Sobota 15. 12. 2018

Akcie v USA díky zprávě o nezaměstnanosti vzrostly, dolar klesl

zpráva Akcie v USA díky zprávě o nezaměstnanosti vzrostly, dolar klesl

Akcie | 08.07.2018


New York 6. července (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dnes posílily. Náladu na trhu podpořila zpráva o vývoji nezaměstnanosti, která vykompenzovala negativní dopad rostoucího obchodního napětí mezi USA a Čínou.


Autor: Redakce

Pražskou burzu táhly k mírnému růstu akcie bank

zprava Pražskou burzu táhly k mírnému růstu akcie bank

Akcie | 29.05.2018


Praha 28. května (ČTK) - Pražská burza zahájila týden mírným růstem, index PX posílil o 0,12 procenta na 1088,80 bodu. Pomohly mu hlavně akcie bankovního sektoru. Výrazně naopak ztrácela pojišťovna VIG, nedařilo se ani elektrárenské ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Investoři jsou opatrní a nedůvěřují novým akciím. Dva týdny od vstupu na burzu setrvale klesá i kurz akcií Avastu

zprava Investoři jsou opatrní a nedůvěřují novým akciím. Dva týdny od vstupu na burzu setrvale klesá i kurz akcií Avastu

Akcie | 23.05.2018


Od vstupu na londýnskou burzu kurz akcií antivirové společnosti Avast klesá. V úterý to bylo již více než o 10 procent. Důvodem je menší zájem investorů, a to i kvůli jejich opatrnosti vůči novým emisím na burzách. Německé nakladatelství Springer Nature dokonce na začátku května své IPO odvolalo. Jako důvod firma uvedla nepříznivé podmínky na finančním trhu.

Čínská CEFC stojí před armádou věřitelů, hrozí jí vyhazov z burzy

zprava Čínská CEFC stojí před armádou věřitelů, hrozí jí vyhazov z burzy

Akcie | 16.05.2018


Čínský konglomerát CEFC China se bude obtížněji dostávat k úvěrům. Největší čínské ratingové agentury, jak uvádí hongkongský deník South China Morning Post, totiž zhoršily hodnocení.

Na pražskou burzu START vstupuje obuvnická firma Prabos

zprava Na pražskou burzu START vstupuje obuvnická firma Prabos

Akcie | 01.05.2018


Česká národní banka schválila 27. dubna společnosti Prabos plus a.s. prospekt pro účely veřejné nabídky akcií. Během dneška tak bude spuštěna aukce, ve které společnost nabídne až 150 tisíc kusů akcií na platformě START za minimální cenu 400 korun za akcii, což představuje 15% podíl společnosti. Investorům Prabos nabízí spojení s tradiční českou značkou a stabilní výplatu dividendy. Ta by mohla být v budoucnu o poznání vyšší oproti původním odhadům společnosti, a to díky nedávno získaným zakázkám pro Armádu ČR a Policii ČR.

Přijde pád akcií Tesly? Podle analytiků to firma bez další finanční injekce nezvládne a někteří mluví o pokraji bankrotu

zprava Přijde pád akcií Tesly? Podle analytiků to firma bez další finanční injekce nezvládne a někteří mluví o pokraji bankrotu

Akcie | 25.04.2018


Podle některých analytiků čeká Teslu rozhodující rok - firmě se nedaří produkovat dostatek nových vozů Modelu 3, a navíc jí docházejí peníze. Šéf Elon Musk přiznal, že v továrně přehnal sázku na vysokou míru automatizace a firma neustále posouvá výrobní cíle. Sliby pro investory přitom Musk porušuje opakovaně. Jen pro srovnání - Tesla má tržní kapitalizaci 49 miliard dolarů a loni vyrobila celkem 103 tisíc automobilů. Naproti tomu americký Ford má kapitalizaci 43,2 miliardy dolarů, ale vozů vyrobil 6,6 milionu.

Vývoj akcií investory ještě zabolí, varuje Bloomberg

zprava Vývoj akcií investory ještě zabolí, varuje Bloomberg

Akcie | 02.04.2018


Akciový trh od dubna 2010 zaznamenal čtyři korekce podobné té aktuální. V průměru trvalo sedm měsíců, než se akcie z propadu dostaly. Se zvratem nynějšího trendu proto nelze až do srpna počítat, upozorňuje agentura Bloomberg.

Akcie v USA díky zmírnění obav z obchodní války výrazně zpevnily

zprava Akcie v USA díky zmírnění obav z obchodní války výrazně zpevnily

Akcie | 27.03.2018


New York 26. března (ČTK) - Americké akcie v čele s technologickými tituly dnes výrazně zpevnily poté, co obavy trhu z obchodní války uklidnila zpráva, že USA a Čína jsou ochotny jednat o clech a obchodní nerovnováze. Všechny tři hlavní indexy stouply o více než dvě procenta, Nasdaq se v závěru vyhoupl až přes tři procenta, a vykázaly největší denní procentní zisk od 26. srpna 2015.

Pražská burza přerušila sérii tří poklesu a týden končí růstem

zprava Pražská burza přerušila sérii tří poklesu a týden končí růstem

Akcie | 18.03.2018


Praha 16. března (ČTK) - Pražská burza přerušila sérii tří poklesů v řadě a týden zakončila růstem. Index PX dnes za nadstandardního objemu obchodů vzrostl o 0,28 procenta na 1118,52 bodu. Nahoru ho táhly především Komerční banka, operátor O2 či energetická společnost ČEZ. Nejziskovějším titulem byla textilka Pegas Nonwovens, přidala téměř 3,5 procenta. Nedařilo se naopak tabákové společnosti Philip Morris či Unipetrolu, klesla i Moneta. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Akcie v USA před zprávou o inflaci vzrostly, dolar klesl

zprava Akcie v USA před zprávou o inflaci vzrostly, dolar klesl

Akcie | 15.02.2018


New York 13. února (ČTK) - Akcie ve Spojených státech třetí seanci za sebou posílily, v čele s akciemi Amazon.com a Apple. Investoři se nyní zaměří na údaje o inflaci, které by mohly narušit křehké oživení trhu, nebo mu naopak přinést další zisky.

Ropa pomohla americkým akciím k dalším rekordům

zprava Ropa pomohla americkým akciím k dalším rekordům

Akcie | 12.01.2018


New York 11. ledna (ČTK) - Americkým akciím dnes pomohla k novým rekordům především rostoucí cena ropy. Investoři s optimismem očekávají zprávy o čtvrtletním hospodaření velkých firem. Vedle energetických titulů se dařilo i akciím leteckých firem po oznámení vynikajících čtvrtletních výsledků a výhledu aerolinek Delta Air Lines. Oslaboval dolar, euro se k němu vrátilo zpět nad 1,2 USD

Pražskou burzu čeká v novém roce další růst, hrozí jí ale odchod Unipetrolu nebo Fortuny

zprava Pražskou burzu čeká v novém roce další růst, hrozí jí ale odchod Unipetrolu nebo Fortuny

Akcie | 01.01.2018


Pražské burze se letos dařilo nejlépe od krizového roku 2009. Index PX zpevnil bezmála o 17 procent. Také v roce 2018 by měla podle ekonomů pokračovat v růstu, byť o něco pomaleji než letos. Český akciový trh by ovšem mohl přijít o několik titulů, které se nyní v Praze obchodují.

Nejdražší iPhone nesplní očekávání, tvrdí analytici. Akcie Applu klesají

zprava Nejdražší iPhone nesplní očekávání, tvrdí analytici. Akcie Applu klesají

Akcie | 28.12.2017


IPhone X si kladl za cíl oživit prodeje mobilních zařízení Applu. I přes prudkou vánoční nákupní horečku však analytici odhadují, že revoluční zařízení nebude tak úspěšné, jak Apple odhadoval. Podobně reaguje na situaci i trh, akcie firmy v posledních dnech klesají.

Akcie v USA oslabily. Nastaly obavy z toho, co nastane

zprava Akcie v USA oslabily. Nastaly obavy z toho, co nastane

Akcie | 20.12.2017


Americké akcie oslabily. Nad původním nadšením z pravděpodobného přijetí daňové reformy převážily obavy z toho, jaké bude mít reforma dopad na další vývoj úrokových sazeb. V posledních týdnech akcie v naději na snížení daní, které by mohlo zvýšit zisky amerických firem a podpořit ekonomiku, posilovaly.

Pražská burza posílila, nejvíce se dařilo akciím CME

zprava Pražská burza posílila, nejvíce se dařilo akciím CME

Akcie | 01.12.2017


Praha 28. listopadu (ČTK) - Pražská burza dnes smazala své pondělní ztráty a index PX přidal 0,38 procenta na 1053,85 bodu. Dařilo se především akciím CME, rostly i ostatní tituly. Ztratila jen Komerční banka a provozovatel horských středisek TMR. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Obchodní aktivita na burze byla stejně jako v pondělí podprůměrná.

Černý pátek na Wall Street končí v zeleném

zprava Černý pátek na Wall Street končí v zeleném

Akcie | 25.11.2017


Wall Street po jednodenní přestávce otevřel v zeleném teritoriu, které udržel až do svého předčasného závěru. Nic na tom nezměnil ani teroristický útok v Egyptě, při kterém přišlo o život podle dostupných informací dvěstě lidí. Technologický sektor reprezentovaný indexem NASDAQ dnes přidal přes tři desetiny. V závěsu za ním širší index S&P 500 a nakonec hlavní index Dow Jones , který nakonec uzavřel na zelené nule.

Pražská burza posílila, nahoru ji táhly akcie ČEZ

zprava Pražská burza posílila, nahoru ji táhly akcie ČEZ

Akcie | 30.10.2017


Pražská burza zahájila týden posílením. Index PX dnes stoupl o 0,16 procenta na rovných 1064 bodů. Nahoru burze pomohly hlavně akcie energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Akcie japonské ocelárny Kobe Steel, která podváděla zákazníky, ztratily dvě pětiny své hodnoty

zprava Akcie japonské ocelárny Kobe Steel, která podváděla zákazníky, ztratily dvě pětiny své hodnoty

Akcie | 21.10.2017


Akcie ocelárny Kobe Steel, která se 8. října přiznala k tomu, že vědomě zkreslovala údaje o kvalitě řady svých výrobků, ztratily zhruba dvě pětiny své hodnoty. Aby Kobe Steel unesla finanční zátěž, která na ni s velkou pravděpodobností dolehne, plánuje prodat část svého majetku, jež nesouvisí s jejím hlavním byznysem. Podle šéfa Kobe Steel může být postiženo až 500 významných odběratelů po celém světě.

10.h - BCPP roste čtvrtým dnem v řadě; táhnou ji banky

zprava 10.h - BCPP roste čtvrtým dnem v řadě; táhnou ji banky

Akcie | 02.10.2017


Pražská burza otevírá růstem o 0,4 %, a tak si připisuje čtvrtý růst v řadě. Západoevropské burzy otevírají v zelených číslech, když dohánějí pozitivní páteční závěr na Wall Street. Středoevropské burzy v úvodu rovněž rostou, když polský WIG 20 přidává 0,8 %, maďarský BUX posiluje o 0,85 % a rakouský ATX zpevňuje o 0,6 %.

Pražská burza si po nedávných ztrátách spravila chuť, rostly Erste, ČEZ či VIG

zprava Pražská burza si po nedávných ztrátách spravila chuť, rostly Erste, ČEZ či VIG

Akcie | 01.09.2017


Pražská burza si dnes mohla spravit chuť po ztrátách z úvodu týdne. Index PX zakončil den vyšší o 0,74 procenta na 1 028,87 bodu, nahoru mu pomáhala většina finančních titulů a ČEZ. Zmírnění obav ze situace v KLDR bylo patrné i na západoevropských trzích, kde řada indexů umazávala část úterních hlubokých ztrát.

Odkup akcií Kofoly napadl u soudu její hlavní konkurent

zprava Odkup akcií Kofoly napadl u soudu její hlavní konkurent

Akcie | 10.08.2017


Karlovarské minerální vody podaly k soudu návrh na zastavení akcionářských změn ve společnosti Kofola. Soud návrhu nevyhověl. Firma, která je jedním z minoritních akcionářů Kofoly, se ale odvolá. Mezi největšími konkurenty na poli výroby nealkoholických nápojů v Česku nejde o první podobnou kolizi.

Starbucksu se nedaří. Akcie společnosti zaznamenaly nejhorší pokles za poslední dva roky

zprava Starbucksu se nedaří. Akcie společnosti zaznamenaly nejhorší pokles za poslední dva roky

Akcie | 02.08.2017


Americká společnost Starbucks, která se po celém světě proslavila svou kávou, zažívá drsný rok. Cena jejích akcií totiž klesla o znatelných 8 %, v lednu její generální ředitel oznámil, že zaměstná 10 000 muslimských uprchlíků v reakci na Trumpův cestovní zákaz. Za to si firma vysloužila velkou kritiku.

Německý Uniper uchvátil investory, akcie vzrostly skoro o 80 procent

zprava Německý Uniper uchvátil investory, akcie vzrostly skoro o 80 procent

Akcie | 18.07.2017


Akcie energetické firmy Uniper od loňského uvedení na burzu vzrostly o skoro 80 procent. Vznikla přitom jako subjekt, do kterého E.ON vyčlenil konvenční elektrárny, kterým věštil temnou budoucnost.

Cizinci i po konci intervencí sázejí na silnější korunu, zase nakupují české dluhopisy

zprava Cizinci i po konci intervencí sázejí na silnější korunu, zase nakupují české dluhopisy

Akcie | 12.07.2017


V zahraničních rukách je přes 46 procent českého dluhu, více než po ukončení devizových intervencí ČNB.

Akcie AMD už zase rostou. Za rok se zhodnotily skoro trojnásobně, cenu mohou ještě vyhnat těžaři kryptoměn

zprava Akcie AMD už zase rostou. Za rok se zhodnotily skoro trojnásobně, cenu mohou ještě vyhnat těžaři kryptoměn

Akcie | 10.07.2017


Hodnota společnosti AMD dál roste. Zatímco ještě 3. července se akcie firmy prodávaly za 12,1 dolarů, nyní se jejich cena pohybuje na 13,36 dolarech. Akcie se tak vzpamatovaly z mírného poklesu z předchozích týdnů. Jejich vývoj je ale ještě zajímavější v meziročním srovnání - před rokem byla totiž jejich cena skoro třikrát nižší.

Americké akcie letěly nahoru. Nike přidal dokonce 11 procent

zprava Americké akcie letěly nahoru. Nike přidal dokonce 11 procent

Akcie | 03.07.2017


Americké akcie během včerejšího obchodování posílily v čele s největším světovým výrobcem obuvi Nike, jehož čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků.

Čínské akcie po zařazení do globálního indexu dál letí vzhůru, dosáhly na nová maxima

zprava Čínské akcie po zařazení do globálního indexu dál letí vzhůru, dosáhly na nová maxima

Akcie | 26.06.2017


Akciové indexy v Číně vzrostly na nová maxima za rok a půl. Trh pokračuje v růstu po nedávném zařazení čínských akciových titulů do globálního indexu americké společnosti MSCI. Firma dnes navíc naznačila, že v budoucnu by mohla počet čínských akciových titulů ve svých indexech výrazně zvýšit.

Pražská burza druhý den v červeném, KB nejníže od března

zprava Pražská burza druhý den v červeném, KB nejníže od března

Akcie | 14.06.2017


Pražská burza si dnes v podstatě zopakovala pondělní scénář a po spíše rozpačitém začátku opět sklouzla do červeného. Index PX odepsal 0,31 procenta na 1 001,30 bodu. Dolů ho stahovaly utility a většina finančních titulů. Dařilo se Moneta Money, solidní zisky si připsal Stock Spirits.

Akcie v USA zahájily týden poklesem, dolar mírně vzrostl

zprava Akcie v USA zahájily týden poklesem, dolar mírně vzrostl

Akcie | 08.06.2017


Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden poklesem. Důvodem byl hlavně propad firmy Apple. Ztráty částečně vykompenzoval růst energetických a finančních firem, tedy sektorů, které v letošním roce patří mezi sektory s nejhorším výkonem.

Cena akcií Amazonu poprvé překročila hranici 1000 dolarů

zprava Cena akcií Amazonu poprvé překročila hranici 1000 dolarů

Akcie | 31.05.2017


Cena akcií největšího světového internetového obchodu Amazon dnes poprvé překročila hranici 1000 dolarů. Tržní hodnota podniku tak přesáhla 478 miliard dolarů (11,3 bilionu korun) a je zhruba dvojnásobná ve srovnání se společností Wal-Mart Stores, která je největším maloobchodním řetězcem na světě.

Akcie v USA uzavřely téměř beze změny, dolar posílil

zprava Akcie v USA uzavřely téměř beze změny, dolar posílil

Akcie | 29.05.2017


Akciové trhy ve Spojených státech uzavřely dnes téměř beze změny. Akcie nabíraly dech, když v předchozích šesti seancích rostly a dostaly se na nové rekordy. Posilovaly hlavně firmy zaměřené na spotřebitele, zdravotnické a realitní společnosti naopak klesly. Za celý týden všechny tři hlavní indexy vzrostly.

Voila evropské akcie! Do fondů přiteklo rekordních 6 mld. USD

zprava Voila evropské akcie! Do fondů přiteklo rekordních 6 mld. USD

Akcie | 17.05.2017


Macron-rally? Rekordních 6,1 miliard dolarů přiteklo během týdne do fondů, které investují do evropských akcií. Investoři jakoby znovu nabývali optimismu, který složitě hledali v loňském roce, kdy do obchodování promlouvala nervozita z brexitu a centrální bankéři pokračovali v křížové výpravě proti hrozící deflaci.

Snapchat zklamal trhy pomalým růstem, akcie se propadly o pětinu

zprava Snapchat zklamal trhy pomalým růstem, akcie se propadly o pětinu

Akcie | 12.05.2017


Americká firma Snap, která stojí za oblíbenou mobilní aplikací Snapchat, se potýká s pomalým růstem počtu uživatelů a prohlubující se ztrátou. Akcie firmy po zveřejnění výsledků ztratily prakticky všechny zisky dosažené od svého březnového vstupu na newyorskou burzu.

Volvu stoupl zisk o více než půlku. Akcie firmy letos posílily téměř o třetinu

zprava Volvu stoupl zisk o více než půlku. Akcie firmy letos posílily téměř o třetinu

Akcie | 26.04.2017


Zisk výrobce nákladních aut Volvo se z loňských 4,5 miliardy zvýšil na 7 miliard švédských korun. Vysokému zisku přispěla vyšší poptávka i snížení nákladů. Cena akcií druhého největšího výrobce nákladních automobilů na světě letos stoupla o 26 procent.

Evropské akcie po volbách ve Francii prudce rostou. Německý DAX na rekordním maximu

zprava Evropské akcie po volbách ve Francii prudce rostou. Německý DAX na rekordním maximu

Akcie | 24.04.2017


Evropské akcie zahájily týden silným růstem v reakci na vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole prezidentských voleb ve Francii. Trhům se ulevilo, že nedošlo k černému scénáři, v němž by se ve druhém kole s kandidátkou krajní pravice Marine Le Penovou utkal krajně levicový Jean-Luc Mélenchon. Index pařížské burzy CAC 40 si v pondělí ráno připisoval zhruba čtyři procenta.

Britská měna zareagovala na Mayovou. Okamžitě posílila

zprava Britská měna zareagovala na Mayovou. Okamžitě posílila

Akcie | 18.04.2017


Britská měna v reakci na oznámení premiérky Theresy Mayové o předčasných volbách posílila na 1,2593 USD. Opačným směrem zamířily akcie.

Banky poslaly dolů americké akcie, dolar se propadl

zprava Banky poslaly dolů americké akcie, dolar se propadl

Akcie | 14.04.2017


Akcie ve Spojených státech dnes třetí seanci za sebou oslabily. Ke ztrátám přispěly bankovní společnosti, které ztrácely po výsledcích hospodaření tří předních bank, komentář amerického prezidenta Donalda Trumpa o silném dolaru a geopolitické napětí.

Jízda Tesly pokračuje. Na burze je už největší americkou automobilkou

zprava Jízda Tesly pokračuje. Na burze je už největší americkou automobilkou

Akcie | 11.04.2017


Výrobce elektromobilů Tesla je poprvé v historii největší automobilkou v USA, i když jen podle její hodnoty na burze. V pondělí překonala těsně růstem dlouholetou americkou jedničku General Motors.

Kdo vsadil na Teslu, vyhrál. Akcie technologických firem letos připisují 400 miliard dolarů

zprava Kdo vsadil na Teslu, vyhrál. Akcie technologických firem letos připisují 400 miliard dolarů

Akcie | 06.04.2017


V uplynulém čtvrtletí se na burze dařilo akciím technologických firem. Tržní hodnota firem zahrnutých v technologickém indexu Nasdaq vzrostla letos podle firmy FactSet už o 400 miliard dolarů. Jen Apple za první tři měsíce letošního roku přidal na hodnotě 145 miliard dolarů. Důvodem jsou podle analytiků rostoucí zisky a také možné příznivé dopady daňové reformy Donalda Trumpa.

Kurz bitcoinu padá, úřady zamítly vznik prvního burzovně obchodovaného fondu

zprava Kurz bitcoinu padá, úřady zamítly vznik prvního burzovně obchodovaného fondu

Akcie | 13.03.2017


První burzovně obchodovaný fond (ETF) navázaný na kurz bitcoinu zatím nevznikne. Oproti očekávání o tom již v pátek rozhodla americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Americké akcie zažily díky Trumpovi nejlepší den letošního roku

zprava Americké akcie zažily díky Trumpovi nejlepší den letošního roku

Akcie | 02.03.2017


Úterní projev prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu povzbudil akciové trhy. Americké indexy zaznamenaly nejsilnější jednodenní nárůst od 7. listopadu, Dow Jones poprvé překonal hranici 21 000 bodů. Širší index S&P 500 si připsal 1,37 procenta na rekordních 2395,95 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite uzavřel na 5904,03 bodu se ziskem 1,35 procenta.

Investor Warren Buffett dál výrazně zvyšuje nákupy akcií Apple

zprava Investor Warren Buffett dál výrazně zvyšuje nákupy akcií Apple

Akcie | 01.03.2017


Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta dál výrazně zvyšuje nákupy akcií přední technologické společnosti Apple. Nyní jich má zhruba 133 milionů v celkové hodnotě 17 miliard dolarů (434 miliard Kč). Buffett to řekl v rozhovoru v televizi CNBC.

ČEZ na tříměsíčních maximech, pražská burza maže zisky z úvodu týdne

zprava ČEZ na tříměsíčních maximech, pražská burza maže zisky z úvodu týdne

Akcie | 24.02.2017


Pražská burza otevírá mírným poklesem o 0,2 %, a tak maže zisky z úvodu týdne. Na tříměsíčních maximech se octnul ČEZ. Západoevropské burzy otevírají jen zanedbatelným růstem při vrcholící výsledkové sezoně. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 klesá o 0,1 %, maďarský BUX ztrácí dokonce 1 %, zatímco rakouský ATX roste o 0,3 %.

Akcie na maximech ženou investory do vína

zprava Akcie na maximech ženou investory do vína

Akcie | 20.02.2017


Globální zotavení akcií žene některé investory také do vín. Ceny těch kvalitních se vyšplhaly na nejvyšší hodnoty od října 2011 díky spekulacím, že ceny akcií pohybující se blízko rekordních maxim jsou připravené k poklesu. Víno a fondy, které ho kupují, jsou na tom po rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii a po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách podobně jako zlato, tedy jako uchovatel hodnoty v nejistých časech, píše agentura Bloomberg.

Pražská burza roste na více než roční maxima; táhnou jí české banky Moneta a KB

zprava Pražská burza roste na více než roční maxima; táhnou jí české banky Moneta a KB

Akcie | 10.02.2017


Pražská burza otevírá růstem o 0,95 %, a tak rozšiřuje své týdenní zisky na bezmála 2 %. Index PX tak míří k již třetímu týdennímu růstu v řadě, když se pohybuje nejvýše od prosince 2015. Západoevropské burzy otevírají v zelených číslech, když dohánějí včerejší rally na Wall Street. Středoevropské burzy otevírají růstem, když polský WIG 20 přidává 1 %, maďarský BUX zpevňuje o 0,4 %, zatímco rakouský ATX posiluje o 0,3 %.

Snapchat míří na burzu, z majitelů udělá dolarové miliardáře

zprava Snapchat míří na burzu, z majitelů udělá dolarové miliardáře

Akcie | 05.02.2017


Snap, mateřská společnost oblíbené chatovací aplikace Snapchat, bude brzy obchodovatelná na newyorské burze. Kalifornská firma, kterou před téměř šesti lety založili přátelé Evan Spiegel a Bobby Murphy, má být během IPO (initial public offering – první veřejná nabídka akcií) oceněná až na 25 miliard dolarů (625 miliard korun). Zakladatelé firmy z prodeje podílů očekávají příjem ve výši tří miliard dolarů.

Trhy Trumpovi věří. Dow Jonesův index poprvé uzavřel nad hranicí 20 tisíc bodů

zprava Trhy Trumpovi věří. Dow Jonesův index poprvé uzavřel nad hranicí 20 tisíc bodů

Akcie | 26.01.2017


Americké akcie pokračovaly v růstu. Dow Jonesův index poprvé v historii překonal psychologicky důležitou hranici 20 TISÍC bodů a udržel se nad ní až do konce obchodování.

Analytici: České akcie letos budou díky dividendám vynášet

zprava Analytici: České akcie letos budou díky dividendám vynášet

Akcie | 22.01.2017


České akcie by měly podle převažujícího názoru analytiků letos přinést investorům výnos, který podpoří zejména vyplácené dividendy. Růst ceny očekávají zejména u akcií ČEZ a Monety, naopak opatrní by byli v případě nákupu akcií Kofoly a Philip Morris ČR. Tuzemské akcie loni ztratily podle indexu PX čtyři procenta, index končil rok na 918 bodech. V pátek byl u 930 bodů. Při zohlednění výplaty dividend v průběhu roku ale byla pražská burza minulý rok v mírném zisku.

