Pondělí 10. 12. 2018

Agrofert buduje jednoho z největších hráčů v evropském pekárenství. Postaví obří provoz v Německu za 8,5 miliardy

01.03.