Pražskou burzu táhly dolů finance, se ziskem končila jen Fortuna

zprava Pražskou burzu táhly dolů finance, se ziskem končila jen Fortuna

Akcie | 11.01.2017


Pražská burza v úterý za nízkého objemu obchodů dál oslabila a index PX klesl o 1,03 procenta na 926,08 bodu. Dolů ho táhly především finanční emise, ztrácely ale i další tituly. Se ziskem zakončily dnešní obchodování pouze akcie sázkové společnosti Fortuna. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Na asijské akcie zatlačil Trump, na čínskou měnu centrální banka. Samsung míří vzhůru

zprava Na asijské akcie zatlačil Trump, na čínskou měnu centrální banka. Samsung míří vzhůru

Akcie | 06.01.2017


Asijské trhy srazily automobilky. Zejména velké značky typu Toyota a následně také Nissan, Honza, Mazda či Mitsuhishi vystřídaly předchozí optimismus slabé měny vůči dolaru skrze export a dopadla na ně slova Donalda Trumpa. Ten pohrozil Toyotě vyšším zdaněním. Samsung představil sebevědomý výhled přes veškeré potíže s Note 7. Čínská centrální banka pak směruje jüan na silnější hodnoty nejrychlejším tempem za poslední dekádu. Akcie v Tokiu a Šanghaji skončily celkově o 0,3-0,4 % níže.

Americké akcie kladně reagují na zvýšení úrokových sazeb, dolar vystoupal na 14leté maximum vůči euru

zprava Americké akcie kladně reagují na zvýšení úrokových sazeb, dolar vystoupal na 14leté maximum vůči euru

Akcie | 16.12.2016


Vzhůru ve čtvrtek zamířily například akcie bankovních společností JPMorgan, Wells Fargo a Bank of America. Dolar se vyšplhal na 14leté maximum vůči euru i vůči koši předních světových měn. Bankovní sektor těží ze středečního zvýšení úrokových sazeb.

Pátý růst pražské burzy v řadě: V čele Moneta, O2 nejvýš za osm měsíců

zprava Pátý růst pražské burzy v řadě: V čele Moneta, O2 nejvýš za osm měsíců

Akcie | 14.12.2016


Pražská burza otevírá růstem o 0,4 procenta a vzhůru míří popáté v řadě. Index PX je tak na dobré cestě, aby zopakoval poslední pětidenní rally z přelomu srpna a září. Západoevropské burzy otevírají mírným poklesem, když investoři vybírají část nedávných zisků a při vyčkávání na večerní výsledek zasedání Fedu.

Rosněfť prodala část akcií švýcarskému Glencoru a Kataru

zprava Rosněfť prodala část akcií švýcarskému Glencoru a Kataru

Akcie | 09.12.2016


Komoditní gigant Glencore společně s katarskou investiční skupinou koupil 19,5 procenta ruské státní společnosti Rosněfť. Kreml z částečné privatizace největšího ruského producenta ropy získá 10,2 miliardy eur. Peníze nutně potřebuje, aby zabránil výraznějšímu schodku státního rozpočtu. Glencore se stane strategickým partnerem Rosněfti a dostane nový kontrakt na dodávky ropy. Účast Kataru prý byla podmínkou pro to, aby se Rusko připojilo ke snížení těžby ropy.

Pražská burza otevírá bez věších změn; ČEZ pokračuje v nepřesvědčivých výkonech

zprava Pražská burza otevírá bez věších změn; ČEZ pokračuje v nepřesvědčivých výkonech

Akcie | 30.11.2016


Pražská burza otevírá bez větších změn a index PX tak alespoň přerušuje dvoudenní pokles. Západoevropské burzy otevírají mírným růstem, když většina pozornosti dnes bude směřovat do Vídně na zasedání členů ropného kartelu OPEC. Odpoledne nás pak čeká i slušná porce makrodat ze Spojených států. Středoevropské burzy otevírají růstem, když maďarský BUX roste o 0,6 %, polský WIG 20 přidává 0,55 %, zatímco rakouský ATX stagnuje na nule.

Investoři se po zvolení Trumpa bojí inflace, vyprodávají americké dluhopisy

zprava Investoři se po zvolení Trumpa bojí inflace, vyprodávají americké dluhopisy

Akcie | 15.11.2016


Investoři dnes pokračovali v rozsáhlých prodejích dluhopisů kvůli očekávání, že obchodní a rozpočtová politika nově zvoleného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa bude tlačit vzhůru inflaci.

Akcie v USA dál zpevňují, Dow Jones je na historickém rekordu

zprava Akcie v USA dál zpevňují, Dow Jones je na historickém rekordu

Akcie | 10.11.2016


Americké akcie po zvolení republikána Donalda Trumpa prezidentem pokračují ve svižném vzestupu. Dow Jonesův index tak na začátku dnešního obchodování vystoupil na nové rekordní maximum v očekávání, že Trump v prvních letech ve funkci podpoří ekonomiku zvýšenými výdaji a zmírněním regulace.

Pražská burza oslabila, dolů ji poslaly emise bank a ČEZ

zprava Pražská burza oslabila, dolů ji poslaly emise bank a ČEZ

Akcie | 01.11.2016


Pražská burza po pátečním růstu oslabila. Index PX klesl o 0,40 procenta na 921,78 bodu. Dolů burzu poslaly především ztráty bankovních emisí a akcií energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Pražská burza otevírá poklesem; nejvíce ztrácejí rakouské finanční tituly

zprava Pražská burza otevírá poklesem; nejvíce ztrácejí rakouské finanční tituly

Akcie | 31.10.2016


Pražská burza v minulém zkráceném týdnu odepsala 0,3 %, a tak přerušila sérii tří týdenních růstů v řadě.

Za stokorunu vkladu jedna akcie. Nová banka Creditas láká klienty

zprava Za stokorunu vkladu jedna akcie. Nová banka Creditas láká klienty

Akcie | 26.10.2016


Největší tuzemská záložna Creditas, která se od Nového roku změní na banku, se chce prosadit zejména ve zhodnocování úspor, financování firem a v operacích v cizích měnách. Creditas jako první kampelička obdržela minulý týden od ČNB bankovní licenci.

O2 má lepší zisk, než se čekalo. Operátor také překvapil návrhem na rozdělení peněz nad rámec dividendy

zprava O2 má lepší zisk, než se čekalo. Operátor také překvapil návrhem na rozdělení peněz nad rámec dividendy

Akcie | 25.10.2016


Ve třetím čtvrtletí dosáhla telekomunikační společnost ovládaná Kellnerovou PPF čistého zisku 1,46 mi­liardy korun. Zisk O2 ve sledovaném období vzrostl meziročně o 4,2 procenta, téměř stejným tempem jako ve druhém čtvrtletí. Pokles celkových výnosů se zastavil. Management navrhuje vyplatit akcionářům peníze nad rámec dividendy. Chce postupně rozdělit až 11,2 miliardy korun, tedy 36 korun na akcii, z takzvaného fondu emisního ážia.

Vzestup akcií Monety na burze zostřil bitvu o udržení O2 v prestižním globálním indexu

zprava Vzestup akcií Monety na burze zostřil bitvu o udržení O2 v prestižním globálním indexu

Akcie | 21.10.2016


Setrvání O2 v indexu MSCI ohrožuje Moneta Money Bank, která se po úpisu akcií stala tento měsíc nejobchodovanější akcií pražské burzy a posílila o 15 procent. Zastoupení v mezinárodním indexu je důležité pro to, aby se s akciemi O2 aktivně obchodovalo a aby titul sledovali velcí globální investoři. K přepočítání indexu dojde na základě údajů z obchodování v druhé polovině října. Případné změny složení indexu budou oznámeny 14. listopadu.

Tkáč překvapivě prodá svůj podíl v EPH. 94 procent energetického kolosu připadne Křetínskému, zbytek dostanou manažeři

zprava Tkáč překvapivě prodá svůj podíl v EPH. 94 procent energetického kolosu připadne Křetínskému, zbytek dostanou manažeři

Akcie | 17.10.2016


Daniel Křetínský skoupí téměř všechny akcie EPH. Bude mu patřit 94 procent středoevropské energetické jedničky, zbytek dostanou klíčoví manažeři. Dosavadní spolumajitel Patrik Tkáč může inkasovat více než 70 miliard korun, zhruba 40 miliard dostanou investoři z J&T. Současně EPH prodá 30 procent infrastrukturní divize největším světovým správcům majetku v energetice, zemědělství a nemovitostech. Tak velký podíl měl podle analýzy z jara hodnotu mezi 40 a 62 miliardami korun, dostupnost levných peněz mohla cenu ještě zvýšit.

Burze pomohl k růstu hlavně zájem investorů o akcie ČEZ

zprava Burze pomohl k růstu hlavně zájem investorů o akcie ČEZ

Akcie | 30.09.2016


Pražská burza poprvé v tomto týdnu posílila. Hodnota indexu PX dnes vzrostla o 0,95 procenta na 874,57 bodu. Hlavní podíl na tom měly akcie ČEZ. V plusu byly také všechny tři bankovní tituly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Nabídka akcií čínské PSBC je největší na světě za dva roky

zprava Nabídka akcií čínské PSBC je největší na světě za dva roky

Akcie | 28.09.2016


Čínská státní Postal Savings Bank of China (PSBC) získala z primární nabídky akcií 7,4 miliardy USD (178,4 miliardy Kč). Nabídka se tak stala největším vstupem na burzu na světě od roku 2014, kdy své akcie uvedla čínská společnost Alibaba. Po dnešním zahájení obchodů v Hongkongu zůstává cena akcií PSBC zhruba na stejné úrovni, napsala agentura Reuters. Finanční ústav je poslední z velkých čínských státních bank, které vstoupily na burzu.

Společnosti ve Spojených státech utrácejí za spekulace, hrozí nafukování akciové bubliny

zprava Společnosti ve Spojených státech utrácejí za spekulace, hrozí nafukování akciové bubliny

Akcie | 27.09.2016


Americké společnosti z indexu S&P 500 vyplácejí investorům podstatně více, než vydělají. Příkladem může být Microsoft, který ohlásil nový program v objemu 40 miliard dolarů na odkup svých akcií.

Microsoft koupí vlastní akcie za 40 miliard USD, zvýší dividendu

zprava Microsoft koupí vlastní akcie za 40 miliard USD, zvýší dividendu

Akcie | 21.09.2016


Americká softwarová společnost Microsoft odkoupí vlastní akcie za 40 miliard dolarů (969,6 miliardy Kč). Firma také v úterý uvedla, že zvýší čtvrtletní dividendu o osm procent na 39 centů na akcii. Nový program odkupu akcií naváže na dřívější program ve stejném rozsahu, který by měl Microsoft dokončit v prosinci. Akcie firmy na zprávu reagovaly růstem asi o jedno procento.

Akcie loterijní firmy, které šéfuje Nizozemec kupující od Pelty Jablonec, jdou znovu do dražby. Výnos uhradí dluhy majitele

zprava Akcie loterijní firmy, které šéfuje Nizozemec kupující od Pelty Jablonec, jdou znovu do dražby. Výnos uhradí dluhy majitele

Akcie | 14.09.2016


Ve středu se koná nedobrovolná dražba akcií Tipgames. Mateřská společnost Tipgames, TG Holding, nesplatila úvěr od Commerzbank. Té tak na Tipgames propadla práva. Dění kolem Tipgames může ovlivnit i aktivity této loterijní firmy v českém fotbale.

Americké akcie rostly nejrychleji od července. Vedení Fedu vyzvalo k opatrnosti

zprava Americké akcie rostly nejrychleji od července. Vedení Fedu vyzvalo k opatrnosti

Akcie | 13.09.2016


Po pátečním propadu výrazně oživily americké akciové trhy a jejich přírůstky byly nejvyšší od července. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v závěru posílil o 1,32 procenta na 18 325,07 bodu. Guvernérka Fedu Lael Brainardová v pondělí v souvislosti s rušením podpůrného nastavení měnové politiky vyzvala k opatrnosti a zdůvodnila to možnou slabostí trhu práce.

Pražská burza dopoledne posílila, pomohly jí akcie bank

zprava Pražská burza dopoledne posílila, pomohly jí akcie bank

Akcie | 08.09.2016


Pražská burza po středečním poklesu dnes dopoledne posílila. Index PX stoupl do 11:00 o 0,64 procenta na 887,01 bodu. Burze pomohly především posilující bankovní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Americké akcie pozvedla vysoká akviziční aktivita

zprava Americké akcie pozvedla vysoká akviziční aktivita

Akcie | 07.09.2016


Americké akciové trhy včera po předchozím svátku mírně vzrostly. Index ISM monitorující aktivitu v sektoru sice přinesl zklamání, to ale značně snížilo pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb v USA již na zářijovém zasedání Fedu.

Pražská burza dopoledne navázala na růst z minulého týdne

zprava Pražská burza dopoledne navázala na růst z minulého týdne

Akcie | 05.09.2016


Pražská burza dopoledne navázala na růst z minulého týdne, když index PX po 11:00 stoupl o 0,77 procenta na 882,44 bodu. Zdražila většina titulů včetně elektrárenské firmy ČEZ a bank. Nedaří se ale tabákové firmě Philip Morris, sázkové Fortuně a petrochemickému holdingu Unipetrol. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Pražská burza pokračuje v růstu, dopoledne stoupla o půl procenta

zprava Pražská burza pokračuje v růstu, dopoledne stoupla o půl procenta

Akcie | 01.09.2016


Pražská burza ve středu pokračuje v úterním růstu. Index PX posiluje o půl procenta na 862,79 bodu, v růstu mu pomáhají akcie finančních titulů. Daří se zejména rakouské pojišťovně VIG, jejíž akcie zvyšují hodnotu o více než dvě procenta. Stoupá i hodnota cenných papírů Erste Bank a Komerční banky. Nedaří se elektrárenské společnosti ČEZ. Vyplývá to z průběžných informací na stránkách pražské burzy.

Pražská burza je třetí nejhorší v Evropě, za rok se propadla o 15 procent

zprava Pražská burza je třetí nejhorší v Evropě, za rok se propadla o 15 procent

Akcie | 31.08.2016


O 176 miliard korun propadla celková hodnota firem na pražské burze. Důvodem je především nevhodná skladba akciového trhu, ale také skepse investorů.

Pražská burza roste hlavně díky bankám

zprava Pražská burza roste hlavně díky bankám

Akcie | 30.08.2016


Pražská burza dnes dopoledne roste. Index PX kolem 11:00 rostl o 0,38 procenta na 856,20 bodu. Vzhůru ho táhly především bankovní tituly v čele s Erste. Z hlavních emisí byl v červených číslech pouze ČEZ spolu s operátorem O2. Vyplývá to z průběžných výsledků obchodování na webu burzy.

Burza posiluje, rychlejšímu růstu brání většina finančních titulů

zprava Burza posiluje, rychlejšímu růstu brání většina finančních titulů

Akcie | 29.08.2016


Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem. Index PX dnes v 11:00 posiloval o 0,22 procenta na 855,05 bodu. Vzhůru ho táhl hlavně ČEZ a Erste bank. Ostatní finanční tituly ale byly brzdou rychlejšího růstu. Vyplývá to z průběžných výsledků obchodování na webu burzy.

Kellner prodal část akcií ruského Polymetalu. Utržil za ně téměř miliardu

zprava Kellner prodal část akcií ruského Polymetalu. Utržil za ně téměř miliardu

Akcie | 25.08.2016


PPF prodala část akcií ruského těžaře zlata a stříbra. Petr Kellner mohl na londýnské burze získat 950 milionů korun. Podíl v Polymetalu vlastní také Kellnerův partner Jiří Šmejc.

Pražská burza posílila díky rakouským finančním titulům

zprava Pražská burza posílila díky rakouským finančním titulům

Akcie | 24.08.2016


Pražská burza v úterý za nízké obchodní aktivity posílila. Index PX si připsal 0,52 procenta na 850,72 bodu. Nahoru ho táhly Erste Bank a pojišťovna VIG. Dařilo se také akciím Monety Money Bank či petrochemického Unipetrolu. Ztrácely naopak z větších emisí Komerční banka, operátor O2 a energetická společnost ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Pražská burza dnes mírně roste, pomáhá jí ČEZ

zprava Pražská burza dnes mírně roste, pomáhá jí ČEZ

Akcie | 23.08.2016


Pražská burza dnes roste, index PX v 11:00 stoupl o 0,18 procenta na 847,79 bodu. Nahoru mu pomáhají zejména akcie ČEZ. Roste i většina finančních titulů, výjimkou je Komerční banka, jejíž cenné papíry klesají. Zlevňují i akcie operátora O2. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Pražská burza se dopoledne vrátila k poklesu, ubrala půl procenta

zprava Pražská burza se dopoledne vrátila k poklesu, ubrala půl procenta

Akcie | 19.08.2016


Pražská burza se po čtvrtečním nepatrném posílení dnes dopoledne vrátila k poklesu. Index PX byl hodinu před polednem níže o 0,52 procenta na 846,53 bodu. Dolů burzu táhnou akcie ČEZ a Monety Money Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna nadále stagnuje k euru, vůči dolaru mírně oslabila.

Burza po třech poklesech za sebou roste, díky Komerční bance

zprava Burza po třech poklesech za sebou roste, díky Komerční bance

Akcie | 18.08.2016


Pražská burza obrátila směr a po třech poklesech za sebou roste. Index PX byl dnes kolem 11:15 proti středečnímu závěru výše o 0,19 procenta na 852,39 bodu. Růst táhnou akcie Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál stagnovala vůči euru, k dolaru lehce zpevnila.

Americké Cisco plánuje kvůli změnám ve firmě propustit až 14 tisíc zaměstnanců

zprava Americké Cisco plánuje kvůli změnám ve firmě propustit až 14 tisíc zaměstnanců

Akcie | 17.08.2016


Cisco propustí až pětinu svých zaměstnanců. Firma dlouhodobě přechází od výroby hardwaru k softwarových technologiím. Akcie společnosti v poslední době posilují.

Investor Buffett zvýšil podíl v Applu, prodával akcie Wal Martu

zprava Investor Buffett zvýšil podíl v Applu, prodával akcie Wal Martu

Akcie | 16.08.2016


Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta zvýšila svůj podíl v americkém výrobci elektroniky Apple o více než polovinu. Snížila naopak svůj podíl v největším světovém maloobchodním řetězci Wal Mart Stores. Společnost to uvedla ve sdělení americkým regulátorům zveřejněném v noci na dnešek.

Nižší ceny ropy mohou citelně dopadnout na akciový trh

zprava Nižší ceny ropy mohou citelně dopadnout na akciový trh

Akcie | 12.08.2016


Víte, komu hodně vadí klesající ceny ropy? Vládním investičním fondům v zemích, jejichž příjmy závisí právě na těžbě a prodeji ropy. Analytici z JPMorgan nyní počítají s tím, že ceny ropy se budou v letošním roce v průměru pohybovat na 40 dolarech za barel (dosavadní průměr se pohybuje na 42 dolarech za barel). Jejich předchozí projekce hovořily o 45 dolarech za barel.

Moneta má za sebou první tři měsíce na burze. Jako jediné z velkých českých bank se jí v pololetí propadl zisk

zprava Moneta má za sebou první tři měsíce na burze. Jako jediné z velkých českých bank se jí v pololetí propadl zisk

Akcie | 11.08.2016


Zisk Moneta Money Bank se snížil o necelá čtyři procenta na 2,3 miliardy korun. Banka zvýšila objem nových úvěrů meziročně o 4,4 procenta. Vlastníkům bývalé GE Money Bank se za tři měsíce působení na burze podařilo prodat 53 procent akcií.

Pražská burza mírně ztrácí, znovu se nedaří akciím ČEZ

zprava Pražská burza mírně ztrácí, znovu se nedaří akciím ČEZ

Akcie | 10.08.2016


Pražská burza dnes mírně ztrácí, index PX do 11:00 klesl o 0,11 procenta na 855,86 bodu. Podobně jako v úterý ho dolů táhnou hlavně akcie ČEZ. V červených číslech jsou také Komerční banka a sázková Fortuna. Ostatní tituly rostou nebo stagnují. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Pražská burza díky finančnímu sektoru obnovila růst

zprava Pražská burza díky finančnímu sektoru obnovila růst

Akcie | 09.08.2016


Pražská burza začala na počátku nového týdne konečně umazávat ztráty z týdne minulého způsobené zejména propadem akcií Komerční banky v reakci na přehodnocení dividendové politiky společnosti. Domácí burzovní parket otevřel díky oživení na Komerční bance růstem o procento a během obchodování tyto zisky díky finančnímu sektoru ještě rozšířil. Index PX zavřel na nadprůměrném objemu obchodů 0,709 miliardy Kč se ziskem 1,48 procenta na 862,37 bodu.

Pražská burza roste, index PX si i díky bankám připsal 1,56 %

zprava Pražská burza roste, index PX si i díky bankám připsal 1,56 %

Akcie | 08.08.2016


Pražská burza zahájila nový týden růstem, když dnes po 11:00 stoupl index PX o 1,56 procenta na 863,07 bodu. Nahoru ho táhnou finanční tituly, daří se však většině ze 14 hlavních akcií. Klesají pouze cenné papíry elektrárenské firmy ČEZ a nápojářské firmy Kofola, akcie Monety Money Bank stagnují. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Akcie Komerční banky odepisují 8,5 procenta. Dům nejspíš sníží dividendu

zprava Akcie Komerční banky odepisují 8,5 procenta. Dům nejspíš sníží dividendu

Akcie | 05.08.2016


Akcie Komerční banky ve středu po druhé odpoledne klesaly o více než 8,5 procenta a obchodovaly se za zhruba 897 korun, když ranní seanci začínaly na úrovni zhruba 981 Kč. Důvodem je ve středu bankou oznámená revize ohledně vyplácení dividend. Podle některých analytiků je reakce ovšem přehnaná a způsobená nižším objemem obchodování na pražské burze.

Akcie Komerční banky padají, dopoledne ztratily téměř desetinu hodnoty

zprava Akcie Komerční banky padají, dopoledne ztratily téměř desetinu hodnoty

Akcie | 04.08.2016


Komerční banka dnes v rámci pololetních výsledků oznámila, že kvůli zvýšení kapitálových požadavků na banky vnímá nutnost revidovat dříve oznámený výhled pro výplatu dividend za rok 2016.

Pražská burza dál klesá, nedaří se většině akcií

zprava Pražská burza dál klesá, nedaří se většině akcií

Akcie | 02.08.2016


Pražská burza pokračuje v poklesu z předchozích tří dnů, dnes po 11:00 index PX odepsal dalších 0,89 procenta na 872,29 bodu. Nedaří se většině akcií včetně elektrárenské firmy ČEZ, Erste Bank, Monety Money Bank nebo pojišťovny VIG. V plusu je jen Komerční banka, která ve středu zveřejní své hospodářské výsledky, nápojářská Kofola a mediální CME. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Pražská burza dopoledne rostla, ztrácela jen Erste a Moneta

zprava Pražská burza dopoledne rostla, ztrácela jen Erste a Moneta

Akcie | 01.08.2016


Pražská burza v úvodu týdne roste. Index PX posiloval kolem 11:30 o 0,7 procenta na 887,92 bodu. Nahoru ho táhly především akcie Komerční banky, energetické společnosti ČEZ, operátora O2 a pojišťovny VIG. Pátá velká emise Erste Bank naopak přes dvě procenta ztrácela. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Čeští katolíci se loni hojili na burze, investice jim vynesly 12 milionů

zprava Čeští katolíci se loni hojili na burze, investice jim vynesly 12 milionů

Akcie | 29.07.2016


Takřka dvanáct milionů korun si loni na světových burzách přivydělala česká katolická církev. Svých 290 milionů investovaných na počátku roku 2015 přes Katolický fond tak klerici vesměs na zahraničních trzích zhodnotili o více jak čtyři procenta.

Akcie Facebooku jsou nejvýš od vstupu na burzu. Zuckerbergova firma překvapila ziskem i počtem aktivních uživatelů

zprava Akcie Facebooku jsou nejvýš od vstupu na burzu. Zuckerbergova firma překvapila ziskem i počtem aktivních uživatelů

Akcie | 28.07.2016


Počet denních i měsíčních aktivních uživatelů, zisk na akcii - Facebook překvapil ve všech směrech. Zisk vzrostl na 2,06 miliardy dolarů a tržby se vyhouply o 59 procent. Akcie společnosti vystřelily v poobchodní fázi nahoru.

Nintendo si díky Pokémon Go příliš nepolepší

zprava Nintendo si díky Pokémon Go příliš nepolepší

Akcie | 27.07.2016


Prakticky okamžitě po uvedení hry Pokémon Go vyletěly akcie společnosti Nintendo raketově směrem vzhůru. Zástupci japonského herního gigantu však tento týden přiznali, že se nový herní fenomén s legendárními příšerkami do zisků podniku nijak výrazně nepromítne. A akcie začaly velmi rychle klesat.

Pražskou burzu dopoledne táhl do minusu ČEZ a Komerční banka

zprava Pražskou burzu dopoledne táhl do minusu ČEZ a Komerční banka

Akcie | 26.07.2016


Pražská burza dopoledne oslabovala. Index PX dnes v 11:00 klesl o 0,2 procenta na 890,68 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie společnosti ČEZ a Komerční banky. Opačně působily cenné papíry bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Pražská burza roste poosmé v řadě; pomáhá i lepší německý index Ifo

zprava Pražská burza roste poosmé v řadě; pomáhá i lepší německý index Ifo

Akcie | 25.07.2016


Pražská burza otevírá růstem o 0,3 %, a tak prodlužuje svou růstovou sérii již na osm dní. Index PX tak zatím drží téměř 10% zisk, který nasbíral během předešlých dvou týdnů.

Pražská burza popáté za sebou posílila, tentokrát o 0,67 procenta

zprava Pražská burza popáté za sebou posílila, tentokrát o 0,67 procenta

Akcie | 21.07.2016


Pražská burza dnes popáté po sobě zpevnila, index PX vzrostl o 0,67 procenta na 882,07 bodu. Posílily akcie ČEZ a bank s výjimkou Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna stagnovala vůči euru i dolaru.

Pražská burza roste, k růstu jí pomáha hlavně Erste bank

zprava Pražská burza roste, k růstu jí pomáha hlavně Erste bank

Akcie | 20.07.2016


Pražská burza dnes dopoledne opět posiluje. Do 11:00 index PX přidal 0,38 procenta na 879,55 bodu. Vzhůru ho táhly hlavně akcie Erste bank a ČEZ. Dařilo se ale i akciím operátora O2. Do červených čísel naopak zamířily cenné papíry Komerční banky. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Bank of America hodila rukavici Goldmanům

zprava Bank of America hodila rukavici Goldmanům

Akcie | 19.07.2016


Americký finanční ústav Bank of America v letošním druhém čtvrtletí oznámil upravený zisk na akcii 36 centů a překonal tak odhady, které počítaly se ziskem 33 centů na akcii. Ve stejném období loni banka reportovala zisk na akcii 45 centů. Zisk ale klesl na 4,23 miliardy dolarů z 5,13 miliardy dolarů loni. Akcie banky byly v premarketu nepatrně výše. Zítra hospodářské výsledky oznámí investiční banka Goldman Sachs, pozítří Morgan Stanley.

Pražská burza stoupla o 0,62 %, zdražila většina titulů

zprava Pražská burza stoupla o 0,62 %, zdražila většina titulů

Akcie | 18.07.2016


Pražská burza zahájila nový týden růstem, index PX dnes po 11:00 stoupl o 0,62 procenta na 868,92 bodu. Zdražila většina hlavních emisí, včetně finančních titulů a elektrárenské firmy ČEZ. Klesly pouze akcie mediální CME a tabákové firmy Philip Morris. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

Útok znamená pro Francii také pokles ceny akcií

zprava Útok znamená pro Francii také pokles ceny akcií

Akcie | 15.07.2016


Evropské akcie na začátku dnešního obchodování v reakci na útok ve francouzském Nice klesají. Ztrácejí hlavně akcie firem, které se zaměřují na cestovní ruch a volný čas. Panevropský index STOXX 600 na začátku obchodování ztrácel zhruba 0,3 procenta, index FTESEurofirst 300 asi půl procenta. Se ztrátou kolem půl procenta zahájil obchodní den i francouzský index CAC 40.

Světové akcie odmazaly sedmiprocentní propad po brexitu

zprava Světové akcie odmazaly sedmiprocentní propad po brexitu

Akcie | 14.07.2016


Přesně tři týdny trvalo, než se globální akciový trh vyrovnal s dopady brexitu. Právě včera totiž akciový index Dow Global mapující vývoj světových akcií smazal více než sedmiprocentní propad světových burz po oznámení výsledků britského referenda.

Akcie v USA patří k nejdražším na světě

zprava Akcie v USA patří k nejdražším na světě

Akcie | 13.07.2016


Americký index S&P 500 opět dosáhl svého maxima, v pondělí pokořil hranici 2130 bodů. Velká část výkonnosti amerických akcií je způsobena růstem optimismu investorů, nikoli růstem ziskovosti firem.

Širší index ameerických akcií překonal rekord z loňského května

zprava Širší index ameerických akcií překonal rekord z loňského května

Akcie | 12.07.2016


Americké akciové trhy dnes dál posílily a jejich širší index překonal dosavadní rekordní hodnotu z loňského května. Wall Street navázala na silný páteční vzestup, jímž trh reagoval na příznivé údaje z domácího trhu práce.

Pražská burza dopoledne oslabuje, hlavně kvůli bankovním titulům

zprava Pražská burza dopoledne oslabuje, hlavně kvůli bankovním titulům

Akcie | 08.07.2016


Pražská burza dnes dopoledne oslabovala, v 11:00 odepisoval index PX 0,35 procenta na 811,75 bodu. Dolů ho táhly hlavně bankovní tituly v čele s Moneta Money Bank. Naopak posilovaly ČEZ či pojišťovna VIG. Vyplývá to z průběžných výsledků na webu burzy.

Pod tíhou telekomunikací a ropy prošla Wall Street výběrem zisků

zprava Pod tíhou telekomunikací a ropy prošla Wall Street výběrem zisků

Akcie | 08.07.2016


Americkým trhům se v tomto týdnu zatím nedaří navázat na strmý růst z minulého týdne, když navzdory úvodnímu růstu nakonec mírně oslabily. Index S&P 500 nakonec ztratil 0,1 %, DJIA odepsal 0,15 %, zatímco Nasdaq se výběru zisků ubránil, když posílil o 0,3 %. Po většinu obchodování si dobře vedly akcie bank nebo automobilek, zatímco propad vedly telekomunikace a ropný sektor.

Burza dopoledne stagnovala, pokles akcií ČEZ vyvažovala KB

zprava Burza dopoledne stagnovala, pokles akcií ČEZ vyvažovala KB

Akcie | 04.07.2016


Pražská burza dnes dopoledne stagnuje. Index PX v 11:00 oslabil o mizivých 0,06 procenta 823,97 na bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie ČEZ a Moneta Money Bank. Naopak rostly především cenné papíry Komerční banky. Vyplývá to z průběžných výsledků obchodování na webu burzy.

Pražskou burzu táhnou dnes české banky a ČEZ

zprava Pražskou burzu táhnou dnes české banky a ČEZ

Akcie | 30.06.2016


Pražská burza posiluje, index PX do 11:00 přidal 0,97 procenta na 816,05 bodu. Nahoru ho táhnou hlavně akcie českých bank a elektrárenské společnosti ČEZ. V červených číslech je dopoledne pět titulů, včetně Erste Bank a VIG. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Akcie v Evropě i Británii se dál zotavují z propadu

zprava Akcie v Evropě i Británii se dál zotavují z propadu

Akcie | 29.06.2016


Akciové trhy v kontinentální Evropě i ve Velké Británii ve středu pokračují v růstu. K jejich zotavování z hlubokého dvoudenního propadu vyvolaného šokem z rozhodnutí Británie odejít z EU dopomáhá i růst cen ropy a naděje na další uvolnění měnové politiky.

Akcie v EU kvůli brexitu znovu klesly mnohem víc než britské

zprava Akcie v EU kvůli brexitu znovu klesly mnohem víc než britské

Akcie | 28.06.2016


Evropské akcie v pondělí navázaly na páteční propad, který vyvolal nečekaný výsledek čtvrtečního referenda o vystoupení Británie z Evropské unie. Akcie firem ze zbylých zemí EU přitom znovu ztrácely podstatně více než akcie předních britských společností. Vysoké ztráty zaznamenávaly hlavně akcie bank, cestovních kanceláří a aerolinek.

Akcie v EU kvůli brexitu klesají, španělské po volbách zpevňují

zprava Akcie v EU kvůli brexitu klesají, španělské po volbách zpevňují

Akcie | 27.06.2016


Evropské akcie zahájily týden poklesem, za kterým nadále stojí nervozita po hlasování o vystoupení Británie z Evropské unie. Ztrácejí hlavně akcie bank a touroperátorů. Výrazně ale zpevňují akcie ve Španělsku, kterým k růstu pomáhá výsledek parlamentních voleb.

Pražská burza ztrácí téměř pět procent, zmírnila ale ranní pokles

zprava Pražská burza ztrácí téměř pět procent, zmírnila ale ranní pokles

Akcie | 24.06.2016


Pražská burza dnes dopoledne prudce oslabila, před polednem ale zmírnila ranní až desetiprocentní propad. Spolu s dalšími akciovými trhy burza reaguje na čtvrteční referendum, ve kterém Britové rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie. V 11:20 byl index PX proti čtvrtečnímu závěru níže o 4,86 procenta na 813,69 bodu. Žádná z emisí neroste. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Pražská burza po čtyřdenním růstu mírně klesá, nedaří se KB

zprava Pražská burza po čtyřdenním růstu mírně klesá, nedaří se KB

Akcie | 23.06.2016


Pražská burza po čtyřdenním růstu dnes dopoledne mírně klesá. Index PX se dopoledne snížil o 0,1 procenta na 851,18 bodu. Burzu táhne dolů více než procentní pokles akcií Komerční banky, pokles naopak mírní akcie Erste Bank. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy. Mírným poklesem dnes otevřely i středoevropské burzy, západoevropské burzy v den britského referenda zahájily růstem.

Kdo se bojí ztráty, může investovat pravidelně

zprava Kdo se bojí ztráty, může investovat pravidelně

Akcie | 22.06.2016


Místo investičního životního pojištění je vhodnější spořit na penzi prostřednictvím podílových fondů. Pravidelné investování snižuje riziko ztráty a umožňuje využít i dynamičtěji zaměřené fondy. Při investování do fondu se vyhněte předplaceným poplatkům, kryjícím celou dobu investice.

Burzy se otřepaly ze strachu z brexitu, libra posiluje

zprava Burzy se otřepaly ze strachu z brexitu, libra posiluje

Akcie | 21.06.2016


Lavina zájmu o britské akcie a návrat libry na výsluní, tak reagovaly britské finanční trhy na rostoucí šance, že Londýn zůstane i po referendu platnou součástí spolku evropské osmadvacítky. Britská burza díky takřka tříprocentnímu růstu zhodnotila jen během pondělka o bezmála čtyřicet miliard liber, britská měna pak včera zažila svůj nejúspěšnější den od roku 2009.

Pražská burza nadále roste, těží z polevení obav z brexitu

zprava Pražská burza nadále roste, těží z polevení obav z brexitu

Akcie | 20.06.2016


Pražská burza navázala na páteční růst a dnes dopoledne stoupla o 1,24 procenta. Index PX byl po 11:00 na 841,52 bodu. Daří se zejména akciím Erste Bank a ČEZ, které si připisují kolem dvou procent. Mezi hlavními tituly není žádná emise, která by ztrácela hodnotu. Vyplývá to z průběžných dat na webu burzy. Podle serveru Patria.cz burza těží z nejnovějších průzkumů, které snížily šance na obávaný odchod Británie z EU.

Pražská burza dnes po předchozích poklesech posílila

zprava Pražská burza dnes po předchozích poklesech posílila

Akcie | 16.06.2016


Pražská burza dnes po pěti dnech poklesů posílila. Index PX zpevnil o 1,16 procenta na 817,58 bodu, i tak ale zůstává blízko svého sedmiletého minima. Nejvíce se dařilo cenným papírům ČEZ, Komerční banky a likérky Stock. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Pražská burza po pěti dnech otáčí směr, roste o 1,5 procenta

zprava Pražská burza po pěti dnech otáčí směr, roste o 1,5 procenta

Akcie | 15.06.2016


Pražská burza po pětidenním propadu dnes dopoledne otočila směr. Index PX do 11:00 posílil o 1,57 procenta na 820,88 bodu. V zisku je většina titulů, trh táhnou nahoru zejména akcie ČEZ a finančního sektoru. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

J&T se hádá o cenu Unipetrolu. Majitel čtvrtiny akcií požaduje trojnásobnou dividendu

zprava J&T se hádá o cenu Unipetrolu. Majitel čtvrtiny akcií požaduje trojnásobnou dividendu

Akcie | 14.06.2016


Poláci podle skupiny J&T záměrně snižují hodnotu české firmy. PKN Orlen se brání tím, že Unipetrol potřebuje investovat a že musí řešit následky dvou havárií. J&T ale požaduje výplatu trojnásobné dividendy, než jakou navrhují Poláci.

Akcie G4S se prudce propadly. Agentura zaměstnávala střelce z Orlanda

zprava Akcie G4S se prudce propadly. Agentura zaměstnávala střelce z Orlanda

Akcie | 13.06.2016


Akcie bezpečnostní společnosti G4S, jejíž zaměstnanec Omar Mateen v neděli v orlandském klubu zastřelil 50 lidí, se dopoledne na londýnské burze propadly o více než šest procent až na sedmileté minimum. Tržní hodnota největší světové firmy pro bezpečnostní služby se snížila o téměř 200 milionů liber (6,8 miliardy korun).

Pražská burza padá, dolů ji táhne ČEZ bez dividendy

zprava Pražská burza padá, dolů ji táhne ČEZ bez dividendy

Akcie | 08.06.2016


Pražská burza dopoledne výrazně oslabila. Kolem 11:15 ztrácel index PX 2,53 procenta na 872,52 bodu. Dolů ho táhly především akcie energetické společnosti ČEZ, které se dnes poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Nedařilo se ale většině emisí, v plusu byly pouze operátor O2 a petrochemický Unipetrol. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

Pražská burza dopoledne vzrostla o procento, táhnou ji akcie ČEZ

zprava Pražská burza dopoledne vzrostla o procento, táhnou ji akcie ČEZ

Akcie | 06.06.2016


Pražská burza dnes dopoledne rostla o procento, čímž smazala téměř celou ztrátu z minulého týdne. Index PX dosahoval po jedenácté hodině 888,38 bodu. Burzu táhne vzhůru růst akcií elektrárenské společnosti ČEZ, kde investory předposlední den láká dividenda. Rostou také akcie bank, z nichž se nejvíce daří Komerční bance. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

OKD: Majitelé NWR hrozí ČR arbitráží kvůli vměšování do insolvenčního řízení

zprava OKD: Majitelé NWR hrozí ČR arbitráží kvůli vměšování do insolvenčního řízení

Akcie | 03.06.2016


Majitelé krachující těžební společnosti NWR, sdružení ve skupině AHG (Ad Hoc Group), podle dnešních Lidových novin hrozí české vládě arbitráží z důvodu vměšování se do insolvenčního řízení dceřiné společnosti OKD. AHG to údajně naznačuje v dopise zaslaném na ministerstvo financí.

Pražská burza zahájila nový měsíc poklesem, nedaří se Erste Bank

zprava Pražská burza zahájila nový měsíc poklesem, nedaří se Erste Bank

Akcie | 01.06.2016


Praha - Pražská burza dnes zahájila obchodování v novém měsíci poklesem. Index PX v 11:15 spadl o 0,66 procenta na 887,82 bodu. Dolů ho stahují zejména akcie Erste Bank. Nedaří se ale ani elektrárenské firmě ČEZ, Moneta Money Bank, pojišťovně VIG nebo tabákové firmě Philip Morris. V plusu jsou naopak akcie Komerční banky, petrochemického holdingu Unipetrol a mediální CME. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Pražská burza dopoledne roste, nejvýrazněji posílily akcie ČEZ

zprava Pražská burza dopoledne roste, nejvýrazněji posílily akcie ČEZ

Akcie | 31.05.2016


Praha - Pražská burza dnes dopoledne navázala na pondělní mírný růst. Index PX stoupl do 11:00 o 0,23 procenta na 894,74 bodu. Nejvýrazněji posílily akcie ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Globální akcie následují v růstu Wall Street

zprava Globální akcie následují v růstu Wall Street

Akcie | 30.05.2016


Převážná část globálních akciových titulů zamířila v průběhu pondělního obchodování vzhůru. Na začátku obchodování německý DAX index posiloval o 0,3%, francouzský CAC-40 byl beze změny. Londýnský a americký trh jsou dnes kvůli svátku zavřené. V průběhu poslední obchodní seance minulého týdne německý DAX a britský FTSE 100 oba přidaly 0,1%. V Asii tokijský Nikkei 225 přidával v pondělním obchodování 1,4% a hongkongský Hang Seng 0,3%, stejně jako indický Sensex. K růstu se dále přidaly akciové indexy na Novém Zélandu, Taiwanu, v Indonésii i Singapuru.

Americké akcie mírně korigovaly

zprava Americké akcie mírně korigovaly

Akcie | 27.05.2016


Americké akcie se dnes obchodovaly blízko úrovní ze včerejšího dne. Trhy lehce korigovaly silné růsty od startu týdne, nejednalo se ale o velké výběry zisků. Zobchodované objemy se pohybovaly 17 % pod 30ti denním průměrem. Investoři si vzali čas na oddych po tom, co index S&P 500 protrhl úzké pásmo přibližně 50 bodů, kde se obchodoval po dobu měsíce května.

Pražská burza klesá, PX táhnou dolů velké finanční emise a ČEZ

zprava Pražská burza klesá, PX táhnou dolů velké finanční emise a ČEZ

Akcie | 26.05.2016


Praha - Pražská burza přerušuje dvoudenní růst, kolem 11:00 odevzdával index PX 0,43 procenta na 886,45 bodu. Dolů ho táhnou velké finanční emise v čele s Komerční bankou a energetická společnost ČEZ. Daří se naopak akciím tabákové společnosti Philip Morris nebo sázkové Fortuně, rostou i akcie operátora O2. Vyplývá to z průběžných informací burzovního webu.

Americké akcie na rozcestí

zprava Americké akcie na rozcestí

Akcie | 25.05.2016


Mnohé hovoří pro pokles, ale čím jasnější se další směr zdá být, tím spíše lze očekávat, že nás trh překvapí. Investoři by mohli zareagovat už s půlročním předstihem na pozitivní očekávání výsledků v letošním třetím čtvrtletí.

Zvěsti o možném zákazu prodejů vozů Fiat v Německu oslabují akcie firmy, klesly o více než pět procent

zprava Zvěsti o možném zákazu prodejů vozů Fiat v Německu oslabují akcie firmy, klesly o více než pět procent

Akcie | 23.05.2016


Akcie automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles se propadly o více než pět procent. Kvůli systému, který po 22 minutách vypíná systém pro snižování emisí, hrozí firmě zákaz prodejů aut v Německu. Podle společnosti jsou všechna její vozidla v souladu s existujícími emisními pravidly.

Automobilka Tesla prodá akcie, potřebuje peníze na výrobu nového vozu

zprava Automobilka Tesla prodá akcie, potřebuje peníze na výrobu nového vozu

Akcie | 20.05.2016


Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors vydá nové akcie v hodnotě až 1,7 miliardy dolarů (zhruba 41 miliard Kč). Získané peníze použije k financování výroby nového vozu Model 3.

Pražská burza roste, index PX přidal 0,25 procenta

zprava Pražská burza roste, index PX přidal 0,25 procenta

Akcie | 17.05.2016


Praha - Pražská burza pokračuje v růstu, index PX v 11:00 stoupl o 0,25 procenta na 884,89 bodu. Nahoru ho táhnou akcie ČEZ a většiny finančním titulů. Mezi bankami klesají pouze cenné papíry Erste Bank, které se obchodují první den bez nároku na dividendu. V červených číslech je i mediální CME a Unipetrol. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Největší čínské IPO od Alibaby: na burzu v USA míří hlavní konkurent Uberu

zprava Největší čínské IPO od Alibaby: na burzu v USA míří hlavní konkurent Uberu

Akcie | 16.05.2016


Čínský provozovatel alternativní taxislužby Didi Chuxing, který je na svém domácím trhu hlavním konkurentem americké společnosti Uber, připravuje uvedení svých akcií na americký trh. Mělo by se to stát v roce 2018. Tvrdí to agentura Reuters s odkazem na svůj informovaný.

Pražská burza rostla díky bankovním titulům a ČEZu

zprava Pražská burza rostla díky bankovním titulům a ČEZu

Akcie | 13.05.2016


Pražská burza dnes na nadprůměrném objemu obchodů (0,74 mld. CZK) zakončila den s půl procentním ziskem a index PX poskočil na 871,4 bodu.

Tržby Disneyho táhly Star Wars. Akcie společnosti ale i přes dobré výsledky klesly

zprava Tržby Disneyho táhly Star Wars. Akcie společnosti ale i přes dobré výsledky klesly

Akcie | 11.05.2016


Zisk společnosti Walt Disney se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 11 procent, celkové tržby pak rovněž vzrostly na 12,9 miliardy dolarů (306 miliard korun). Na růstu tržeb se podílely především filmy jako Zootropolis nebo Star Wars, obrat pak klesal u kabelových televizí. Akcie filmové společnosti však na výsledky reagovaly poklesem, jelikož očekávání trhu byla ještě vyšší.

Obchodování s akciemi NWR bylo pozastaveno

zprava Obchodování s akciemi NWR bylo pozastaveno

Akcie | 06.05.2016


Těžební společnost NWR včera informovala, že pravděpodobným dopadem insolvence OKD bude rozpadnutí skupiny NWR.

Pražskou burzu stahují do minusu banky či Unipetrol

zprava Pražskou burzu stahují do minusu banky či Unipetrol

Akcie | 05.05.2016


Praha - Pražská burza klesá; v 11:00 odepisoval index PX 0,19 procenta na hodnotu 885,25 bodu. Dolů ho táhly zejména bankovní tituly či Unipetrol. Vyplývá to z průběžných údajů na internetových stránkách burzy. Od dnešního rána je na burze pozastaveno obchodování s akciemi společnosti NWR. Firma je vlastníkem černouhelných dolů OKD, které na sebe tento týden podaly insolvenční návrh.

Cyklus se otáčí, EM jsou na začátku býčího trhu

zprava Cyklus se otáčí, EM jsou na začátku býčího trhu

Akcie | 04.05.2016


Před dvaceti lety se tvrdilo, že akcie rozvíjejících se trhů (EM) jsou stejné jako akcie těžebních společností. Takový pohled naprosto ignoroval výjimečný růstový příběh, který s těmito akciemi souvisel. Prošly si obrovskou rally, pak ale začaly padat s tím, jak se propadl trh s komoditami. Přirovnání k těžařům tak nakonec poměrně sedí. Posledních dvacet let také jasně ukazuje, že akcie rozvíjejících se trhů jsou závislé především na tom, v jaké fázi se nachází ekonomický cyklus.

Amazon ukázal vysoké zisky z cloudu, akcie vystřelily nahoru

zprava Amazon ukázal vysoké zisky z cloudu, akcie vystřelily nahoru

Akcie | 29.04.2016


Amazon je známý tím, že drží zisky extrémně nízko, díky čemuž se mu ve spojení s nízkou marží velmi dobře daří bojovat s jakoukoli konkurencí, se kterou se střetává.

Pražská burza druhý den po sobě ztrácí, klesla o půl procenta

zprava Pražská burza druhý den po sobě ztrácí, klesla o půl procenta

Akcie | 28.04.2016


Praha - Pražská burza druhý den po sobě ztrácí, pokles proti středě zrychlila. Index PX se dnes k 11:00 snížil o 0,55 procenta na 908,68 bodu. Dolů burzu táhnou akcie energetické společnosti ČEZ, zlevňují také cenné papíry bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dopoledne proti euru držela kurz, vůči dolaru lehce posílila.

EPH nakonec akcie EPIF na burze nenabídne, podíl má získat velký fond

zprava EPH nakonec akcie EPIF na burze nenabídne, podíl má získat velký fond

Akcie | 27.04.2016


Energetický a průmyslový holding (EPH) neprodá menšinový podíl nově vytvářené společnosti EP Infrastructure (EPIF) na burze, místo toho bude pokračovat v jednání o prodeji do rukou jednoho globálního investora. Podle informací z trhu nakonec nabídka partnera, s nímž Křetínského holding dlouhodobě o vstupu do EPIF vyjednává, přebila výhody ze vstupu na burzu.

Pražskou burzu táhne vzhůru ČEZ nebo Erste bank

zprava Pražskou burzu táhne vzhůru ČEZ nebo Erste bank

Akcie | 21.04.2016


Praha - Pražská burza dnes navázala na svůj středeční růst. V 11:00 posiloval index PX o 0,15 procenta na 918,27 bodu. V plusu byl například ČEZ nebo bankovní skupina Erste. Nedařilo se naopak akciím Unipetrolu nebo společnosti Philip Morris. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

Argentinské dluhopisy se po 15 letech vrací na trh, je o ně zájem

zprava Argentinské dluhopisy se po 15 letech vrací na trh, je o ně zájem

Akcie | 20.04.2016


Argentina se po 15 letech vrací na mezinárodní trh dluhopisů, z něhož byla vyloučena po bankrotu v roce 2002. Argentinská vláda dnes oznámila emisi obligací v celkové sumě 10 až 15 miliard dolarů. S její pomocí vyplatí zbylé věřitele, s nimiž se v letošním roce dohodla na řešení jejich pohledávek.

Pražská burza dnes klesá, index PX oslabil o 0,6 procenta

zprava Pražská burza dnes klesá, index PX oslabil o 0,6 procenta

Akcie | 18.04.2016


Praha - Pražská burza zahájila nový týden poklesem, index PX v 11:00 oslabil o 0,6 procenta na 901,16 bodu. Nejvíce, o téměř pět procent, zlevnily akcie operátora O2. Do červených čísel burzu táhnou i cenné papíry ČEZ, Erste Bank, pojišťovny VIG a tabákové firmy Philip Morris. Proti negativnímu trendu jdou emise Komerční banky. Vyplývá to z průběžných informací na webu burzy.

Pražská burza poprvé v týdnu vzrostla, téměř o procento

zprava Pražská burza poprvé v týdnu vzrostla, téměř o procento

Akcie | 15.04.2016


Praha - Pražská burza dnes poprvé v tomto týdnu vzrostla. Index PX stoupl o 0,97 procenta na 895,62 bodu. Vzhůru burzu táhly akcie bank, cenné papíry ČEZ naopak klesly. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna zůstala beze změny vůči euru, k dolaru oslabila o dvacetník.

Evropské akcie prudce posílily díky údajům z Číny

zprava Evropské akcie prudce posílily díky údajům z Číny

Akcie | 14.04.2016


Londýn/Frankfurt - Evropské akcie dnes prudce posílily, náladu na trhu podpořily překvapivě příznivé údaje o vývoji čínské ekonomiky. Panevropský index FTSEurofirst 300 stoupl o 2,56 procenta a uzavřel na 1349,35 bodu. Index německých akcií DAX se poprvé od konce března vrátil nad psychologicky důležitou hranicí 10.000 bodů.

Další vstup na pražskou burzu: EPH nabídne akcie své infrastrukturní firmy

zprava Další vstup na pražskou burzu: EPH nabídne akcie své infrastrukturní firmy

Akcie | 12.04.2016


Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes oznámil záměr nabídnout a zapsat kmenové akcie nově vytvářené společnosti EP Infrastructure (EPIF) na burze v Praze a Londýně. Realizaci nabídky předpokládá ve druhém čtvrtletí letošního roku, vyplývá z oznámení. EPH zahrnuje přes 30 podniků, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla. Holding ovládají finančníci Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

GE Money Bank jde na burzu, američtí majitelé se jí chtějí zbavit

zprava GE Money Bank jde na burzu, američtí majitelé se jí chtějí zbavit

Akcie | 11.04.2016


Tuzemská GE Money Bank požádá o přijetí všech svých kmenových akcií k obchodování na hlavním trhu pražské burzy. Její vlastník americký konglomerát General Electric chce banku prodat do dvou let a zaměřit se na průmyslovou činnost. Podle dřívějších odhadů by mohla banka stát 25 až 90 miliard korun.

Pražská burza maže část týdenních ztrát; táhnou jí finanční tituly

zprava Pražská burza maže část týdenních ztrát; táhnou jí finanční tituly

Akcie | 08.04.2016


Pražská burza otevírá růstem o 0,5 %, a tak přerušuje třídenní pokles. Navzdory tomuto růstu míří index PX k týdenní ztrátě 0,5 %. Západoevropské burzy otevírají růstem, a tak pokračují v kolísavých výkonech, když růstový den střídá předchozí pokles již potřetí v řadě. Středoevropské burzy otevírají rovněž pozitivně naladěné, když polský WIG 20 přidává 0,3 %, maďarský BUX posiluje o 0,2 % a rakouský ATX zpevňuje o 0,9 %.

Americké trhy ztrácely druhý den v řadě, index S&P 500 hledal podporu na 2050b.

zprava Americké trhy ztrácely druhý den v řadě, index S&P 500 hledal podporu na 2050b.

Akcie | 06.04.2016


Akciové trhy v USA navázaly na vývoj v Evropě a od úvodu obchodního dne ztrácely. Index S&P 500 velmi rychle hledal podporu na úrovni 2050b. Technicky pak po vytvoření nových lokálních (letošních) maxim dochází ke korekci růstu před nadcházejícím výsledkovým obdobím. V rámci denního vývoje ztrácelo všech 10 hlavních sektorů, včele s finančním a bankovním odvětvím. Aktuální kombinace poklesu ceny ropy (WTI se držela u $35/barel) a pozastavení růstu amerických akciových trhů, zvýšila poptávku po bezpečných dluhopisech a stála za prodejním tlakem na bankovních titulech.

Pražská burza otevírá poklesem pod tlakem okolních trhů

zprava Pražská burza otevírá poklesem pod tlakem okolních trhů

Akcie | 05.04.2016


Pražská burza otevírá poklesem o 0,5 %, a tak maže včerejší zisky. Negativní nálada přichází ze západoevropských trhů, které oslabují o 2 % při dalším poklesu ceny ropy a v obavách z blížící se výsledkové sezóny. Středoevropské burzy následují tento vývoj, když polský WIG 20 ztrácí 1,74 %, maďarský BUX klesá o 0,8 % a rakouský ATX odepisuje 1,3 %.

Impulzy pro oživení akcií Applu

zprava Impulzy pro oživení akcií Applu

Akcie | 11.03.2016


Po několika měsících, kdy akcie Apple neustále klesaly se zdá, že se situace konečně obrací k lepšímu. Investoři se vlivem vidiny zisků z nového iPhone k tomuto titulu opět navracejí.

Pražská burza ztrácí čtvrt procenta, nedaří se O2, ČEZ či KB

zprava Pražská burza ztrácí čtvrt procenta, nedaří se O2, ČEZ či KB

Akcie | 09.03.2016


Praha - Pražská burza po úterním růstu obrátila a dopoledne mírně oslabila. Kolem 11:15 byl index PX níže o čtvrt procenta na 890,37 bodu. Dolů ho táhnou především operátor O2, ČEZ a Komerční banka. Akcie Erste Bank naopak posilují. Vyplývá to z informací burzovního webu.

Pražská burza otevírá na nule díky Erste a VIG; opačným směrem jí táhnou akcie ČEZ

zprava Pražská burza otevírá na nule díky Erste a VIG; opačným směrem jí táhnou akcie ČEZ

Akcie | 03.03.2016


Pražská burza otevírá na nule, a díky tomu drží 1,5% týdenní zisk. Na západoevropských burzách se spíše vybírají zisky, když index Stoxx 600 posílil během posledních pěti dní o 6 %. Středoevropské burzy otevírají v pozitivním duchu, když maďarský BUX posiluje o 0,7 %, polský WIG 20 přidává 0,1 %, zatímco rakouský ATX zpevňuje o 0,2 %.

Začíná bitva o londýnskou burzu. Kromě Němců má zájem i majitel NYSE

zprava Začíná bitva o londýnskou burzu. Kromě Němců má zájem i majitel NYSE

Akcie | 02.03.2016


Společnost Intercontinental Exchange (ICE), která je majitelem newyorské akciové burzy NYSE, uvažuje o nabídce na převzetí Londýnské akciové burzy (LSE). Ta už přitom jedná o spojení s německým burzovním operátorem Deutsche Börse, případná nabídka ze strany ICE by tak mohla rozpoutat přetahovanou o její převzetí. Cena akcií LSE se vyšplhala na nový rekord.

Burzovní společnosti Deutsche Börse a LSE jednají o fúzi

zprava Burzovní společnosti Deutsche Börse a LSE jednají o fúzi

Akcie | 24.02.2016


Německá burzovní společnost Deutsche Börse a londýnská akciová burza LSE jednají o fúzi. Oznámila to dnes LSE, která tak potvrdila předchozí spekulace zdrojů. Spojením by vznikl největší provozovatel burzovních trhů v Evropě, který by byl schopen lépe čelit silné konkurenci z USA a z Asie.

Wall Street přes dnešní přešlapování zaznamenala nejlepší týden v roce 2016

zprava Wall Street přes dnešní přešlapování zaznamenala nejlepší týden v roce 2016

Akcie | 21.02.2016


Akcie na druhé straně Atlantiku zaznamenly nejlepší týden od začátku roku 2016 a nezměnila to ani dnešní seance, která pro indexy Dow Jones a S&P 500 znamenala mírný pokles.

Pražská burza otevírá strmým růstem; všechny blue chips v zeleném

zprava Pražská burza otevírá strmým růstem; všechny blue chips v zeleném

Akcie | 15.02.2016


Pražská burza otevírá strmým růstem o 3 %, a tak si připisuje druhý největší růst v tomto roce.

Pražská burza pokračuje ve volném pádu; PX míří k nejhoršímu týdnu od září 2011

zprava Pražská burza pokračuje ve volném pádu; PX míří k nejhoršímu týdnu od září 2011

Akcie | 11.02.2016


Pražská burza otevírá hlubokým propadem o 2,8 %, a tak prohlubuje týdnení ztrátu již na více než 7 %. Index PX tak míří k největšímu týdennímu propadu od září 2011. Západoevropské burzy rovněž otevírají volným pádem a připisují si 3% pokles, když včerejší projev Yellenové nedokázal utišit obavy ze zpomalování globálního růstu. Středoevropské burzy otevírají rovněž v červených číslech, když maďarský BUX ztrácí 0,98 %, polský WIG 20 odepisuje 1,5 % a rakouský ATX odevzdává 3,5 %.

Souhrn včerejšího vývoje na světových trzích

zprava Souhrn včerejšího vývoje na světových trzích

Akcie | 02.02.2016


Souhrn včerejšího vývoje na světových trzích

O2 loni zvýšila čistý zisk o 45 procent na 5,1 miliardy Kč

zprava O2 loni zvýšila čistý zisk o 45 procent na 5,1 miliardy Kč

Akcie | 26.01.2016


Praha - Společnost O2 loni zvýšila konsolidovaný čistý zisk o 45 procent na 5,1 miliardy korun. Výnosy navzdory celkovému poklesu na evropském telekomunikačním trhu zůstaly na předloňské úrovni 37,4 miliardy korun. Hlavními růstovými oblastmi byla mobilní data, internetová televize O2 TV a podnikání na Slovensku. Představenstvo chce navrhnout dividendu 16 korun na akcii. Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Výsledky byly mírně nad očekáváním trhu.

Pražská burza roste třetí den v řadě, daří se hlavně bankám

zprava Pražská burza roste třetí den v řadě, daří se hlavně bankám

Akcie | 25.01.2016


raha - Pražská burza v úvodu týdne dál roste, index PX posiluje třetí obchodovací den v řadě. Kolem 11:00 byl výše o 0,68 procenta na 892,79 bodu. Nahoru ho táhnou především bankovní emise a operátor O2. Mírně naopak ztrácí energetická společnost ČEZ, přes procento pak pojišťovna VIG. Vyplývá to z průběžných informací na burzovním webu.

Čínské akcie propadly na 3,5letá minima, Nikkei v medvědím trendu. Negativní vliv ropy, nepomáhají ani kroky PBOC

zprava Čínské akcie propadly na 3,5letá minima, Nikkei v medvědím trendu. Negativní vliv ropy, nepomáhají ani kroky PBOC

Akcie | 20.01.2016


Čínské ale i další asijské akciové trhy v noci na dnešek výrazně oslabovaly. Hlavním motorem byl pokračující tlak na ceny ropy, který překonával svým vlivem náznaky růstu stimulačních opatření ze strany čínské vlády.

Pražská burza dnes opět ztrácí, za tento týden 3,3%, od začátku roku 6,7 %

zprava Pražská burza dnes opět ztrácí, za tento týden 3,3%, od začátku roku 6,7 %

Akcie | 15.01.2016


Vývoj na pražské burze nepřináší pro držitele růstových pozic úlevu, naopak nabízí převážně přehled dalších ztrát. Akcie ČEZu tak bojují o stabilizaci na hladině 400Kč/akcii, když zároveň dochází k mírnému ztlumení negativní technické charakteristiky. Naopak u akcií Erste Bank Group je otevřený prostor pro další ztráty, když došlo včera k prolomení důležité podpory na hladině €26/akcii (zhruba 700Kč/akcii) a otevírá se tak technický prostor pro další pokles do pásma 660-665Kč/akcii.

Americké akcie skákaly, jak ropa pískala

zprava Americké akcie skákaly, jak ropa pískala

Akcie | 13.01.2016


Dění na trzích za Atlantickým oceánem dnes ve velké míře ovlivňovala ropa a komodity. Po slibném začátku trhy začaly s propadem na komoditách mazat úvodní zisky a šly do ztrát. Po odrazu ropy z nejnižších cen od roku 2003 (30 USD/barel) se na akciové trhy vrátil optimismus. Prezident Atlanta Fedu Dennis Lockhart se vyjádřil k dění na akciových trzích. Dle jeho názoru nebudou mít aktuální výprodeje vliv na americkou ekonomiku a centrální banka může pokračovat v nastoupené cestě monetárního utahování.

Allianz: Celkové škody kvůli požáru v Unipetrolu budou 12,4 mld Kč

zprava Allianz: Celkové škody kvůli požáru v Unipetrolu budou 12,4 mld Kč

Akcie | 12.01.2016


Litvínov (Mostecko)/Praha - Celkové škody, jež vznikly v souvislosti s loňským požárem v chemičce Unipetrolu u Litvínova, dosáhnou podle studie Allianz 12,4 miliardy korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek. Společnost Unipetrol to nebude komentovat. Nejde o škodu jen v chemičce, ale o odhad všech navazujících škod, to je i škod jejích dodavatelů, uvedl Bálek.

Z ropného gigantu Aramco chce prý Saúdská Arábie prodat jen akcie rafinerií

zprava Z ropného gigantu Aramco chce prý Saúdská Arábie prodat jen akcie rafinerií

Akcie | 11.01.2016


Saúdská Arábie uvažuje jen o prodeji akcií rafinerské části státního ropného gigantu Aramco. Podíly v základních těžařských a průzkumných aktivitách této společnosti Rijád investorům nenabídne. Agentuře Reuters to sdělily zdroje informované o plánech vládních kruhů. Spekulace o privatizaci Aramco se rozvířily poté, co zástupce saúdského korunního prince Muhamad bin Salmán tento týden britskému týdeníku The Economist řekl, že Rijhád zvažuje prodej části akcií podniku na burze.

ORCO stahuje akcie již i z pařížské burzy

zprava ORCO stahuje akcie již i z pařížské burzy

Akcie | 08.01.2016


Společnost ORCO již v úvodu října 2015 oznámila, že uskutečňuje řadu změn z hlediska kotace svých akcií (a také obligací) na burzách. Následně došlo k zahájení obchodování akcií společnosti v Lucemburku (na Luxembourg Stock Exchange), tj. vlastně z hlediska sídla společnosti poprvé na „domovské“ burze. ORCO zároveň oznámilo zájem delistovat své akcie z burzy ve Varšavě.

Trh věští pražské burze lepší rok, tahounem se má stát ČEZ

zprava Trh věští pražské burze lepší rok, tahounem se má stát ČEZ

Akcie | 05.01.2016


Po ročním půstu má letos na pražském akciovém trhu zavládnout střízlivý optimismus, domácí burzovní index PX tak prý do Silvestra zesílí až o deset procent. Alespoň podle názoru analytiků domácích finančních domů. Do karet pražské burzy má vedle sílící evropské ekonomiky zahrát i sousední Polsko. Rostoucí politické riziko v zemi prý může část investorů přesměrovat na ostatní středoevropské trhy.

Čínské akcie klesly o sedm procent, obchodování bylo přerušeno

zprava Čínské akcie klesly o sedm procent, obchodování bylo přerušeno

Akcie | 04.01.2016


Peking - Čínské akciové trhy se v první obchodní den tohoto roku propadly o sedm procent a obchodování s nimi bylo poté na zbytek dne přerušeno. Trh reagoval na zprávu o dalším propadu čínského průmyslového sektoru, která společně s klesající čínskou měnou prohloubila obavy o zdraví druhé největší ekonomiky světa. Za výprodejem stojí podle agentury AP také napětí na Blízkém východě, které zvýšilo světové ceny ropy.

Pražská burza i po Vánocích rostla, index PX přidal půl procenta

zprava Pražská burza i po Vánocích rostla, index PX přidal půl procenta

Akcie | 29.12.2015


Praha - Pražská burza po vánoční přestávce v obchodování dnes pokračovala v růstu. Index PX vzrostl o půl procenta na 950,21 bodu. Posilovaly akcie energetické společnosti ČEZ a také bank, ztrácely naopak cenné papíry pojišťovny VIG. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna nepatrně oslabila k euru, k dolaru naproti tomu zpevnila.

Slovensko má opci na akcie elektráren, EPH nemusí získat kontrolu

zprava Slovensko má opci na akcie elektráren, EPH nemusí získat kontrolu

Akcie | 21.12.2015


Slovensko podepsalo s italskou společností Enel memorandum, na jehož základě Bratislava získala předkupní právo na 17 procent akcií společnosti Slovenské elektrárne (SE). V budoucnu tak může nad podnikem získat kontrolu. Dnes to oznámil slovenský premiér Fico. Enel, který v SE drží 66 procent akcií, v pátek uzavřel dohodu s českou skupinou Energetický a průmyslový holding (EPH) o prodeji svého podílu.

Akcie v USA po oživení cen ropy posílily, dolar smazal ztráty

zprava Akcie v USA po oživení cen ropy posílily, dolar smazal ztráty

Akcie | 15.12.2015


New York - Americké akcie odpoledne zvrátily počáteční ztráty a zakončily dnešní obchodování růstem. Přispělo k tomu oživení cen ropy. Investoři na trhu jsou nervózní před zasedáním měnového výboru americké centrální banky (Fed), který by měl podle očekávání tento týden zvýšit úrokové sazby.

Pražská burza poprvé od roku 2008 klesá poosmé v řadě; ČEZ se blíží desetiletým minimům; VIG nejníže od roku 2012

zprava Pražská burza poprvé od roku 2008 klesá poosmé v řadě; ČEZ se blíží desetiletým minimům; VIG nejníže od roku 2012

Akcie | 08.12.2015


Pražská burza oslabuje o 0,3 %, když klesá již poosmé v řadě. Sedm poklesů v řadě není něčím zcela výjimečným, když takovou situaci jsme zaznamenali například i letos v srpnu. Pokles osmidenní je však již naprostou raritou, a pokud dnes PX skutečně zavře v červených číslech, bude první osmidenní pokles od června 2008. Západoevropské burzy rovněž procházejí výběrem zisků po včerejším růstu při absenci nových zpráv. Středoevropské burzy se vyvíjejí smíšeně, když polský WIG 20 roste o 0,4 %, maďarský BUX přidává 0,3 %, zatímco rakouský ATX odevzdává 0,8 %.

Pokles ceny akcií společnosti ČEZ přispěl ke stagnaci burzy

zprava Pokles ceny akcií společnosti ČEZ přispěl ke stagnaci burzy

Akcie | 05.12.2015


Praha - Pražská burza zakončila týden stagnací. Index PX dnes klesl o 0,08 procenta na 950,48 bodu. Dolů jej táhly zejména akcie společnosti ČEZ a operátora O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Pražská burza dál klesá, index PX je pod 950 body

zprava Pražská burza dál klesá, index PX je pod 950 body

Akcie | 04.12.2015


Praha - Pražská burza dál klesá. V 11:15 odepisoval index PX 0,34 procenta na 948,04 bodu. Dolů ho táhly především akcie energetické společnosti ČEZ, nedařilo se ani operátorovi O2 či pojišťovně VIG. Z bankovních emisí posilovala Erste Bank, cenné papíry Komerční banky stagnovaly. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Akcie Kofoly zahájily mírným růstem

zprava Akcie Kofoly zahájily mírným růstem

Akcie | 03.12.2015


Investoři získali akcie Kofoly za 510 korun. Ve středu firma zahájila obchodování růstem o procento na 515 korun. Tržní kapitalizace nápojářské skupiny je nyní přes 11 miliard korun. Celková velikost transakce je 765 milionů korun. Kofola z toho za nové akcie získá 140 milionů korun na svůj rozvoj.

Kdo chce vydělat, měl by jít občas proti trhu

zprava Kdo chce vydělat, měl by jít občas proti trhu

Akcie | 24.11.2015


Nejvíce vynáší včasná sázka na opačný vývoj, než čeká většina investorů. Příkladem jsou akcie O2, jejichž cena vzrostla od června, tedy po oddělení části aktiv do firmy Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), z necelých 70 zhruba na 250 korun. Podobnou příležitostí může být Volkswagen, analytici ale zatím v tomto případě radí opatrnost.

Na padlé anděly si již v Česku nevsadíte

zprava Na padlé anděly si již v Česku nevsadíte

Akcie | 24.11.2015


Když všichni nakupují, prodávej. Pokud prodávají, nakupuj, radí jedna ze známých pouček investorům. Fondy řídící se výslovně touto strategií na českém trhu nenajdete. Dříve k nim patřil fond KBC Fallen Angels (Padlí andělé), nabízený ČSOB. Investoval hlavně do akcií firem silně zaostávajících za výsledky trhu. Poté co v září 2013 změnil název a strategii, se již u nás neprodává.

Pražská burza dnes solidně posílila, dařilo se Erste a VIG

zprava Pražská burza dnes solidně posílila, dařilo se Erste a VIG

Akcie | 19.11.2015


Index PX dnes vyrostl o silných 1,37 % , kdy trh doháněl světové burzy po své jednodenní pauze. Rakouské tituly dnes byly mezi vítězi, Erste přidala 1,96 % a VIG 3,6 %. ČEZ byl během dne pod prodejním tlakem, podařilo se mu však zavřít s mírnými zisky, především díky závěrečné aukci. Objem dnes byl na tomto titulu průměrný – 400 tis. kusů.

Akcie v USA ztratily kvůli hrozbě útoku v Německu všechny zisky

zprava Akcie v USA ztratily kvůli hrozbě útoku v Německu všechny zisky

Akcie | 18.11.2015


New York - Americké akciové trhy ztratily v úterý pod vlivem hrozby pumového útoku v Německu takřka všechny denní přírůstky a hlavní indexy zakončily obchodování takřka beze změn. Předtím akcie solidně rostly, zejména díky nečekaně lepším výsledkům předních maloobchodních řetězců.

Wall Street zahájila týden silným růstem

zprava Wall Street zahájila týden silným růstem

Akcie | 18.11.2015


Wall Street zahájila týden silným růstem

Euro a akcie po Paříži klesají, pokles má být ale krátkodobý

zprava Euro a akcie po Paříži klesají, pokles má být ale krátkodobý

Akcie | 16.11.2015


Tokio/ Paříž/ New York - Kurz eura dnes v reakci na páteční teroristické útoky v Paříži oslabuje a vůči dolaru se propadl až na nejnižší hodnoty za šest a půl roku. Oslabují také evropské akciové trhy v čele s pařížskou burzou, se ztrátou skončila také většina akciových trhů v Asii. Analytici se však shodují, že pokles bude jen dočasný a dlouhodobější dopad pátečních událostí na finanční trhy ani na ekonomiku většina ekonomů neočekává.

Letecký dopravce IndiGo vstoupil na burzu. Akcie indických aeroliniií vyletěly o 18 procent

zprava Letecký dopravce IndiGo vstoupil na burzu. Akcie indických aeroliniií vyletěly o 18 procent

Akcie | 11.11.2015


InterGlobe Aviation, vlastník nejúspěšnějšího indického nízkonákladového dopravce IndiGo, vstoupil v úterý na burzu. Po vstupu indické společnosti na burzu vyletěly akcie o téměř 18 procent. O získání podílu v aerolinkách IndiGo usiluje i letecký gigant Qatar Airways.

Americké akcie kvůli obavám o světovou ekonomiku klesají

zprava Americké akcie kvůli obavám o světovou ekonomiku klesají

Akcie | 10.11.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech zahájily týden výrazným poklesem. Nejnovější prognózy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a slabé údaje o zahraničním obchodu Číny totiž posílily obavy investorů ohledně vývoje světové ekonomiky.

Pražskou burzu vytáhnul bankovní sektor

zprava Pražskou burzu vytáhnul bankovní sektor

Akcie | 09.11.2015


Domácí burzovní parket v úvodu týdne připsal 0,26 procenta, opět na podprůměrném objemu obchodů. Index PX posílil na 990,93 bodu a opět zakončil den pod 1000bodou úrovní.

Burza dnes posílila o 1,3 procenta a vymazala týdenní ztrátu

zprava Burza dnes posílila o 1,3 procenta a vymazala týdenní ztrátu

Akcie | 07.11.2015


Praha - Pražská burza dnes posílila a smazala ztráty z předchozí části týdne. Index PX stoupl o 1,3 procenta na 988,32 bodu. Akcie Erste Bank po výsledcích vzrostly o více než sedm procent. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila vůči euru, k dolaru naopak oslabila a po čtyřech měsících se dostala nad 25 Kč/USD.

Akcie O2 slibují velký návrat

zprava Akcie O2 slibují velký návrat

Akcie | 04.11.2015


Podle analytiků se akcie O2 mohou příští měsíc vrátit do prestižního indexu MCSI. Agentura, která o složení rozhoduje, oznámí případnou změnu 12 listopadu. Zastoupení v indexu by pro O2 znamenalo větší zájem globálních investorů, kteří často složení indexů kopírují.

Akcie Japan Post a jejích divizí po IPO na burze silně rostly

zprava Akcie Japan Post a jejích divizí po IPO na burze silně rostly

Akcie | 04.11.2015


Akcie japonské poštovní a finanční společnosti Japan Post první obchodní den na burze výrazně posilují. Japon Post Holdings vstoupila dnes na burzu spolu se svými dvěma dceřinými společnostmi, bankou Japan Post Bank a pojišťovnou Japan Post Insurance, a akcie firem posílily o 15 až 56 procent. Primární nabídka akcií pošty je největší privatizaci v zemi od roku 1987 a vláda z prodeje akcií získala téměř 1,44 bilionu jenů (294 miliard Kč).

Wall Street si připsala zisky, S&P 500 nad 2100 b.

Akcie | 03.11.2015


Americké akciové trhy v průběhu seance navyšovaly své zisky, když zakončily obchodování přibližně procento nad pátečním závěrem. Index S&P 500 dokonce překonal hranici 2100 bodů, což se stalo poprvé od srpna a dostává se tak do blízkosti svých historických maxim. Pozitivní sentiment podpořila rovněž zveřejněná makrodata, kdy index ISM v průmyslu za říjen mírně překonal odhady analytiků.

Hapag-Lloyd jde na burzu, dopravce ale trápí nízké ceny

zprava Hapag-Lloyd jde na burzu, dopravce ale trápí nízké ceny

Akcie | 03.11.2015


Německá přepravní firma chce i přes útlum v dopravě investovat do nových lodí, proto jde na burzu. Světovou lodní dopravu může v době poklesu světového obchodu zasáhnout i plánovaná emisní daň. Ceny za přepravu kontejnerů z Asie do severní Evropy jsou na rekordně nízké úrovni.

Výsledky Commerzbank ve 3Q - zisk překonal odhady, CEO se připravuje na odchod

zprava Výsledky Commerzbank ve 3Q - zisk překonal odhady, CEO se připravuje na odchod

Akcie | 02.11.2015


Druhá největší německá banka Commerzbank dnes brzo ráno reportovala svoje výsledky. Operativní zisk banky dosáhl ve 3Q 429 mil. EUR a vzrostl tak meziročně z 343 mil. EUR o 25 %. Výsledek ve 3Q15 tak celkově překonal odhady analytiků jejichž konsensus byl 319 mil. EUR.

Pražská burza otevírá bez větších změn

zprava Pražská burza otevírá bez větších změn

Akcie | 02.11.2015


Pražská burza otevírá bez větších změn, a tak pokračuje v nevýrazných výkonech z minulého týdne. Západoevropské burzy otevírají mírným poklesem poté, co čínský index nákupních manažerů PMI zaostal za očekáváním analytiků. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 roste o 0,6 %, maďarský BUX ztrácí 0,2 % a rakouský ATX odepisuje 0,25 %.

Růst úrokových sazeb v USA se blíží

zprava Růst úrokových sazeb v USA se blíží

Akcie | 02.11.2015


Americká centrální banka se bezesporu výrazně zasloužila o zmírnění negativních dopadů finanční krize z let 2007 až 2008. Fed rychle reagoval rozvolněním monetární politiky prostřednictvím snížení úrokových sazeb na naprosté minimum spolu se spuštěním bezprecedentního a velmi kontroverzního programu kvantitativního uvolňování.

Akcie v USA oslabily, trh stále vyhodnocuje zasedání Fedu

zprava Akcie v USA oslabily, trh stále vyhodnocuje zasedání Fedu

Akcie | 30.10.2015


New York - Akcie ve Spojených státech dnes oslabily. Obchodníci stále vyhodnocovali výsledek zasedání americké centrální banky (Fed), která ve svém středečním sdělení naznačila, že zvýšení úrokových sazeb už na prosincové schůzce je stále možné. Vliv na pokles kurzů akcií ale měly také výsledky hospodaření některých významných firem a rovněž zpráva o chystané fúzi ve farmaceutickém sektoru. Na devizových trzích pak oslabil dolar.

Pražská burza otevírá zanedbatelným růstem díky rakouským titulům

zprava Pražská burza otevírá zanedbatelným růstem díky rakouským titulům

Akcie | 30.10.2015


Pražská burza otevírá bez větších změn a v závěru týdne se jí nedaří mazat 0,7% týdenní ztrátu. Inex PX přesto míří k procentnímu zhodnocení za tento měsíc. Západoevropské burzy otevírají růstem kolem 0,5 %, a tak míří k nejlepšímu měsíci od roku 2009, když index Stoxx 600 od začátku října přidává přes 8 %. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když maďarský BUX ztrácí 1,5 %, polský WIG 20 odepisuje 0,2 %, zatímco rakouský ATX zpevňuje o 0,15 %.

Americké akcie po náznaku zvýšení úroků prudce vzrostly

zprava Americké akcie po náznaku zvýšení úroků prudce vzrostly

Akcie | 29.10.2015


New York - Americké akciové trhy dnes nakonec výrazně posílily a jejich hlavní indexy získaly přes jedno procento. Akcie na Wall Street po vyjádření centrální banky o možnosti brzkého zvýšení sazeb nejprve zakolísaly, zvedl je ale finanční sektor. Kurz dolaru ve vyhlídce na zvýšení úroků prudce získal na ostatní měny.

Americké akcie před Fedem a výsledky Applu mírně klesly

zprava Americké akcie před Fedem a výsledky Applu mírně klesly

Akcie | 27.10.2015


New York - Americké akcie zahájily týden mírným poklesem. Investoři čekají na středeční výsledek dvoudenního zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed) a čtvrtletní výsledky přední technologické společnosti Apple, které firma zveřejní v úterý.

Pražská burza otevírá poklesem po dvoudenním růstu; ve Vídni se neobchoduje

zprava Pražská burza otevírá poklesem po dvoudenním růstu; ve Vídni se neobchoduje

Akcie | 26.10.2015


Pražská burza otevírá poklesem o 0,6 %, a tak přerušuje dvoudenní růst, když investoři napříč celou Evropou uzamykají tučné zisky z poslední dní. Západoevropské burzy oslabují přibližně o 0,3 % na začátku týdne, ve kterém nás mimo jiné čeká zasedání Fedu nebo také zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky ve 3Q. Středoevropské burzy otevírají v zelených číslech, když polský WIG 20 přidává 0,3 %, maďarský BUX přidává 0,8 %, zatímco rakouská burza zůstává kvůli svátku zavřená.

Zisk Microsoftu ve čtvrtletí vzrostl o 1,7 procenta

zprava Zisk Microsoftu ve čtvrtletí vzrostl o 1,7 procenta

Akcie | 23.10.2015


Americkému softwarovému gigantu Microsoft vzrostl v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 1,7 procenta na 4,6 miliardy eur. Příjmy sice klesly, slabší výsledky však způsobil hlavně růst dolaru. Firma zveřejnila výsledky poprvé podle nové struktury, kterou představila minulý měsíc.

Souhrn včerejšího dění na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Akcie | 23.10.2015


Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Vydavateli kreditních karet American Express klesl zisk o 16 %

zprava Vydavateli kreditních karet American Express klesl zisk o 16 %

Akcie | 22.10.2015


Vydavateli kreditních karet American Express klesl zisk ve třetím čtvrtletí o 15,8 procenta na 1,2 miliardy dolarů. Hospodaření poškodily vyšší náklady a silnější kurz amerického dolaru. Oznámila to dnes firma, která je největším vydavatelem kreditních karet na světě.

Pražská burza potřetí za sebou stagnovala

zprava Pražská burza potřetí za sebou stagnovala

Akcie | 22.10.2015


Praha - Pražská burza již potřetí za sebou stagnovala. Index PX dnes sice oslabil, ale pouze o 0,03 procenta na 970,26 bodu. Ztrácely například cenné papíry Komerční banky, kdežto posílení naopak zaznamenaly akcie operátora O2. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Souhrn včerejšího dění na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Akcie | 21.10.2015


Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Evropské firmy odkládají burzovní debuty, odradil je propad trhů v Číně

zprava Evropské firmy odkládají burzovní debuty, odradil je propad trhů v Číně

Akcie | 20.10.2015


Zatímco v Japonsku se schyluje k největšímu IPO za celé dekády, korporátní Evropa ztrácí kuráž ke vstupu na burzu. Od července do září uvedlo své akcie na evropský trh 53 firem, tedy o třetinu méně než před rokem. A zatímco loni burzovní novicové získali od investorů takřka sedm miliard eur čerstvého kapitálu, letos je to o dvě miliardy méně. Odborníci soudí, že se klima pro primární emise akcií (IPO) na evropském trhu během léta zhoršilo, mnohé firmy prý vstup na burzu raději odloží.

O2 vykoupí akcie za miliardy

zprava O2 vykoupí akcie za miliardy

Akcie | 20.10.2015


O2 bude vyplácet celý zisk jako dividendu. Akcionářům operátor nabídne výkup vlastních akcií v hodnotě až osm miliard korun. Na odkup akcií si společnost půjčí. Podle vedení O2 to operátora nezatíží.

Pražská burza na úvod nového týdne v růstu, nejlépe si vedou akcie Erste Group Bank

zprava Pražská burza na úvod nového týdne v růstu, nejlépe si vedou akcie Erste Group Bank

Akcie | 19.10.2015


Na úvod nového týdne se pražská burza pohybuje v růstových úrovních (index PX za minulý týden ztratil 1 %), když se k nám přenesl pozitivní vývoj evropských akciových trhů. Evropský bankovní sektor roste o 0,5 %, zatímco sektor utilit stagnuje na +0,05 %. Akcie Erste Bank Group pak překonaly hranici €26,50 za akcii a poskytly tak po delší době silnější pozitivní technický signál, který by mohl vést k snazšímu dosažení úrovní u €27,50 (745 Kč).

Výsledky Morgan Stanley ve 3Q - výsledky nedosáhly očekávání; těžké období pro FICC; akcie ztrácí -5,45 %

zprava Výsledky Morgan Stanley ve 3Q - výsledky nedosáhly očekávání; těžké období pro FICC; akcie ztrácí -5,45 %

Akcie | 19.10.2015


Banka Morgan Stanley právě dnes zveřejnila svoje výsledky za 3Q15. Banka uvedla, že její EPS ex-DVA je 34 centů. Tento údaj není příliš vhodný k porovnání s očekáváním, které dosáhlo 63c (při intervalu z 53 – 70c). Po započtení i účetního zisku se EPS dostane na 48c na akcii nebo celkových 1,02 mld. USD. To představuje hrozivý propad z 83c nebo 1,69 mld. USD ve stejném čtvrtletí roku 2014.

Pražská burza roste o 0,8 %, v rámci týdenního srovnání ale 1 % ztrácí

zprava Pražská burza roste o 0,8 %, v rámci týdenního srovnání ale 1 % ztrácí

Akcie | 16.10.2015


Vývoj na pražské burze je dnes pozitivně ovlivněn vývojem hlavních evropských akciových indexů, které vykazují obdobné zisky do 1 %. Příznivě se vyvíjí především finanční sektor, který roste o 1,3 %, což se pozitivně odráží především u akcií Erste Bank a VIG, které se hodnotově vrací nad hladinu €26/akcie (aktuálně €26,40, 714 Kč/akcie).

Summary: Goldman Sachs, Citigroup, HCA Holdings, Netflix, Wal-Mart

Akcie | 16.10.2015


Summary: Goldman Sachs, Citigroup, HCA Holdings, Netflix, Wal-Mart

Výsledky Goldman Sachs v 3Q15 ovlivnily rozkolísané trhy, titul ztrácí 1,5 %

zprava Výsledky Goldman Sachs v 3Q15 ovlivnily rozkolísané trhy, titul ztrácí 1,5 %

Akcie | 15.10.2015


Investiční banka Goldman Sachs hospodařila ve 3Q s čistými tržbami ve výši 6,86 mld. USD a nedosáhla tak na konsensuální očekávání položené na hladině 7,07 mld. USD.

Největší IPO na newyorské burze: na trh jde First Data Corp.

zprava Největší IPO na newyorské burze: na trh jde First Data Corp.

Akcie | 15.10.2015


Na burzu dnes vstupuje největší provozovatel a vývojář softwaru pro globální elektronickou platební síť. Primární úpis akcií společnosti First Data Corp. je největším uskutečněným v tomto roce. Cena jedné akcie se má podle plánu pohybovat mezi 18 až 20 dolary.

Jaká bude návratnost akciového trhu v následujících pěti letech?

zprava Jaká bude návratnost akciového trhu v následujících pěti letech?

Akcie | 15.10.2015


JPMorgan přichází každé čtvrtletí s hezkým grafickým sumářem dění na trzích. Podle mne je to dobré čtení pro každého, koho nezajímají jen aktuální pohyby tržních větrů, ale i stálejší vodní proudy. Ty sice nejsou tak vidět, ale v delším období hrají rozhodující roli. Jako to z této perspektivy nyní vypadá na amerických trzích? A co současná čísla říkají o budoucnosti?

Pražská burza oslabuje druhý den v řadě, ČEZ zpět pod 500 Kč/akcie

zprava Pražská burza oslabuje druhý den v řadě, ČEZ zpět pod 500 Kč/akcie

Akcie | 14.10.2015


Vývoj na Pražské burze odpovídá dění na hlavních evropských burzách, když domácí index PX ztrácí 1 % (EuroStoxx 600 -0,6 %).

Český akciový přebor vede E4U, za silné podpory insiderů

zprava Český akciový přebor vede E4U, za silné podpory insiderů

Akcie | 14.10.2015


S letošními 35 procenty růstu je zatím nejvýkonnější domácí akcií energetická popelka E4U. Pouze čtvrtmiliardová emise zažívá po čtyřech fádních letech na pražské burze renesanci, růstu vydatně pomáhají transakce spjaté s příbuzenstvem manažerů firmy.

České akcie jsou velmi levné a nabízejí velkou dividendu

zprava České akcie jsou velmi levné a nabízejí velkou dividendu

Akcie | 13.10.2015


Ceny akcií stále kolísají, podle expertů však rozhodně neřekly poslední slovo. Nejlevnější ve střední Evropě jsou akcie českých firem. Lákají i na vysokou dividendu. U dluhopisů je třeba jít za vyšším výnosem do Turecka, Rumunska a Maďarska, případně i do Polska.

Glencore prodává další aktiva, tentokrát měděná

zprava Glencore prodává další aktiva, tentokrát měděná

Akcie | 12.10.2015


Komoditní gigant Glencore se dostal do popředí zájmu již před několika týdny, kdy společnost oznámila ambiciózní plán na snížení zadlužení. Akcie těžaře se poté projely doslova na horské dráze a po strmém propadu umazaly ztráty a minulý týden dokonce zamířily prudce vzhůru. Švýcarská společnost koncem minulého týdne totiž oznámila snížení roční produkce zinku o třetinu, čímž vyhnala cenu tohoto kovu severním směrem. Dnes se objevila zpráva, že Glencore jedná o prodeji dvou středních měděných dolů v Austrálii a Chile, čímž společnost rozšiřuje plány na snižování čistého dluhu o zhruba 10 miliard dolarů.

Ruští těžaři opouštějí londýnskou burzu, investoři se k nim obrátili zády

zprava Ruští těžaři opouštějí londýnskou burzu, investoři se k nim obrátili zády

Akcie | 12.10.2015


Tři velké ruské komoditní firmy připravují ústup z londýnské burzy. V porovnání s rokem 2007, kdy byly ceny surovin na svém vrcholu, třicetinásobně klesl objem obchodu s jejich akciemi: na miliardu dolarů ročně (24 miliard korun). Investory podle analytiků odrazuje nejen celkový propad komoditního trhu, ale i specifická situace Ruska, které je pro ně v důsledku sankcí a hospodářského propadu méně atraktivní než jiné rozvíjející se trhy.

Hedgeové fondy: Jak fungují a proč je vhodné do nich investovat?

zprava Hedgeové fondy: Jak fungují a proč je vhodné do nich investovat?

Akcie | 11.10.2015


Ač se o hedgeových fondech mluví ve finančních a ekonomických kruzích poměrně často, jejich činnost je stála obestřena závojem jisté tajemnosti. Možným vysvětlením může být to, že jsou otevřeny pouze tzv. kvalifikovaným investorům, nebo to že při svých aktivitách často využívají velmi sofistikovaných investičních nástrojů a strategií. Pojďme se tedy na jejich vlastnosti a strukturu podívat blíže.

Vstup Ferrari na burzu by mohl vynést téměř 900 milionů dolarů

zprava Vstup Ferrari na burzu by mohl vynést téměř 900 milionů dolarů

Akcie | 11.10.2015


New York - Italský výrobce sportovních automobilů Ferrari hodlá v rámci plánovaného vstupu na newyorskou burzu nabídnout investorům 17,2 milionu akcií v ceně 48 až 52 dolarů za kus. Prodej akcií by tak mohl vynést téměř 900 milionů dolarů (21,5 miliardy Kč). Vyplývá to z dokumentu, který automobilka zveřejnila.

Pražská burza otevírá růstem; ČEZ míří k desátému týdennímu propadu v řadě

zprava Pražská burza otevírá růstem; ČEZ míří k desátému týdennímu propadu v řadě

Akcie | 09.10.2015


Pražská burza otevírá růstem o 0,6 %, a tak míří k více než procentnímu týdennímu růstu. Západoevropské burzy otevírají solidním růstem v návaznosti na včerejší strmý růst akcií na Wall Street. Akcie na Wall Street podpořily zveřejněné zápisky z posledního zasedání Fedu, které dále potvrdilo nedávné spekulace, že zvyšování sazeb v největší světové ekonomice může být v plánu až v příštím roce. Středoevropské burzy otevírají rovněž pozitivně, když maďarský BUX roste o 0,5 %, polský WIG 20 přidává 0,6 % a rakouský ATX zpevňuje o 1,1 %.

Pražská burza otevírá mírným poklesem; PM nejvýše od dubna 2013

zprava Pražská burza otevírá mírným poklesem; PM nejvýše od dubna 2013

Akcie | 08.10.2015


Pražská burza otevírá poklesem o 0,1 %, a tak maže část z týdenních zisků. Západoevropské burzy v úvodu spíše kolísají kolem včerejších zavíracích hodnot, když proti růstu automobilek a farmacií jde pokles bank a těžařů. Středoevropské burzy otevírají mírným poklesem, když polský WIG 20 ztrácí 0,5 %, maďarský BUX ztrácí 0,05 % a rakouský ATX odepisuje 0,1 %.

Americké akcie zahájily týden dalším růstem

zprava Americké akcie zahájily týden dalším růstem

Akcie | 07.10.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech v pondělí výrazně posílily, index S&P 500 tak vykázal již pátý nárůst za sebou. Slabé údaje o tvorbě pracovních míst v USA totiž podpořily očekávání, že americká centrální banka (Fed) by mohla přikročit ke zvýšení úrokových sazeb až příští rok. Akcie energetických společností navíc těžily z růstu cen ropy.

Pro opatrné investory jsou nyní nejlepší smíšené fondy

zprava Pro opatrné investory jsou nyní nejlepší smíšené fondy

Akcie | 06.10.2015


Akciové i další trhy mohou podle odborníků dál kolísat, jejich růst ale zřejmě nekončí, zejména v Evropě. Na českém trhu se objevuje stále více fondů, jejichž manažeři se snaží omezit příkladný pokles jejich hodnoty prostřednictvím matematických modelů. Konzervativní investoři by měli preferovat globálně zaměřené fondy, sázející na akcie firem, které vyplácejí dividendu.

Pražská burza zahájila nový týden skoro půlprocentním růstem

zprava Pražská burza zahájila nový týden skoro půlprocentním růstem

Akcie | 05.10.2015


Praha - Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem a index PX posílil o 0,48 procenta na 968,9 bodu. K pozitivnímu výsledku přispěly hlavně akcie ČEZ a bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z průběžných výsledků burzy

Září bylo pro pražskou burzu zatím nejhorším měsícem roku

zprava Září bylo pro pražskou burzu zatím nejhorším měsícem roku

Akcie | 02.10.2015


Pražská burza má za sebou dosud nejhorší měsíc tohoto roku. Při pohledu na propady na zahraničních trzích lze ale výsledek domácího trhu považovat za nadprůměrný. Navzdory dobrým výsledkům firem na pražské burze ale platí, že investoři o pražský trh stále nejeví příliš velký zájem.

Americké akcie zažily nejhorší čtvrtletí za čtyři roky, ztratily sedm procent

zprava Americké akcie zažily nejhorší čtvrtletí za čtyři roky, ztratily sedm procent

Akcie | 01.10.2015


Akciový trh ve Spojených státech zažil navzdory středečnímu růstu nejhorší čtvrtletí za čtyři roky. Dow Jonesův index se v období od července do září propadl o 7,6 procenta. Akcie byly v uplynulých měsících pod tlakem zejména kvůli obavám ze zpomalování růstu čínské ekonomiky a nejistotě kolem úrokových sazeb ve Spojených státech.

Pražská burza posílila, hlavně díky akciím společnosti ČEZ

zprava Pražská burza posílila, hlavně díky akciím společnosti ČEZ

Akcie | 01.10.2015


Praha - Pražská burza dnes posílila. Index PX vzrostl o 1,22 procenta na 971,1 bodu. Nahoru jej táhly především akcie společnosti ČEZ. Mírný pokles ceny naopak zaznamenaly cenné papíry Komerční banky, s nimiž se dnes obchodovalo v největším objemu. Vyplývá to z výsledků burzy.

Číňané si možná brousí zuby na měděné doly Glencore

zprava Číňané si možná brousí zuby na měděné doly Glencore

Akcie | 30.09.2015


Komoditní gigant Glencore se na počátku tohoto týdne postaral na trzích o patřičný rozruch, když se hodnota jeho akcií v pondělí propadla až o 30 procent. Nyní Glencore bojuje se ztrátami na akciovém a úvěrovém trhu a čínské společnosti se již poohlížejí po aktivech největšího světového obchodníka s komoditami. Do středu čínského zájmu se dostaly hlavně jeho měděné doly. Čínské komoditní společnosti vycítily totiž ve vřavě na trzích šanci chopit se příležitosti s ohledem na financování či koupi dodavatelů nebo aktiv.

Akcie ČEZ se kvůli klesajícím cenám elektřiny propadly až na dvouleté dno

zprava Akcie ČEZ se kvůli klesajícím cenám elektřiny propadly až na dvouleté dno

Akcie | 30.09.2015


Za poslední měsíc akcie skupiny ČEZ ztratily více než deset procent své hodnoty. Důvodem je propad cen elektřiny pod 30 eur za megawatthodinu. Dividendový poměr u ČEZ je tak nyní vyšší než osm procent.

Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Akcie | 30.09.2015


Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Na pražskou burzu míří nový realitní fond, nabídne emisi za 50 milionů

zprava Na pražskou burzu míří nový realitní fond, nabídne emisi za 50 milionů

Akcie | 29.09.2015


Část bytových novostaveb v pražských Kolovratech a hlavnímu městu blízké Chýni se objeví na pražské burze. Na domácí parket totiž vstoupí nemovitostní fond Bemett stejnojmenného developera podnikajícího v těchto lokalitách, a to akciovou emisí o objemu 50 milionů korun. Bemett se tak stane letos už patnáctým realitním fondem, který uvede své akcie na pražskou burzu.

Asijské akcie padají k tříletému minimu. Japonský index Nikkei odepsal přes čtyři procenta

zprava Asijské akcie padají k tříletému minimu. Japonský index Nikkei odepsal přes čtyři procenta

Akcie | 29.09.2015


Úterý bylo pro asijské trhy ve znamení propadů. Japonský index Nikkei odepsal více než čtyři procenta. Propadají se především akcie firem, jejichž byznys je spojený s komoditami. Poklesem zahájily týden i americké akcie. Ty zase straší zpomalování čínské ekonomiky a slova prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Minulý týden se prudce opřela do farmaceutických firem ohledně cen léků.

VW se otřepává ze skandálu: Akcie před začátkem jednání dozorčí rady rostou

zprava VW se otřepává ze skandálu: Akcie před začátkem jednání dozorčí rady rostou

Akcie | 25.09.2015


Frankfurt - Automobilka Volkswagen se pomalu vzpamatovává ze skandálu, který nemá v německé historii obdoby. Akcie německé firmy před dnešním jednáním dozorčí rady posilují a obchodování zahájily růstem o čtyři procenta.

Souhrn včerejšího dění na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Akcie | 24.09.2015


Souhrn včerejšího dění na světových burzách

Analytici: Skandál s emisemi VW může mít dopad na celé odvětví

zprava Analytici: Skandál s emisemi VW může mít dopad na celé odvětví

Akcie | 23.09.2015


Praha - Skandál kolem manipulace s emisemi vozidel německé automobilky Volkswagen může mít fatální dopad nejen na kurz akcií této společnosti, ale i na celé odvětví. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK. Přestože se s akciemi Volkswagenu na pražské burze neobchoduje, vlastní je tisíce Čechů za celkem stovky milionů Kč. Akcie automobilky ztratily za dva dny téměř 40 procent hodnoty. Dnes jejich cena klesla až na 105 eur za akcii.

"Hříšné" akcie, vydělávající na lidských slabostech, jsou na burzách nejvýnosnější

zprava "Hříšné" akcie, vydělávající na lidských slabostech, jsou na burzách nejvýnosnější

Akcie | 22.09.2015


Amorálnost vynáší. Přinejmenším na akciových trzích. Dokazují to alespoň studie ekonomů z Princetonské univerzity, Univerzity Britské Kolumbie či profesorů London Business School. Podle nich takzvané hříšné akcie, tedy cenné papíry firem produkujících tabák, alkohol, zbraně či podnikajících v byznysu hazardních her, vynášejí více než cenné papíry jiných podniků.

Výrobce automobilových součástek Schaeffler jde na burzu

zprava Výrobce automobilových součástek Schaeffler jde na burzu

Akcie | 22.09.2015


Frankfurt nad Mohanem - Německý výrobce automobilových součástek a kuličkových ložisek Schaeffler AG hodlá na počátku října vstoupit na burzu. Nabídka akcií firmy by se podle informovaných zdrojů mohla stát největší v Německu v letošním roce, firma by z ní mohla získat více než 2,5 miliardy eur (67,6 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

Americké akcie ve čtvrtek klesly, Fed úroky nezměnil

zprava Americké akcie ve čtvrtek klesly, Fed úroky nezměnil

Akcie | 18.09.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech ve čtvrtek převážně oslabovaly. Americká centrální banka (Fed) ponechala své úrokové sazby beze změny a poukázala na slabost světové ekonomiky. Zhoršila rovněž dlouhodobý výhled domácího hospodářství.

ČEZ pod tlakem udržel 500 Kč; index PX +0,1 %

zprava ČEZ pod tlakem udržel 500 Kč; index PX +0,1 %

Akcie | 18.09.2015


Pražská burza na průměrném objemu 691 mil. korun přidala 0,1 % na 1002,3 bodů. Index zůstal daleko za zisky západoevropských burz, které si připisovaly i přes jedno procento.

Pražská burza stagnuje pátým dnem v řadě; je to klid před bouří?

zprava Pražská burza stagnuje pátým dnem v řadě; je to klid před bouří?

Akcie | 17.09.2015


Pražská burza otevírá bez větších změn, a tak pokračuje v přešlapování na místě již pátým dnem v řadě, když u indexu PX již popáté nevidíme větší pohyb než o 0,15 %. Západoevropské burzy otevírají podle očekávání nervózně před večerním rozhodnutím Fedu, který dnes může přistoupit k prvnímu zvýšení sazeb od roku 2006. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 přidává 0,02 %, maďarský BUX ztrácí 0,03 % a rakouský ATX odepisuje 0,1 %.

Akcie v USA po statistice stouply, nervozita kvůli Fedu trvá

zprava Akcie v USA po statistice stouply, nervozita kvůli Fedu trvá

Akcie | 16.09.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech v úterý rostly a jejich hlavní indexy stouply o více než procento. Trh reagoval mimo jiné na data vypovídající o výdajích amerických spotřebitelů. Slušná statistika ale nerozptýlila nervozitu, zda americká centrální banka (Fed) zvýší tento týden úrokové sazby. Americký dolar v úterý posiloval.

Komerční banka je větší jistota než Erste a VIG

zprava Komerční banka je větší jistota než Erste a VIG

Akcie | 15.09.2015


Finanční instituce těží z oživení ekonomiky, brzdí je naopak nízké úrokové sazby, regulace a nyní také nepříznivý vývoj v Číně. Za nejatraktivnější finanční titul obchodovaný na pražské burze označují analytici Komerční banku. Při investicích je třeba myslet na rozložení rizika a vložit raději peníze do fondů zaměřených na vybraný sektor než spekulovat na růst několika akcií.

Akcie v USA před zasedáním Fedu a po čínské statistice klesají

zprava Akcie v USA před zasedáním Fedu a po čínské statistice klesají

Akcie | 15.09.2015


New York - Akcie ve Spojených státech dnes oslabují, negativní dopady na ně mají pokračující obavy ze zpomalení růstu čínské ekonomiky. Investoři také čekají, jak dopadne dvoudenní zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed), které začíná ve středu a které patří k nejsledovanějším událostem tohoto týdne.

Čínské trhy poklesly nejvíce za 3 týdny kvůli slabým makrům

zprava Čínské trhy poklesly nejvíce za 3 týdny kvůli slabým makrům

Akcie | 14.09.2015


Čínské akciové trhy v noci na dnešek poklesly nejvíce za poslední 3 týdny v reakci na sérii víkendových slabých makroekonomických dat, jež podpořily další úvahy o reálném zpomalování druhé největší ekonomiky světa.

Pražská burza oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ

zprava Pražská burza oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ

Akcie | 13.09.2015


Praha - Pražská burza dnes opět oslabila, ačkoli mírněji než ve čtvrtek. Index PX klesl o 0,15 procenta na 1001,18 bodu. Dolů táhly burzu hlavně akcie ČEZ, zatímco většina hlavních emisí posilovala, nebo stagnovala. Vyplývá to z výsledků obchodování.

Japonská burza čeká na nabídku akcií státního poštovního giganta

zprava Japonská burza čeká na nabídku akcií státního poštovního giganta

Akcie | 11.09.2015


Japonskou burzu na podzim čeká největší událost posledních let. Začátkem listopadu nabídne tokijská vláda investorské veřejnosti formou primárního úpisu (IPO) akcie mamutího státního konglomerátu Japan Post Holdings v hodnotě odhadované kolem půldruhého bilionu jenů, tedy v přepočtu kolem 300 miliard korun. Země vycházejícího slunce tak přivítá největší IPO od roku 1998.

Wall Street neudržela zisky a zakončila nerozhodně

zprava Wall Street neudržela zisky a zakončila nerozhodně

Akcie | 04.09.2015


Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodní seanci bez výraznějších změn v těsné blízkosti včerejšího závěru, kdy indexy umazaly předchozí zisky. Vyprchal tak optimismus po tiskové konferenci Maria Draghiho a investoři směřují pozornost na zítřejší čísla z trhu práce, která by mohla ovlivnit načasování růstu úrokových sazeb ze strany Fedu.

Akcie výrobců větrných turbín letí vzhůru

zprava Akcie výrobců větrných turbín letí vzhůru

Akcie | 04.09.2015


Akcie evropských výrobců větrných turbín se stávají největším hitem na trzích. Může za to nárůst objednávek a zdárné snižování výrobních nákladů.

Fed a ropa pomohly americkým akciím

zprava Fed a ropa pomohly americkým akciím

Akcie | 03.09.2015


Americké akcie dnes rostly. Index S&P500 se zvýšil o 1,83 % až na 1948,9 bodů. Dow Jones je výše o 1,83 %, aby zakončil na 16352,4 bodech. Nasdaq si připsal 5,46 %, což odpovídá 4749,9 bodům. S&P500 a Nasdaq se dostaly z korekce, jediný Dow Jones se v ní dále drží.

Masivní výprodeje akcií a ropy jsou zpátky, vládní dluhopisy to nechává překvapivě v klidu

zprava Masivní výprodeje akcií a ropy jsou zpátky, vládní dluhopisy to nechává překvapivě v klidu

Akcie | 03.09.2015


Zatímco Čína hodlá světu demonstrovat svou vysokou hladinu testosteronu skrze pompézní armádní přehlídku, tak díky výkonům její ekonomiky a akciových trhů se drží vysoko jiný hormon - adrenalin. Volatilita globálních finančních trhů totiž zůstává extrémně vysoká, když její nejcitovanější ukazatel - index implikované volatility akciového indexu S&P500 se drží nad hodnotou 30, což je prakticky na úrovni pětiletých maxim. Dodejme, že ještě brutálnější volatilitu než akciové trhy zažívají komodity v čele s ropou, která po zpevnění o 25 % za tři dny včera pro změnu odepsala 8 %.

Akcie v USA zažily v srpnu nejhorší měsíc do roku 2012

zprava Akcie v USA zažily v srpnu nejhorší měsíc do roku 2012

Akcie | 02.09.2015


New York - Akcie ve Spojených státech v pondělí klesly a zakončily tak svůj nejhorší měsíc od roku 2012. Trh reagoval na vyjádření představitele americké centrální banky (Fed), které u některých investorů vyvolalo obavy z možného zářijového zvýšení úrokových sazeb. Americký dolar v pondělí klesal k euru a k japonskému jenu.

Vydělat lze i na poklesu akcií, pozor na neomezenou ztrátu

zprava Vydělat lze i na poklesu akcií, pozor na neomezenou ztrátu

Akcie | 01.09.2015


U investorů, kteří spekulují na pokles cen, jsou populární hlavně komodity. Kdo věří, že budou trhy klesat, může využít takzvané reverzní fondy. Spekulace na pokles zpravidla trvají maximálně několik týdnů. U komodit je lhůta delší.

Americké akcie zažily nejhorší měsíc od roku 2012. Stahovala je Čína i úroková nejistota

zprava Americké akcie zažily nejhorší měsíc od roku 2012. Stahovala je Čína i úroková nejistota

Akcie | 01.09.2015


Americké akcie zakončily v srpnu svůj nejhorší měsíc od roku 2012 poklesem. Dow Jones za srpen ztratil 6,6 procenta, index S&P 500 odepsal 6,3 procenta a technologický Nasdaq klesl o 6,9 procenta. Akcie na Wall Street hnaly dolů obavy ze zpomalování čínské ekonomiky a nejistota ohledně možného zvýšení úrokových sazeb v USA.

Pražská burza roste třetím dnem v řadě; PX přesto míří k měsíční ztrátě

zprava Pražská burza roste třetím dnem v řadě; PX přesto míří k měsíční ztrátě

Akcie | 31.08.2015


Pražská burza otevírá růstem o 0,2 %, a tak si připisuje již třetí růst v řadě. Index PX tak zatím jde proti proudu, když většina západoevropských trhů otevírá v červených číslech. Poklesem otevírají i středoevropské burzy, když polský WIG 20 ztrácí 0,4 %, maďarský BUX odepisuje 0,35 % a rakouský ATX odevzdává 0,8 %.

Čechům vynášejí penzijní fondy nejméně na světě. Kvůli vyhýbání se akciím

zprava Čechům vynášejí penzijní fondy nejméně na světě. Kvůli vyhýbání se akciím

Akcie | 31.08.2015


Úspory Čechů na důchod mají ve srovnání s vyspělým světem jen minimální šance na zhodnocení. Domácí penzijní fondy drží totiž ve svém majetku nejnižší podíl akcií ze všech zemí OECD. Větší sázky na akcie přitom podle odborníků podstatně zvyšují šance, že se peníze dlouhodobě lépe zhodnotí. Konzervativní struktuře investic odpovídají i výnosy fondů z posledních let.

Rozbřesk - Americké HDP revidováno prudce vzhůru…

zprava Rozbřesk - Americké HDP revidováno prudce vzhůru…

Akcie | 28.08.2015


Americké akcie znovu uzavřely v prudkém zisku a doslova si užívají stabilizaci asijských trhů. Podle zpráv z Bloombergu sice Čínu držely nad vodou státní nákupy akcií, to ale včera investorům zjevně nevadilo. Naopak optimismus podpořila dobrá makro-čísla z Ameriky i Evropy. V Evropě šlo především o zrychlení dynamiky úvěrů a to jak podnikům, tak domácnostem - ty nyní rostou o 2 %. V Americe šlo o výraznou pozitivní revizi v růstu HDP (na 3,7 % mezi-kvartálně anualizovaně). Dobrou zprávou je svižný růst spotřeby domácností, kterým rostly útraty o více než 3 %. Trochu méně příjemný je naopak rychlý růst zásob (nejrychlejší od roku 1998) a naopak relativně pomalu se po propadu z počátku roku zotavují podnikové zisky. Celkově se ale jedná o další dobré číslo, o kterém budou muset američtí centrální bankéři přemýšlet.

Pražská burza roste druhým dnem v řadě; PX po dvou ztrátových týdnech míří k zisku

zprava Pražská burza roste druhým dnem v řadě; PX po dvou ztrátových týdnech míří k zisku

Akcie | 28.08.2015


Pražská burza otevírá růstem o 0,5 % díky dalšímu růstu akcií Komerční banky a při pokračující spanilé jízdě akcií O2. Index PX roste druhý dnem v řadě a rozšiřuje týdenní zisk na 2,2 %. Západoevropské burzy otevírají výběrem zisků poté, co včera zaznamenal 3% rally. Středoevropské trhy otevírají poklesem, když polský WIG 20 ztrácí 0,15 %, maďarský BUX odevzdává 0,6 % a rakouský ATX klesá o 0,2 %.

Evropské akcie zažily nejhorší den za téměř sedm let

zprava Evropské akcie zažily nejhorší den za téměř sedm let

Akcie | 26.08.2015


Londýn - Evropské akciové trhy dnes zrychlily propad kvůli obavám ohledně vývoje na čínských burzách. Panevropský index FTSEurofirst 300 uzavřel se ztrátou 5,4 procenta. Zaznamenal tak nejprudší jednodenní pokles od listopadu 2008. Tržní hodnota podniků v tomto indexu se snížila o zhruba 450 miliard eur (přes 12 bilionů Kč).

Americké akcie navzdory počátečnímu růstu opět oslabily

zprava Americké akcie navzdory počátečnímu růstu opět oslabily

Akcie | 26.08.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech dnes opět oslabily, a to navzdory výraznému růstu v úvodu obchodování. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, uzavřel s poklesem o 1,29 procenta na 15.666,44 bodu. V pondělí se kvůli obavám ohledně hospodářského vývoje v Číně propadl o 3,6 procenta, a zaznamenal tak nejvýraznější pokles za čtyři roky.

Čínské akcie znovu propadly. Zisky z posledních osmi měsíců museli investoři odepsat

zprava Čínské akcie znovu propadly. Zisky z posledních osmi měsíců museli investoři odepsat

Akcie | 25.08.2015


Ačkoliv trhy v Asii při úterním obchodování mírně rostly, v Číně se nálada neodrazila. Investoři se totiž nedočkali žádných zásahů ze strany vlády. Hlavní čínské indexy spadly o dalších šest procent.

Čína chce jen větší moc a žádnou zodpovědnost

zprava Čína chce jen větší moc a žádnou zodpovědnost

Akcie | 25.08.2015


Před 43 lety proběhla významná návštěva amerického prezidenta Nixona v Číně a dnes se zdá, že si Čína chce vzít poučení z tehdejší ekonomické politiky USA. Oslabení její měny totiž kopíruje přístup tehdejšího ministra financí americké vlády Johna Connallyho. Ten mezinárodní nevoli nad americkou monetární politikou komentoval s tím, že „je to naše měna a vaše problémy“. Je férové doplnit, že Japonsko se na konci roku 2012 chovalo podobně, protože tehdy začala 35% devalvace jeho měny. Otázkou ale nyní je, jaké možnosti teď mají menší asijské ekonomiky? Zdá se totiž, že Čína je rozhodnuta přenést své problémy na ostatní země.

Čínské akcie prohlubují propad, ztrácejí přes osm procent

zprava Čínské akcie prohlubují propad, ztrácejí přes osm procent

Akcie | 24.08.2015


Čínské akcie zahájily nový týden těžkým propadem a jejich hlavní indexy ztrácejí přes osm procent. Akciové burzy padají v celé Asii a navazují na páteční globální výprodej, vyvolaný nepříznivými údaji z čínské ekonomiky. Investory zklamalo, že Peking o víkendu ani přes silný pokles na burzách neoznámil žádná nová opatření na podporu trhu.

Evropské akcie v obavách o globální ekonomiku prudce klesly

zprava Evropské akcie v obavách o globální ekonomiku prudce klesly

Akcie | 21.08.2015


Londýn/Frankfurt - Západoevropské akcie dnes dál výrazně klesly a indexy burz ve Frankfurtu a Londýně sestoupily na sedmiměsíční minima. Evropské trhy srážejí obavy z útlumu globální ekonomiky a další propad čínských akcií.

Americké akcie zažily nejhorší den za jeden a půl roku. Může za to propad čínské ekonomiky

zprava Americké akcie zažily nejhorší den za jeden a půl roku. Může za to propad čínské ekonomiky

Akcie | 21.08.2015


Indexy Dow Jones a S&P 500 utrpěly nejvýraznější pokles za jeden a půl roku. Obavy ohledně čínské ekonomiky podtrhuje propad čínského akciového trhu. Zpomalení tamního ekonomického růstu pravděpodobně ovlivní světovou ekonomiku, nikdo ale neví, jak moc čínské hospodářství zpomaluje.

Akcie v USA ve středu oslabily, Fed má obavy o světovou ekonomiku

zprava Akcie v USA ve středu oslabily, Fed má obavy o světovou ekonomiku

Akcie | 20.08.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech ve středu po rozkolísaném obchodování oslabily, část průběžných ztrát ale dokázaly smazat. Zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fed) ukázal, že členové jejího měnového výboru mají obavy ze zpomalujícího růstu světové ekonomiky. Akcie energetických společností pak zamířily dolů kvůli poklesu cen ropy. Na devizových trzích klesal dolar.

Propad čínských akcií strhává do propasti americké trhy

zprava Propad čínských akcií strhává do propasti americké trhy

Akcie | 19.08.2015


Americké akciové trhy v úterý oslabily. Mohly za to slabší výsledky hospodaření největší maloobchodní společnosti světa Wal-Mart Stores a propad akcií těžařských firem kvůli obavám o další výkon čínské ekonomiky. Čínské akcie ve středu pokračovaly po úterním propadu v dalším oslabování.

Burza mírně oslabila, dolů ji táhl ČEZ, který ztratil dvě pct

zprava Burza mírně oslabila, dolů ji táhl ČEZ, který ztratil dvě pct

Akcie | 19.08.2015


Praha - Burza v úvodu týdne oslabila o 0,23 procenta, index PX uzavřel na 1022,79 bodu. Dolů ho stáhl zejména ČEZ, jehož akcie dnes zlevnily o dvě procenta na 556,10 korun za jednu. Úspěšnější den mají za sebou cenné papíry bank, akcie Erste Group Bank posílily o 0,52 procenta na 766 Kč, Komerční banka vzrostla o 0,33 procenta na 5474 Kč za akcii. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Už bychom se měli připravovat na další technologický propad

zprava Už bychom se měli připravovat na další technologický propad

Akcie | 18.08.2015


Minimální mzda ve výši 70 000 dolarů ročně. Časově neomezená mateřská dovolená. Nikdo nekontroluje, kolik dovolené si kdo vybral. Roční příspěvek na dopravu ve výši 2 000 dolarů. Každý pátek masáž zdarma. To vše jsou zaměstnanecké výhody, které v posledních měsících zavedly některé velké technologické společnosti. Celé technologické odvětví se žene dopředu, naše chytré telefony nás spojují se světem 24 hodin denně a technologie převrací vzhůru nohama i řadu tradičních odvětví. Valuace technologických firem se dostaly na úrovně, které byly naposledy zaznamenány na vrcholu poslední bubliny před 15 lety. Nejchytřejším investičním tahem posledních deseti let bylo nahrnout všechny peníze do společností jako Apple či Amazon.

Pražská burza vstupuje do nového týdne růstem; táhne jí především Erste

zprava Pražská burza vstupuje do nového týdne růstem; táhne jí především Erste

Akcie | 17.08.2015


Pražská burza vstupuje do nového týdne růstem o 0,4 %, a tak maže polovinu ztráty z minulého týdne. Západoevropské burzy otevírají silným růstem po pozitivním pátečním závěru na Wall Street a při stabilizaci čínského juanu. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když maďarský BUX ztrácí 0,25 %, polský WIG 20 stagnuje na nule a rakouský ATX posiluje o 0,5 %.

Kolaps čínských akcií a rady rakouské ekonomické školy

zprava Kolaps čínských akcií a rady rakouské ekonomické školy

Akcie | 14.08.2015


I v dnešní době se najdou ekonomové, kteří jsou vyznavači rakouské školy. Pokud s ní nejste seznámeni, jde o směsici myšlenek, které se většinou točí kolem zániku fiat měn, návratu ke zlatému standardu a zodpovědnosti centrálních bank za tržní bubliny, kolapsy a recese. V poslední době se těmto myšlenkám opět dostává větší pozornosti, je ale dost těžké zjistit proč. Fed a jeho program kvantitativního uvolňování totiž ani zdaleka nevyvolaly vyšší inflaci. Několik let držela rakouskou školu nad vodou tvrzení, že inflace je před veřejností skrývána, že se přesunula na trh s aktivy, nebo že dokonce samotné QE je inflací. Nakonec ale zmlkli i ti největší zastánci těchto názorů.

Burzovní zpravodaj: Akciové trhy jako na horské dráze

zprava Burzovní zpravodaj: Akciové trhy jako na horské dráze

Akcie | 14.08.2015


Nálada na Wall Street by se dala krájet, když zvýšené poklesy na akciovém trhu rychle střídají prudké obraty směrem vzhůru. Ve středeční seanci US akciové indexy klesaly až o 1,5 %, aby v průběhu obchodování veškeré ztráty umazaly a uzavřely nakonec v kladném pásmu. Index S&P 500 vzrostl o 0,1 % na 2086,05 bodů a index NASDAQ Composite přidal 0,15 % na 5044,39 bodů. Index DJIA uzavíral téměř beze změny na 17 402,51 bodech.

Propad na čínské burze by mohl eurozónu zasáhnout více, než se čekalo, tvrdí ECB

zprava Propad na čínské burze by mohl eurozónu zasáhnout více, než se čekalo, tvrdí ECB

Akcie | 14.08.2015


Problémy na finančních trzích v Číně jsou aktuálně podle ECB pro eurozónu větší hrozbou než řecká dluhová krize. Podle ECB by také mohlo ekonomiku oslabit zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Šanghajská burza klesla o 20 procent, čínská vláda také opakovaně devalvovala jüan.

Pražská burza roste o procento; součet ceny O2 + CETIN již na 330 Kč

zprava Pražská burza roste o procento; součet ceny O2 + CETIN již na 330 Kč

Akcie | 13.08.2015


Pražská burza otevírá růstem o 0,95 %, co představuje nejvyšší růst za dva týdny. Z dvoudenních panických výprodejů se dnes zotavují západoevropské burzy, které v propadu zastavil až včerejší obrat na Wall Street. Středoevropské burzy rovněž dohánějí nedávné ztráty, když polský WIG 20 roste o 0,6 %, maďarský BUX přidává 0,8 % a rakouský ATX zpevňuje o 1,3 %.

Futures na Wall Street klesají a indikují výběr zisků po včerejší rally

zprava Futures na Wall Street klesají a indikují výběr zisků po včerejší rally

Akcie | 13.08.2015


Futures na Wall Street klesají a indikují, že americké akcie by mohly následovat v poklesu své evropské protějšky poté, co Čína v noci provedla největší intervenci na oslabení juanu za posledních dvacet let. Futures na hlavní americké akciové indexy se vyvíjejí následovně: DJIA Fut -0,62 %, S&P 500 Fut -0,64 %, Nasdaq Fut -0,3 %.

Pražská burza dnes stagnovala, zdražily akcie ČEZ a KB

zprava Pražská burza dnes stagnovala, zdražily akcie ČEZ a KB

Akcie | 12.08.2015


Praha - Pražská burza dnes v porovnání s pondělními výsledky stagnovala, index PX vzrostl o 0,04 procenta na 1037,40 bodu. Zdražily akcie elektrárenské firmy ČEZ, Komerční banky nebo O2. Naopak cenné papíry Erste Bank zlevnily stejně jako akcie pojišťovny VIG. Vyplývá to z burzovního webu.

Plán pro GE Money: Burza v Praze. Jedna z největších bank se chystá na svůj prodej

zprava Plán pro GE Money: Burza v Praze. Jedna z největších bank se chystá na svůj prodej

Akcie | 12.08.2015


Jedna z největších bank na českém trhu zrychluje přípravy na svůj prodej. Jednou z variant je vstup GE Money na pražskou burzu. Banka s milionem zákazníků vyplatí dividendu 20 miliard korun.

Pražská burza posílila, táhly ji akcie bank

zprava Pražská burza posílila, táhly ji akcie bank

Akcie | 11.08.2015


Praha - Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 0,44 procenta na 1037,82 bodu. Burzu táhly nahoru především akcie bankovní skupiny Erste a Komerční banky. Pokles naopak zaznamenaly cenné papíry energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Čína a akvizice smazaly ztráty z minulého týdne

zprava Čína a akvizice smazaly ztráty z minulého týdne

Akcie | 11.08.2015


Americké akciové indexy se dnes odrazily k solidním ziskům. Trhy očekávájí, že bude muset čínská vláda sáhnout hlouběji do kapsy, aby odvrátila tvrdé přistání stále ještě dobře rozjeté ekonomiky. Vyhlídka dalších stimulů se očividně akciovým trhům velmi líbí. Dalším kladným faktorem, který dnes pomohl akciím výše, byla potvrzená akvizice ze strany Berkshire Hathaway. Vlajková loď investora Warrena Buffeta si tentokrát vyhlídla průmyslovou firmu Precision Castparts. Za dodavatele společností, jako jsou Boeing nebo General Electric, Buffet zaplatí 37,2 mld. USD, což je největší transakce historie jeho firmy.

Shanghai Composite vyskočil o téměř 5 %, slabým čínským datům navzdory

zprava Shanghai Composite vyskočil o téměř 5 %, slabým čínským datům navzdory

Akcie | 10.08.2015


Čínské akcie dnes suverénně setřásly slabá ekonomická data a hlavní akciový index Shanghai Composite uzavřel obchodování se ziskem 4,93 procenta. Připsal si tak nejvíce za poslední měsíc. Zisky vedly společnosti z telekomunikačního, energetického a průmyslového sektoru. Za nečekaným vzletem vzhůru nestojí nic jiného než spekulace, že vláda v zájmu podpory ekonomického růstu urychlí fúzování státem vlastněných společností.

Pražská burza dál přešlapuje na místě; Erste nejvýše od února

zprava Pražská burza dál přešlapuje na místě; Erste nejvýše od února

Akcie | 10.08.2015


Horké počasí a letní nálada se na pražské burze projevuje sníženou aktivitou i volatilitou, kdy se většina titulů obchoduje poblíž pátečních zavíracích cen.

Hlavní akcie na burze dnes mírně ztrácely, index PX je následoval

zprava Hlavní akcie na burze dnes mírně ztrácely, index PX je následoval

Akcie | 07.08.2015


Praha - Pražská burza dnes velmi mírně oslabila, akcie ČEZ, Erste Group Bank, Komerční banky i pojišťovny VIG klesly o desetiny či setiny procenta. Index PX podle webu burzy ztratil 0,03 procenta na 1034,70 bodu. Česká měna dnes zpevnila o dva haléře k euru na 27,02 CZK/EUR a o 12 haléřů k dolaru na 24,76 CZK/EUR, vyplývá z údajů na webu Patria.cz.

Sešup řecké burzy pokračuje, akcie bank od pondělí spadly o polovinu

zprava Sešup řecké burzy pokračuje, akcie bank od pondělí spadly o polovinu

Akcie | 07.08.2015


Řecké akcie ve středu pokračují v poklesu, zejména kvůli dalšímu propadu v bankovním sektoru. Aténská burza v pondělí po pěti týdnech obnovila provoz a během dvou dnů klesla o více než 17 procent. Akcie největších bank ztrácejí kolem 50 procent. Podle ekonoma Aleše Michla se jejich kurz vrací tam, kde byl před vstupem Řecka do eurozóny.

Začíná jít do tuhého, první růst amerických sazeb po devíti letech se blíží

zprava Začíná jít do tuhého, první růst amerických sazeb po devíti letech se blíží

Akcie | 06.08.2015


Začíná jít do tuhého. I umírnění centrální bankéři mluví o tom, že první růst úrokových sazeb v Americe je na spadnutí.

Co mají společného podnikové dluhopisy a baseball?

zprava Co mají společného podnikové dluhopisy a baseball?

Akcie | 05.08.2015


V roce 2008 se zdálo, že končí finanční svět tak, jak ho známe. Investiční banky se stoletou historií padaly jak přezrálé hrušky a panika se šířila i na ostatní finanční domy. Nakonec zakročila americká vláda, jejíž „chytrý“ tah znárodnit finanční instituce napodobily státy po celém světě. Napsáno o této době toho bylo mnoho. Připomínám to jen proto, že v roce 2008 by málokoho napadlo, že finanční svět bude v roce 2015 vypadat tak dobře jako dnes.

Řecké akcie znovu klesají, banky ztratily téměř třetinu

zprava Řecké akcie znovu klesají, banky ztratily téměř třetinu

Akcie | 05.08.2015


Aténskou burzu stahuje dolů pokračující propad akcií v bankovním sektoru.

Burza v Aténách po pětitýdenní nucené pauze během jednoho dne ztratila šestinu hodnoty

zprava Burza v Aténách po pětitýdenní nucené pauze během jednoho dne ztratila šestinu hodnoty

Akcie | 04.08.2015


Experti se tentokrát nemýlili. Jejich chmurné prognózy pro aténskou akciovou burzu, která včera po pěti týdnech obnovila obchodování, se naplnily. Hlavní index ASE přišel o 16,2 procenta hodnoty, když v úvodu ztrácel skoro čtvrtinu. Řecký regulátor prodloužil platnost nařízení zakazujícího spekulace na pokles kurzů.

V Aténách se po pěti týdnech otevřela burza, akcie prudce klesají

zprava V Aténách se po pěti týdnech otevřela burza, akcie prudce klesají

Akcie | 03.08.2015


Atény - Aténská akciová burza po pětitýdenní přestávce vyvolané řeckou dluhovou krizí dnes obnovila provoz. Hlavní index řeckých akcií v úvodu obchodování vykazoval propad až o 22,8 procenta, akcie největší řecké komerční banky National Bank of Greece ztrácely dokonce 30 procent, což je jejich denní limit. Vyplývá to z průběžných dat burzy. Procentní propad je podle agentury Reuters rekordní.

Akcie v USA dnes kvůli energiím klesly, červenec je ziskový

zprava Akcie v USA dnes kvůli energiím klesly, červenec je ziskový

Akcie | 02.08.2015


New York - Americké akcie dnes neudržely počáteční zisky a mírně klesly, zejména kvůli slabým hospodářským výsledkům předních energetických společností. Výraznějšímu propadu zabránila zpráva o překvapivě pomalém růstu mzdových nákladů v USA, která signalizovala, že americká centrální banka (Fed) by nemusela spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. Na devizových trzích klesal dolar.

Kdy se na trzích začne lámat chleba?

zprava Kdy se na trzích začne lámat chleba?

Akcie | 31.07.2015


Možná, že většina čtenářů si už ani nevzpomene, že před ne tak dávnou dobou zněly trhem a médii varovné hlasy: Na trhu korporátních dluhopisů je prý jasná bublina. Příběh to měl být celkem jasný. Podle něj centrální banky tisknou peníze a tyto peníze nafukují ceny všeho možného a nejvíc snad právě korporátních obligací. Nevyhnutelně tedy musí přijít propad. Už před delší dobou jsme se ale zde spolu dívali na konkrétní vývoj a (alespoň můj) závěr z pohledu na dada zněl tak, že žádná bublina se ani zde nekoná (tedy stejně jako na akciích, o komoditách nemluvě). Jak vypadá situace dnes?

Trhy přeostřují z čínských akcií na Fed

zprava Trhy přeostřují z čínských akcií na Fed

Akcie | 29.07.2015


Situace na čínském akciovém trhu do velké míry připomíná zkušenosti USA s realitní bublinou. Čínská vláda si v minulosti přála a aktivně podporovala zapojení drobných retailových investorů do akciového trhu, podobně jako americká vláda přímo či nepřímo tlačila řadu vlastních lidí do vlastnictví domů.

Začal velký medvědí trh na komoditách

zprava Začal velký medvědí trh na komoditách

Akcie | 28.07.2015


Kdyby akciový trh oslabil ze svých maxim o 40 %, média by byla plná úvah o kolapsech a pohromách. O komoditách se ale téměř vůbec nemluví i přesto, že vešla do jednoho z největších medvědích trhů a běžných lidí se ceny komodit dotýkají velice úzce. Arabské jaro začalo kvůli vysokým cenám potravin v Severní Africe. Rostoucí ceny komodit působí na spotřebitele z vyspělých ekonomik jako zvýšení daní a naopak. V zemích, které naopak komodity vyvážejí, vede pokles cen k nižším příjmům, ztrátám pracovních míst a někdy i k měnovým krizím.

Akcie v USA oslabují, Dow Jonesův index je nejníže za pět měsíců

zprava Akcie v USA oslabují, Dow Jonesův index je nejníže za pět měsíců

Akcie | 28.07.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech zahájily týden poklesem. Z části tak reagovaly na masivní výprodej čínských akcií, který posílil obavy ohledně vyhlídek čínské ekonomiky. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, sestoupil na nejnižší úroveň za posledních pět měsíců.

Růst zisků zvedne valuace akcií

zprava Růst zisků zvedne valuace akcií

Akcie | 27.07.2015


Finanční trhy v současnosti nabízí řadu zajímavých příležitostí. Naší preferovanou třídou nadále zůstávají akcie. S přihlédnutím k převládajícím valuačním prémiím, které se pohybují 10-20 procent nad historickým průměrem, nepočítáme s další expanzí valuačních násobků. Motorem zhodnocení by měl být spíše růst korporátních zisků. Atraktivní jsou podle nás především rozvinuté trhy - USA a západní Evropa.

Americké akcie na závěr týdne oslabily, dolar vzrostl

zprava Americké akcie na závěr týdne oslabily, dolar vzrostl

Akcie | 25.07.2015


New York - Akcie ve Spojených státech dnes čtvrtou seanci za sebou oslabily. Důvodem byly ztráty biotechnologických firem a producentů surovin v reakci na propad cen komodit, které zastínily i příznivé výsledky hospodaření firem Amazon, Visa a Starbucks.

Wall Street zaznamenala jeden z nejhorších týdnů roku 201

zprava Wall Street zaznamenala jeden z nejhorších týdnů roku 201

Akcie | 25.07.2015


Výsledková sezóna se v tomto týdnu stala hlavním tématem na Wall Street, když krom samotných výsledků se na pohybu směrem dolů podílely komodity

Aktualizovaný investiční výhled na rok 2015 - Akcie

zprava Aktualizovaný investiční výhled na rok 2015 - Akcie

Akcie | 23.07.2015


Po skončení druhého kvartálu Patria vydala zhodnocení svých investičních doporučení a postupně byl zveřejněn aktualizovaný výhled na ekonomiku a měny. Dnes aktualizaci investičního výhledu uzavíráme pohledem na akciové tituly, u kterých vidíme zajímavý růstový potenciál.

Apple se stal obětí vlastního úspěchu. I přes skvělé výsledky jeho akcie padají

zprava Apple se stal obětí vlastního úspěchu. I přes skvělé výsledky jeho akcie padají

Akcie | 23.07.2015


Nejhodnotnější firma světa ještě nikdy na jaře neprodala více iPhonů, nikdy nevydělala více (čistý zisk jí meziročně vylétl o 39 procent na 10,7 miliardy dolarů). Přesto investoři během několika minut po otevření trhu srazili její tržní hodnotu o 40 miliard dolarů. Akcie firmy klesaly až o šest procent ke 123 dolarům.

Pražská burza mírně roste v situaci, kdy většina Evropy ztrácí

zprava Pražská burza mírně roste v situaci, kdy většina Evropy ztrácí

Akcie | 22.07.2015


Vývoj na pražské burze přináší růstové úrovně, když především akcie společnosti ČEZ, Erste Bank Group a Komerční Banky udržují mírně růstové úrovně (do 1 %). Nejvýrazněji ale posilují akcie společnosti Unipetrol, které překonávají hranici 185 Kč/akcie (titul v červenci +17 %, od začátku roku +43 %), podobně polský PKN Orlen posunuje svá dlouhodobá maxima (červenec +7,7 %, od začátku roku +62 %). Zítra zveřejní právě PKN své čtvrtletní výsledky a trh spekuluje na jejich výrazně pozitivní charakter (který již musejí nabídnout pro udržení současných úrovní).

Rozbřesk - Dolaroví býci si dávají pauzu poté, co se EURUSD nedostal pod 1,082

zprava Rozbřesk - Dolaroví býci si dávají pauzu poté, co se EURUSD nedostal pod 1,082

Akcie | 22.07.2015


Co je víc Řecko, anebo firma, která vyrábí chytré telefony a počítače? Odpověď na tuto otázku dají následující dny, neb firma Apple, která je co do tržní kapitalizace největší na světě, reportovala kvartální výsledky. Ty analytiky neohromily a její akcie půjdou dolů. Z akciového trhu se tak vinou horších než očekávaných prodejů produktů s logem jablka vypaří desítky miliard dolarů.

Pražská burza pokračovala v růstu, znovu se dařilo Unipetrolu

zprava Pražská burza pokračovala v růstu, znovu se dařilo Unipetrolu

Akcie | 22.07.2015


Praha - Pražská burza dnes pokračovala v růstu, když index PX přidal 0,71 procenta na 1037,51 bodu. Stejně jako v pondělí se obchodovalo především s akciemi Unipetrolu, které si připsaly téměř pět procent. Dařilo se i akcím ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z výsledků burzy.

Americké akcie v pondělí nepatrně stouply

zprava Americké akcie v pondělí nepatrně stouply

Akcie | 21.07.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech v pondělí nepatrně posílily díky překvapivě příznivým výsledkům hospodaření některých amerických podniků. Výraznějšímu růstu zabránil pokles na komoditních trzích.

Akcie společnosti PayPal při návratu na burzu výrazně zpevňují

zprava Akcie společnosti PayPal při návratu na burzu výrazně zpevňují

Akcie | 21.07.2015


New York - Akcie společnosti PayPal Holding první obchodní den na burze výrazně zpevňují, krátce po zahájení přidávaly až 11 procent. PayPal minulý týden dokončil proces oddělení od společnosti eBay do samostatné firmy a dnes se s jeho akciemi začalo opět obchodovat na burze. Tržní kapitalizace firmy je podle současné ceny akcií zhruba 52 miliard USD (1,3 bilionu Kč).

Uprostřed globální nejistoty jsou ruské akcie dobrou volbou

zprava Uprostřed globální nejistoty jsou ruské akcie dobrou volbou

Akcie | 21.07.2015


Ačkoli je ruská ekonomika pod palbou západních sankcí a v letošním roce se očekává propad ruského HDP o 2,7 %, ruské finanční trhy patří v letošním roce zatím k nejvýkonnějším na celém světě.

IPO Watch - okurková sezóna klepe na dveře?

zprava IPO Watch - okurková sezóna klepe na dveře?

Akcie | 20.07.2015


Ve třicátém týdnu se na burzu chystá jen pár společností - konkrétně tři - jedna farmaceutická společnost, jeden výrobce krmiv a pak speciální akviziční společnost.

Výsledky eBay v 2Q15; akcie roste v pre-market o 3 %

zprava Výsledky eBay v 2Q15; akcie roste v pre-market o 3 %

Akcie | 19.07.2015


eBay, známá online aukční platforma ještě s přidruženým PayPalem, ohlásil výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zisk na jednu akcii dosáhl 76c, když očekávání trhu bylo 72 centů. Dobrého výsledku společnost dosáhla dobrý výkonem a růstem tržeb obou svých částí. Čisté tržby eBay byly 4,38 mld. USD.

Spoluzakladatelé Googlu díky posílení akcií zbohatli. Každý zhruba o sto miliard korun

zprava Spoluzakladatelé Googlu díky posílení akcií zbohatli. Každý zhruba o sto miliard korun

Akcie | 19.07.2015


Tržní hodnota společnosti Google stoupla přibližně o 65 miliard dolarů na 468 miliard dolarů. Každý z jejích zakladatelů tak díky pátečnímu prudkému nárůstu ceny akcií zbohatl o více než čtyři miliardy dolarů - v přepočtu o 100 miliard korun. Díky tomuto velkému přírůstku si firma upevnila pozici druhé nejhodnotnější společnosti světa hned za americkým technologickým gigantem Applem.Tržní hodnota společnosti Google stoupla přibližně o 65 miliard dolarů na 468 miliard dolarů. Každý z jejích zakladatelů tak díky pátečnímu prudkému nárůstu ceny akcií zbohatl o více než čtyři miliardy dolarů - v přepočtu o 100 miliard korun. Díky tomuto velkému přírůstku si firma upevnila pozici druhé nejhodnotnější společnosti světa hned za americkým technologickým gigantem Applem.

Pražská burza rostla pátý den, dařilo se hlavně akciím ČEZ

zprava Pražská burza rostla pátý den, dařilo se hlavně akciím ČEZ

Akcie | 16.07.2015


Praha - Při prázdninově slabé aktivitě ve středu pražská burza rostla pátý den po sobě. Index PX se zvedl o 0,77 procenta na 1011,10 bodu. Dařilo se hlavně akciím ČEZ, které podražily o 2,63 procenta na 586 korun. Akcie Komerční banky si připsaly 0,87 procenta na 5538 korun. Vyplývá to z burzovního webu.

Akcie Twitteru krátce zvedla falešná zpráva o jeho převzetí

zprava Akcie Twitteru krátce zvedla falešná zpráva o jeho převzetí

Akcie | 15.07.2015


Zpráva o údajné nabídce na převzetí internetové sítě Twitter dnes nakrátko prudce zvýšila kurz akcií této firmy. Zpráva se objevila na internetové stránce, která předstírala, že patří světové informační agentuře Bloomberg. Agentura ale krátce nato oznámila, že nic takového nevydala a že stránka, kde se zpráva objevila, je falešná.

Akcie v USA díky dohodě s Řeckem vzrostly, dolar posílil

zprava Akcie v USA díky dohodě s Řeckem vzrostly, dolar posílil

Akcie | 15.07.2015


New York – Americké akcie zahájily nový týden silným růstem. Náladu na trhu podpořila dohoda o záchraně Řecka. Dařilo se hlavně technologickým společnostem, akcie firem Facebook, Netflix a Amazon stouply na nový rekord.

Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

Akcie | 14.07.2015


Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách, ČR, ASIE, EVROPA, USA.

Kupujte evropské akcie, doporučují odborníci

zprava Kupujte evropské akcie, doporučují odborníci

Akcie | 14.07.2015


Ve druhém pololetí by se mělo podle odborníků dál více dařit evropským než americkým akciím. Kurzy na evropských burzách již prý zahrnují i případný odchod Řecka z eurozóny. Zajímavou investicí mohou být banky na starém kontinentě, polské, turecké či srbské dluhopisy, zlato může dál ztrácet.

Pražská burza těží z předběžné dohody s Řeckem, posilují především finanční tituly

zprava Pražská burza těží z předběžné dohody s Řeckem, posilují především finanční tituly

Akcie | 13.07.2015


Vývoj na pražské burze je pozitivně ovlivněn novou situací mezi Řeckem a jejími věřiteli. Prozatím se zdá, že přes drastické ústupky Řeků přispějí ke zklidnění situace, ale určitá opatrnost před nákupy na současných úrovních může být na místě.

NWR v 1H15 reportuje nižší objem produkce, titul odepisuje přes 8 %

Akcie | 13.07.2015


Těžař NWR dnes ráno zveřejnil objem vytěženého uhlí a prodejní ceny za 2Q/1H 2015.

Naděje pro Řecko rozhýbala utrácení za akcie. Evropské trhy posílily

zprava Naděje pro Řecko rozhýbala utrácení za akcie. Evropské trhy posílily

Akcie | 13.07.2015


Evropské akciové trhy zahájily nový týden výrazným vzestupem. Reagují na nejnovější zprávy o dohodě mezi eurozónou a Řeckem. Kurz eura smazal dosavadní ztráty. Nahoru šly ceny státních dluhopisů zemí eurozóny z jihu kontinentu, které může řecká krize ohrozit.

Po brutálních státních zásazích čínské akcie opět rostou. Otázkou je jak dlouho?

zprava Po brutálních státních zásazích čínské akcie opět rostou. Otázkou je jak dlouho?

Akcie | 10.07.2015


Horská dráha či spíše tobogán, na které se ocitly čínské akciové trhy, vedly k tomu, že se stovkami akcií bylo včera zastaveno obchodování. Trochu paradoxně ten samý den musela newyorská burza večer zastavit obchodování a to dokonce na 3,5 hodiny. Že by nákaza? Ani náhodou.

Pražská burza rostla o 1,5 procenta, dařilo se finančním titulům

zprava Pražská burza rostla o 1,5 procenta, dařilo se finančním titulům

Akcie | 10.07.2015


Praha - Pražská burza dnes otočila směr a index PX posílil o 1,49 procenta na 981,38 bodu. Dařilo se finančnímu sektoru, rostly také akcie ČEZ. V červených číslech skončily jen dva tituly, a to operátor O2 a textilka Pegas Nonwovens. Vyplývá to z výsledků burzy.

Investuje váš fond do čínských akcií? Hromadně padají

zprava Investuje váš fond do čínských akcií? Hromadně padají

Akcie | 09.07.2015


Akciové trhy v Číně doslova zachvátila panika, zdejší akcie propadají. Jeden z hlavních indexů, CSI300, který obsahuje 300 největších firem obchodovaných v Šanghaji a Šen-čenu, uzavřel s propadem o 6,8 procenta.

Newyorská burza se na 4 hodiny zastavila, kvůli technickým problémům

zprava Newyorská burza se na 4 hodiny zastavila, kvůli technickým problémům

Akcie | 09.07.2015


Odstávku newyorské burzy ve středu zavinily technické problémy, ne kybernetický útok hackerů. Tvrdí to americké úřady. Burza se kvůli výpadkům zastavila téměř na čtyři hodiny. Ke konci pracovního dne se ale už normálně obchodovalo.

Obchodování s akciemi v New Yorku bylo obnoveno

zprava Obchodování s akciemi v New Yorku bylo obnoveno

Akcie | 08.07.2015


Provozovatel burzy ujistil, že přerušení nezpůsobil kybernetický útok, ale pouze vnitřní technický problém.

Úprk z amerických burz domů se čínským firmám nevyplácí

zprava Úprk z amerických burz domů se čínským firmám nevyplácí

Akcie | 08.07.2015


Kolaps čínského akciového trhu bude pravděpodobně stát nemalé peníze řadu vypočítavých manažerů čínských firem, kteří chtěli stáhnout akcie z amerických trhů a umístit je na čínské burzy.

Evropské akcie mírně posilují, v centru pozornosti je Řecko

zprava Evropské akcie mírně posilují, v centru pozornosti je Řecko

Akcie | 07.07.2015


Londýn - Evropské akcie zahájily dnešní obchodování mírným růstem, pozornost investorů se soustředí na jednání o řešení řecké dluhové krize. Index Euro STOXX 50, který sleduje přední akcie v eurozóně, vykazoval krátce po 09:00 SELČ nárůst 0,2 procenta. V pondělí se v reakci na výsledek nedělního referenda v Řecku propadl o více než dvě procenta.

Akcie v eurozóně klesly kvůli Řecku, drama se však nekonalo

zprava Akcie v eurozóně klesly kvůli Řecku, drama se však nekonalo

Akcie | 06.07.2015


Londýn/Atény - Ztráty na evropském akciovém trhu v reakci na výsledek nedělního referenda v Řecku byly nakonec mírnější, než mnozí očekávali. Index Euro STOXX 50, který sleduje přední akcie v eurozóně, se snížil o 2,2 procenta a uzavřel na 3365,2 bodu.

Tisk: Čína se rozhodla pozastavit vydávání nových akcií

zprava Tisk: Čína se rozhodla pozastavit vydávání nových akcií

Akcie | 05.07.2015


Peking - Čína se rozhodla pozastavit vydávání nových akcií a založit fond pro stabilizaci akciového trhu. Reaguje tak na rozsáhlý výprodej akcií v posledních třech týdnech. Informuje o tom list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách.

BP zaplatí úřadům v USA za únik ropy 18,7 mld. USD, akcie +4,6 %

zprava BP zaplatí úřadům v USA za únik ropy 18,7 mld. USD, akcie +4,6 %

Akcie | 03.07.2015


Britská ropná společnost BP se dohodla s americkými úřady, že zaplatí 18,7 miliardy dolarů za urovnání škod způsobených při havárii z roku 2010 únikem ropy do vod Mexického zálivu. Podle amerického ministerstva spravedlnosti jde o největší dohodu o urovnání, jaká kdy byla s jednotlivým podnikem v USA uzavřena.

Krúpa chce vydělat na NWR. Skupuje akcie i dluhopisy a chystá žaloby

zprava Krúpa chce vydělat na NWR. Skupuje akcie i dluhopisy a chystá žaloby

Akcie | 03.07.2015


Miliardář Pavol Krúpa skupuje akcie a dluhopisy těžařské společnosti NWR. Ve firmě chce získat několikaprocentní podíl s cílem aktivně vystupovat na valné hromadě, případně vedení firmy žalovat u soudů. Akcie NWR v posledních dnech posilují.

Americké akcie ve středu posílily, dolar rostl

zprava Americké akcie ve středu posílily, dolar rostl

Akcie | 02.07.2015


Akcie ve Spojených státech posílily. Energetické akcie však kvůli poklesu cen ropy klesly a na trhu přetrvává nejistota, protože zatím nejsou vidět jasné signály možného řešení řecké dluhové krize.

Akcie NWR +40 %. Miliardář Krúpa buduje podíl ve firmě

zprava Akcie NWR +40 %. Miliardář Krúpa buduje podíl ve firmě

Akcie | 02.07.2015


Akcie těžební skupiny New World Resources na pražské burze prudce posilují až o 40 procent na 0,28 koruny. Růst přichází po zprávě, podle které slovenský miliardář Pavol Krúpa nakupuje jak akcie tak dluhopisy NWR s tím, že v NWR bude chtít dosáhnout podílu, který mu umožní aktivně vystupovat na valné hromadě společnosti.

Pražská burza ignoruje řeckou krizi a pošesté během osmi dní roste

zprava Pražská burza ignoruje řeckou krizi a pošesté během osmi dní roste

Akcie | 01.07.2015


Pražská burza otevírá růstem o 0,25 % a navzdory pokračující řecké krizi si připisuje již šestý růst během posledních osmi dní.

Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

Akcie | 30.06.2015


Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách. ČR, USA, Evropa, Asie

PayPal po oddělení od eBay vstoupí na burzu 20. července

zprava PayPal po oddělení od eBay vstoupí na burzu 20. července

Akcie | 29.06.2015


Americká internetová aukční síň eBay dokončí vyčlenění své divize elektronických plateb PayPal do samostatné firmy 17. července. PayPal by pak měla vstoupit jako nezávislá firma na burzu 20. července. Uvedl to zpravodajský server RTT News.

Pražská burza propadá nejvíce od července 2014; nejvíce jí stahují rakouské finanční tituly

zprava Pražská burza propadá nejvíce od července 2014; nejvíce jí stahují rakouské finanční tituly

Akcie | 29.06.2015


Pražská burza vstupuje do nového týdne strmým propadem o 3,3 %, co představuje největší pokles od začátku července 2014. V úvodu index PX propadal dokonce o 4 %, když se dotkl nejnižší úrovně od začátku února.

Akcie Evropě i Asii kvůli Řecku prudce klesají, výrazně ztrácí euro

zprava Akcie Evropě i Asii kvůli Řecku prudce klesají, výrazně ztrácí euro

Akcie | 29.06.2015


Frankfurt/Londýn/Atény - Akcie na evropských trzích zahájily dnešní obchodování prudkým poklesem a hlavní burzovní indexy ve Frankfurtu, Paříži, Miláně a Madridu ztrácejí více než čtyři procenta. Investoři reagují na eskalaci řecké dluhové krize a na reálnou možnost, že země vyhlásí bankrot a odejde z eurozóny.

Burza je cesta k prosperitě

zprava Burza je cesta k prosperitě

Akcie | 26.06.2015


Privatizace přes burzu dělá akciový trh atraktivnějším i pro menší firmy. Polská burza je po moskevské a turecké největší ve východní Evropě. Tamní kapitálový trh se letos bude vypořádávat se zrušením penzijní reformy a s nejistotou, spojenou s volbami.

Netflix "naředí" své akcie. Je o ně příliš velký zájem

zprava Netflix "naředí" své akcie. Je o ně příliš velký zájem

Akcie | 25.06.2015


Americká "on-line televize" Netflix dá svým investorům sedm akcií v hodnotě okolo 100 dolarů za každou, kterou vlastní. Společnost tak reaguje na obrovský zájem ze strany investorů. Cena akcií firmy se totiž od začátku roku už zdvojnásobila. Netflix měl v minulém čtvrtletí okolo 62 milionů předplatitelů a je ve svém oboru největší.Největší světová videotéka Netflix budí zájem nejen diváků, ale také investorů. Hodnota akcií americké firmy se od začátku roku již zdvojnásobila. autor: www.netflix.com

Pražská burza přerušila třídenní rally; po 7% růstu se vybírají zisky u Erste

zprava Pražská burza přerušila třídenní rally; po 7% růstu se vybírají zisky u Erste

Akcie | 24.06.2015


Pražská burza přerušuje třídenní růst, když index PX ztrácí 0,1 %. Západoevropské burzy přešlapují na místě s tím, jak investoři vyčkávají na výsledek dnešního jednání řeckého premiéra Tsiprase s vrcholnými představiteli ECB, MMF a Evropské komise. Středoevropské burzy otevírají mírným růstem, když polský WIG 20 roste o 0,1 %, maďarský BUX zpevňuje o 0,15 % a rakouský ATX stagnuje na nule.

AAA plánuje návrat na burzu. Do Varšavy

zprava AAA plánuje návrat na burzu. Do Varšavy

Akcie | 22.06.2015


Na ojetých autech se dá zbohatnout snad v každé zemi. Australan Anthony Denny to názorně předvedl v Česku, když loni prodal většinový podíl ve společnosti AAA Auto za šest miliard korun investičnímu fondu Abris Capital Partners. A vydělat nyní mohli i drobní akcionáři, protože nizozemský soud nedávno rozhodl, že AAA Auto musí od menšinových podílníků vykoupit jejich akcie za 93 korun za kus. Není to přitom tak dlouho, kdy akcie na pražské burze stála čtyři koruny.

AAA Auto plánuje návrat na burzu. Před Prahou dostane přednost Varšava

zprava AAA Auto plánuje návrat na burzu. Před Prahou dostane přednost Varšava

Akcie | 21.06.2015


Na ojetých autech se dá zbohatnout snad v každé zemi na planetě. Australan Anthony Denny to názorně předvedl v Česku, když loni prodal většinový podíl ve společnosti AAA Auto za šest miliard korun investičnímu fondu Abris Capital Partners. A vydělat mohli i drobní akcionáři, protože nizozemský soud před pár týdny rozhodl, že AAA Auto musí od menšinových podílníků vykoupit jejich akcie za 93 korun za kus. Není to přitom tak dlouho, kdy akcie na pražské burze stála čtyři koruny.

Pražská burza posílila, táhly ji nahoru akcie ČEZ

zprava Pražská burza posílila, táhly ji nahoru akcie ČEZ

Akcie | 20.06.2015


Praha - Pražská burza dnes po dvou dnech ztrát posílila. Index PX stoupl o 0,84 procenta na 975,50 bodu. V minulých dnech táhly burzu dolů hlavně slábnoucí akcie ČEZ, ale nyní jí naopak výrazným růstem pomohly nahoru. Vyplývá to z výsledků burzy.

Na co si dát pozor při výběru dividendových akcií

zprava Na co si dát pozor při výběru dividendových akcií

Akcie | 20.06.2015


Není ničím novým, že portfolio obohacené o dividendové tituly vynáší v průměru historicky více než široký index. Dividendy dlouhodobě tvoří zásadní složku celkového výnosu z držení akcií. Na co také pamatovat při výběru firem, které vyplácejí akcionářům podíly ze zisku?

Šéfka financí PPF: Ovládnout chceme CETIN, O2 je naší investicí

zprava Šéfka financí PPF: Ovládnout chceme CETIN, O2 je naší investicí

Akcie | 19.06.2015


Z telekomunikační společnosti O2 na počátku června vyčleněná infrastrukturní společnost CETIN je pro PPF klíčovým aktivem podobně jako například Home Credit a PPF bude chtít CETIN zcela ovládnout. V rozhovoru pro HN to uvedla finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková s tím, že proces ale může trvat relativně dlouho.

Pražská burza klesá počtvrté během posledních pěti dní; ČEZ pokračuje v pádu

zprava Pražská burza klesá počtvrté během posledních pěti dní; ČEZ pokračuje v pádu

Akcie | 18.06.2015


Pražská burza otevírá poklesem o 1,1 %, když klesá druhým dnem v řadě a připisuje si již čtvrtý pokles během posledních pěti dní.

Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

Akcie | 17.06.2015


Podívejte se na souhrn včerejšího vývoje na světových burzách. ČR, USA, Evropa, Asie

Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky

zprava Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky

Akcie | 16.06.2015


Praha - Pražská burza dnes opět oslabila. Index PX klesl o 1,20 procenta na 979,24 bodu. Dolů táhly akciový trh především cenné papíry Komerční banky. Stoupla naopak výrazně cena akcií operátora O2. Vyplývá to z výsledků burzy.

PPF dala akcionářům rozděleného O2 měsíc na prodej jejich podílů, složité administrativě se nevyhnou

zprava PPF dala akcionářům rozděleného O2 měsíc na prodej jejich podílů, složité administrativě se nevyhnou

Akcie | 15.06.2015


Společnost PPF dala minoritním akcionářům měsíc na dobrovolný prodej jejich podílů v nově rozdělených firmách O2 a Cetin. PPF nabízí vykoupit akcie O2 za 78 korun a akcie Cetin za 176 korun za kus. Investoři si musí opatřit notářsky ověřené oznámení o přijetí nabídky a zaslat ho výhradně poštou. Za toto jednání spojené s vysokou administrativní náročností sklidila PPF kritiku již v minulosti.

Pražská burza na závěr týdne klesla zpět pod tisíc bodů

zprava Pražská burza na závěr týdne klesla zpět pod tisíc bodů

Akcie | 13.06.2015


Praha - Pražská burza na závěr týdne klesla a po dvou dnech se vrátila pod tisícibodovou hranici. Index PX odepsal 1,71 procenta na 991,13 bodu. Pokles táhly akcie ČEZ a finanční emise, když Erste Bank spadla o víc než tři procenta. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna stagnovala vůči euru a posílila k dolaru.

Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

Akcie | 11.06.2015


Podívejte se na souhrn včerejšího vývoje na světových burzách. ČR, USA, Evropa, Asie.

Číňané ve velkém nakupují akcie, trpí tím prodej aut i spotřebního zboží

zprava Číňané ve velkém nakupují akcie, trpí tím prodej aut i spotřebního zboží

Akcie | 10.06.2015


Čína zcela propadla akciové horečce. Šanghajská burza jen od počátku roku vzrostla o 60 procent, vidina rychlého zbohatnutí přitom žene na trh stále širší investorské masy. Do konce května si tak drobní hráči otevřeli více obchodních účtů než během uplynulých čtyř let dohromady. Investoři posílají na burzu nejen volné úspory, ale třeba i peníze původně určené na nákup aut. Právě investice do akcií jsou totiž podle expertů jedním z důvodů chřadnoucího byznysu automobilek za Velkou zdí.

Nabídka PPF za akcie operátora odmění spekulanty. Vydělají Krúpa i Tykač

zprava Nabídka PPF za akcie operátora odmění spekulanty. Vydělají Krúpa i Tykač

Akcie | 09.06.2015


První dějství investorského rébusu o rozdělení O2 je dohráno. PPF nabídla menšinovým vlastníkům za jejich podíly odpovídající jedné akcii staré firmy dohromady 254 korun. To je takřka o polovinu více, než kolik činila poslední známá cena „staré“ O2 na pražské burze. Za necelé dva týdny tak telekomunikační byznys kontrolovaný impériem PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získal na hodnotě takřka 25 miliard korun

Čínské akcie mají hodnotu téměř 10 bilionů dolarů

zprava Čínské akcie mají hodnotu téměř 10 bilionů dolarů

Akcie | 08.06.2015


Akcie společností, jejichž primární úpis proběhl v Číně, mají podle indexu agentury Bloomberg ke včerejšímu dni (7.6.2015) hodnotu 9,72 bilionu dolarů

Tykač a Krúpa se vrhli na O2, na rozdělení vydělali stovky milionů

zprava Tykač a Krúpa se vrhli na O2, na rozdělení vydělali stovky milionů

Akcie | 08.06.2015


Investiční skupiny Arca Capital Pavola Krúpy získala v operátorovi podíl 0,6 procenta. Pavel Tykač investoval kolem miliardy korun a koupil téměř dvouprocentní podíl ve firmě. Pro dlouhodobé investory je ale O2 velmi ztrátové.

Skvělá zpráva pro medvědy: Margin calls se hlásí o slovo

zprava Skvělá zpráva pro medvědy: Margin calls se hlásí o slovo

Akcie | 05.06.2015


Býčí trend na americkém trhu trvá již sedmým rokem. Býk ale začíná být unavený a stále nové půjčky na nákupy akcií (margin debt) ho tlačí výše jen stěží. Riziko hlubšího propadu s nimi naopak roste.

Karlovarské hotely vstoupily na pražskou burzu

zprava Karlovarské hotely vstoupily na pražskou burzu

Akcie | 04.06.2015


Jeden z nejznámějších hotelů v Karlových Varech se ocitl na vedlejším trhu pražské burzy. Investiční fond Imperial nemovitostní, který kromě stejnojmenného hotelu v západočeském lázeňském letovisku vlastní ještě několik dalších ubytovacích kapacit v centru města, emitoval přes 3,5 tisíce akcií, se kterými lze od počátku června formou aukce obchodovat na pražském parketu.

Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

zprava Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

Akcie | 04.06.2015


Podívejte se na souhrn včerejšího vývoje na světových burzách. ČR, Evropa, USA, Asie.

Zastavte odkup vlastních akcií, doporučuje Goldman Sachs

zprava Zastavte odkup vlastních akcií, doporučuje Goldman Sachs

Akcie | 03.06.2015


Americké společnosti kotované na newyorské burze utrácejí v posledních kvartálech rekordní částky za nákup vlastních cenných papírů. Program zpětného odkupu akcií (tzv. buybacks) má za následek, ceteris paribus, snížení počtu volně obchodovaných akcií daného titulu mezi které se dělí zisk, tudíž se zlepšuje ukazatel zisku na akcii (EPS) a hodnota akcie se (uměle - tedy bez změny fundamentu) zvedá. Investiční banka Goldman Sachs (GS) ve svém posledním reportu radí společnostem přestat utrácet hotovost za vlastní akcie a raději se zaměřit na koupi jiných/konkurenčních firem.

Pražská burza ztrácela, odepisovala Komerční banka i ČEZ

zprava Pražská burza ztrácela, odepisovala Komerční banka i ČEZ

Akcie | 03.06.2015


Praha - Pražská burza dnes ztrácela, když index PX oslabil o 0,83 procenta na 1019,59 bodu. Dolů ho táhla hlavně Komerční banka a také elektrárenská společnost ČEZ. Nedařilo se ani pojišťovně VIG. Pokračoval ale růst akcií operátora O2. Vyplývá to z výsledků burzy.

ČEZ - finanční ředitel prodal téměř 100 tis. akcií

zprava ČEZ - finanční ředitel prodal téměř 100 tis. akcií

Akcie | 03.06.2015


Akciím ČEZ po vytváření maxim v letech 2007 a 2008 se následně nedařilo, v září 2013 pak zaznamenaly dlouhodobá minima až na 421 Kč. Firemní motivační akciový program tak managementu rázem neposkytoval možnost jeho reálného ziskového využití. Růst akcií v posledních necelých 2 letech nicméně možnosti začal vylepšovat a po delší době jsme se teď v případě ČEZ dočkali tzv. insider obchodu, resp. manažerského obchodu.

Pražská burza maže část včerejších zisků; VIG naposledy s dividendou

zprava Pražská burza maže část včerejších zisků; VIG naposledy s dividendou

Akcie | 02.06.2015


Pražská burza otevírá poklesem o 0,2 %, a tak maže část včerejších zisků. Akcie v Praze tak následují negativní sentiment na západoevropských burzách, kde nadále pokračují obavy z dalšího vývoje v Řecku. Středoevropské burzy se vyvíjejí smíšeně, když polský WIG 20 ztrácí 0,4 %, maďarský BUX přidává 0,2 % a rakouský ATX posiluje o 0,1 %.

Mělo by Vaše portfolio obsahovat akcie firem z rozvíjející se zemí?

zprava Mělo by Vaše portfolio obsahovat akcie firem z rozvíjející se zemí?

Akcie | 02.06.2015


Mnoho investorů hledá burzovně obchodované fondy, které zařazují do portfolií světové akcie. V nabídce emitentů naleznete nejen fondy pokrývající vyspělé země, ale i ty rozvíjející se. Které ETF vybrat?

Spekulanti na O2 vydělali během pěti dní desítky procent

zprava Spekulanti na O2 vydělali během pěti dní desítky procent

Akcie | 02.06.2015


I bezmála třetinu mohli včera na pražské burze vydělat ti z investorů, kteří koupili minulý týden na poslední chvíli akcie „staré“ O2. Ta se naposledy obchodovala minulou středu a její závěrečný kurz činil 177 korun.

Čínský průmysl se stabilizuje, akcie pokračují v růstu

zprava Čínský průmysl se stabilizuje, akcie pokračují v růstu

Akcie | 01.06.2015


První den v měsíci dostáváme nová data z Číny. Index PMI v průmyslovém sektoru za květen mírně povyrostl (m/m o 0,1 bodu) na úroveň 50,2 b. a nachází se nejvýše od prosince loňského roku. Tržní konsensus počítal s hodnotou 50,3 b. V nevýrobním odvětví index nákupních manažerů naopak dvě desetiny bodu odepsal na 53,2 b. Hodnoty indexu nad 50 bodů znamenají růst sektoru, pod 50 b. naopak jeho kontrakci.

Pražská burza přerušila dvoudenní pokles a roste o 0,7 %

zprava Pražská burza přerušila dvoudenní pokles a roste o 0,7 %

Akcie | 01.06.2015


Praha - Pražská burza zahájila nový týden růstem, a přerušila tak dvoudenní pokles. Index PX dnes po 11:00 stoupl o 0,7 procenta na 1028,92 bodu. Nahoru ho táhnou akcie ČEZ a O2, které se na burze obchodují první den po rozštěpení společnosti. Naopak zlevňují emise Komerční banky, Erste Bank i pojišťovny VIG. Vyplývá to z průběžných výsledků na webu burzy.

Čínský jaderný obr plánuje největší IPO od roku 2011

zprava Čínský jaderný obr plánuje největší IPO od roku 2011

Akcie | 01.06.2015


Čínská společnost China National Nuclear Power Co. Ltd. (CNNPC), která je divizí jednoho ze dvou státních stavitelů jaderných reaktorů, plánuje primární nabídku akcií na burze v Šanghaji, která má být největší nabídkou akcií v zemi za téměř čtyři roky. Firma chce z prodeje akcií získat 13,19 miliardy jüanů (53,2 miliardy korun), napsala agentura Reuters.

10 akcií, které nečeká hezké léto

zprava 10 akcií, které nečeká hezké léto

Akcie | 01.06.2015


Tým opčních stratégů Goldman Sachs doporučuje klientům vsadit na pokles cen akcií, které před tradiční slabou letní obchodní sezónou působí mimořádně zranitelně.

Nejoblíbenější akcie v portfoliích největších hedgeových fondů

zprava Nejoblíbenější akcie v portfoliích největších hedgeových fondů

Akcie | 31.05.2015


50 největších hedgeových fondů navýšilo v prvním čtvrtletí své pozice v akciích o 5,3 %. Vyplývá to z údajů společnosti FactSet. Loni v posledním kvartálu byl růst pouze 1%. Které tituly hedgeoví manažeři nejčastěji drží?

Hi-tech akcie táhnou. Hrozí další internetová bublina?

zprava Hi-tech akcie táhnou. Hrozí další internetová bublina?

Akcie | 29.05.2015


Americká technologická burza Nasdaq se už několik týdnů drží na hodnotách vyšších než před splasknutím internetové bubliny na přelomu tisíciletí. Logicky tak vyvstává otázka, jak to celé dopadne tentokrát. Podle expertů však černý scénář nehrozí. Svět je dnes více technologický, znalejší věci a firmy mají reálnější základ.

Výrobce čipů Avago kupuje za 37 mld. USD rivala Broadcom

zprava Výrobce čipů Avago kupuje za 37 mld. USD rivala Broadcom

Akcie | 29.05.2015


Výrobce čipů Avago Technologies se dohodl na převzetí konkurenta Broadcom, za kterého zaplatí v akciích a hotovosti 37 miliard dolarů. Oznámily to dnes firmy. Spekulace o chystaném spojení podniků se v médiích objevily již ve středu, což vedlo k výrazném nárůstu cen akcií obou společností.

O2 Czech Republic je na burze rozdělena a obchodování na zámořských trzích

zprava O2 Czech Republic je na burze rozdělena a obchodování na zámořských trzích

Akcie | 28.05.2015


Burza cenných papírů Praha rozhodla o přijetí emise akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) k obchodování na trhu Free Market pražské burzy.

Patria požádala o přijetí k obchodování emise CETIN

Akcie | 28.05.2015


Společnost Patria požádala Pražskou burzu o přijetí akcie společnosti Česká telekomunikační infrastruktura, a.s. (dále jen CETIN) k obchodování na neregulovaném trhu „Free Market“. O přijetí emise CETIN k obchodování na trhu Free Market pražské burzy rozhodlo vedení burzy již 27. května. První obchodní den emise bude 1. červen 2015. K žádosti se přidal i další obchodník na trhu.

Investoři podceňují možnost roztočení pozitivní spirály

zprava Investoři podceňují možnost roztočení pozitivní spirály

Akcie | 28.05.2015


Během tohoto ekonomického oživení se zaobíráme většinu času tím, co vše se může pokazit. V roce 2009 se podobnému přístupu začalo říkat „pornografie recese“. Té se věnuje řada webových stránek, odborníků a samozřejmě i těch, kteří prosazují zlatý standard.

Pražská burza dopoledne stagnovala

zprava Pražská burza dopoledne stagnovala

Akcie | 27.05.2015


Praha - Pražská burza dnes dopoledne po propadech v předchozích dnech stagnovala. Index PX sice do 11:15 stoupl, ale pouze o 0,15 procenta na 1015,17 bodu. Nejvíce si polepšily akcie mediální skupiny CME. Nejvýraznější propad naopak postihl těžební firmu NWR a petrochemický holding Unipetrol. Vyplývá to z výsledků burzy.

Akcionáři bazarů AAA Auto dostanou v rámci odkupu 93 korun

zprava Akcionáři bazarů AAA Auto dostanou v rámci odkupu 93 korun

Akcie | 27.05.2015


Minoritní akcionáři AAA Auto dostanou v rámci zákonného odkupu 3,398 eur, tedy asi 93,1 korun, na akcii. Rozhodl o tom nizozemský soud s tím, že musí své akcie převést na většinového vlastníka Davena International, který ve skupině ovládá přes 97 procent, do konce příštího týdne.

ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 mil. Kč a západoevropské akcie by dnes měly otevřít poklesem přibližně o půl procenta.

zprava ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 mil. Kč a západoevropské akcie by dnes měly otevřít poklesem přibližně o půl procenta.

Akcie | 27.05.2015


Týdeník Euro včera informoval, že ČEZ požaduje po firmě Sokolovská uhelná částku v celkové výši téměř 700 mil. Kč za porušení závazku dodávek uhlí.

Large Cap tipy od Goldman Sachs: Paccar

zprava Large Cap tipy od Goldman Sachs: Paccar

Akcie | 26.05.2015


V minulých dílech série Zaostřeno na Blue Chips jsme se spolu dívali na některé „small cap“ tipy od Goldman Sachs, nyní bych rád naší pozornost přesunul k „large cap“ tipům z minulého měsíce. Mezi nejatraktivnější akcie současnosti podle banky patří americký výrobce tahačů Paccar (má pod sebou značky Kenworth, Peterbuilt, ale i evropský DAF). Poměr cílové ceny banky a dubnové ceny této akcie dosahoval 133 %, což na trhu, jehož valuace jsou obecně dost našponované, zní jako velmi hezké číslo. Atraktivita akcie může částečně plynout z toho, že za posledních pět let poměrně znatelně zaostávala za celým trhem (dividendový výnos nyní dosahuje asi 1,3 %). Beta akcie je přitom na hodně vysoké hodnotě 1,7, takže rizikovost (a tudíž požadovaná návratnost) je u ní výrazně výše, než u indexu:

Pražská burza opět ztrácela, dařilo se končícím akciím O2

zprava Pražská burza opět ztrácela, dařilo se končícím akciím O2

Akcie | 26.05.2015


Praha - Pražská burza dnes navázala na pondělní mírný pokles, dopoledne odepsala z indexu PX půl procenta na 1022,39 bodu. Stejně jako v pondělí se dařilo pouze akciím operátora O2, které se před plánovaným dělením firmy v současné podobě obchodují jen do středy. Dnes posílily o 0,63 procenta 176,20 Kč. Finanční tituly dopoledne klesaly, akcie elektrárenské společnosti ČEZ zlevnily o 0,09 procenta na 638,30 koruny. Vyplývá to z burzovního webu.

Ropu stáhl dolů dolar, zprávy z nabídkové strany byly slabou podporou

zprava Ropu stáhl dolů dolar, zprávy z nabídkové strany byly slabou podporou

Akcie | 26.05.2015


Ropa za poslední týden klesla. V případě severomořského Brentu se cena dostává na 65,3 dolaru, u WTI na 59,40 dolaru za barel. Zprávy z poptávkové strany nadšení nevyvolají, ale hlavní slovo má dolar.

Asijské akcie dál lámou rekordy. Japonský Nikkei je na patnáctiletých maximech

zprava Asijské akcie dál lámou rekordy. Japonský Nikkei je na patnáctiletých maximech

Akcie | 25.05.2015


Nad očekávání dobrý obchodní deficit a slabý japonský jen přispěly k růstu akcií v Japonsku, které jsou tak na nových maximech. Index burzy v Šanghaji přidal 2,7 procenta a dostal se na 4813,8 bodu, což je nejvíce od roku 2008. Trhy v Asii rostou podle analytiků příliš rychlým tempem, někteří varují, že může jít o nafukující se bublinu, která splaskne a způsobí hluboký pád.

Přefouknutá bublina. Čínské akcie prudce vzrostly, americké jsou na rekordu

zprava Přefouknutá bublina. Čínské akcie prudce vzrostly, americké jsou na rekordu

Akcie | 24.05.2015


Uklízečky, hospodyně, hlídači, státní úředníci, ale dokonce i čerství absolventi a teenageři nakupují akcie čínských firem. Řada čínských investorů přitom ve výzkumu serveru CNN Money uvedla, že obchodují několikrát za den, zčásti kvůli zábavě. „Někteří lidé kupují akcie stejným způsobem, jako kdyby hráli v Macau (světové centrum hazardu – pozn. red.),“ popsala náladu na trhu pro agenturu Bloomberg Juliana Luiová, státní zaměstnankyně v Hongkongu.

Akciové trhy v USA po vyjádření šéfky Fedu klesly, dolar zpevnil

zprava Akciové trhy v USA po vyjádření šéfky Fedu klesly, dolar zpevnil

Akcie | 24.05.2015


New York - Akciové trhy ve Spojených státech dnes mírně klesly. Trh ovlivnilo vyjádření šéfky americké centrální banky (Fed) o možném zvýšení úrokových sazeb ještě v tomto roce. Navzdory dnešnímu poklesu byl ale uplynulý týden pro hlavní burzovní indexy převážně ziskový. Americký dolar dnes díky vyjádřením Fedu a nejnovější statistice z USA zpevnil k euru.

Akcie si oddechnou a v listopadu zase nahoru

zprava Akcie si oddechnou a v listopadu zase nahoru

Akcie | 23.05.2015


V polovině dubna se vývoj na německém akciovém trhu obrátil a dominovat začaly faktory působící proti dalšímu růstu cen. Jak je ale patrné z prvního z následujících dvou obrázků, dubnový obrat je pro DAX typický – v prvním grafu vidíme průměrné chování tohoto indexu od roku 1965. Toto „standardizované“ chování ukazuje, že mezi dubnem a říjnem většinou působí negativní sezónní faktory a trh se na růstovou trajektorii obvykle dostává v listopadu (a ta trvá až do dubna):

Porovnání: futures a opce spojené s akciovými tituly

zprava Porovnání: futures a opce spojené s akciovými tituly

Akcie | 22.05.2015


Oba dva druhy finančních derivátů nabízejí pozitiva i negativa. Porovnáme si tyto finanční instrumenty podle čtyř základních parametrů.

Nejbohatší Číňan přišel za hodinu o 15 miliard dolarů

zprava Nejbohatší Číňan přišel za hodinu o 15 miliard dolarů

Akcie | 22.05.2015


Doposud nejbohatší muž Číny Li Hejun má za sebou nedobrý týden. Akcie jeho impéria Hanergy, které je z hlediska své burzovní hodnoty největším solárním byznysem světa, totiž během jediné obchodní hodiny na burze v Hong Kongu propadly o 47 procent. Hejun, který ve firmě vlastní osmdesátiprocentní podíl tak rázem zchudl o 15 miliard dolarů. Propad akcií započal paradoxně v okamžiku středečního konání roční valné hromady firmy, na kterou se Hejun nedostavil.

Pražská burza klesla o procento, propadly akcie operátora O2

zprava Pražská burza klesla o procento, propadly akcie operátora O2

Akcie | 22.05.2015


Praha - Pražská burza dnes po dvoudenním růstu otočila směr a index PX oslabil o 0,98 procenta na 1021,40 bodu. Nejvíc oslabil operátor 02, který současně zaznamenal nejvyšší objem zobchodovaných akcií od roku 2008. Nedařilo se ani finančním titulům, vyplývá z výsledků burzy.

Americké akcie klesly po projevu šéfky centrální banky USA, stejně tak dolar

zprava Americké akcie klesly po projevu šéfky centrální banky USA, stejně tak dolar

Akcie | 07.05.2015


NEW YORK - Americké akcie ve středu oslabily. Reagovaly tak na projev šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové, který zvýšil obavy o vývoj úrokových sazeb v USA, a propad globálních dluhopisových trhů.

Dr. Zkáza hrozí: Americké akcie zažijí propad o 40%

zprava Dr. Zkáza hrozí: Americké akcie zažijí propad o 40%

Akcie | 05.05.2015


Investor Marc Faber, přezdívaný pro své apokalyptické vize Doktor Zkáza, opět varovně zdvihl prst. Americké akcie stojí na okraji hluboké propasti a hrozí jim až 40% propad, varuje. Trhy se podle něj vznášejí v obrovské bublině, kterou svojí politikou nafoukla americká centrální banka.

Ceny rodinných domů v USA v únoru vzrostly

Akcie | 02.05.2015


Ceny rodinných domů v USA v únoru vzrostly více než v prvním měsíci tohoto roku a také více, než očekávali experti.

Zisk UPS v 1. kvartálu vzrostl o 14%

Akcie | 02.05.2015


Americká logistická a zásilková společnost UPS dnes oznámila, že její zisk v 1. čtvrtletí 2015 vzrostl více, než očekávali analytici z Wall Street.

Firmy na americkém trhu působí průměrně jen deset let

Akcie | 02.05.2015


Ekonomové zjišťovali, kolik let dokážou působit firmy v americké ekonomice. Ve Spojených státech žijí průměrně deset let.

Wall Street v zeleném outfitu

zprava Wall Street v zeleném outfitu

Akcie | 02.05.2015


Zpracovatelský průmysl se v měsíci dubnu držel stále na nejnižší hodnotě za poslední dva roky.

Kdy zazvoní medvědům budík?

Akcie | 11.04.2015


Na medvědy jednou dojde, trh si tou minimálně 0 % korekcí někdy v budoucnu projde.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity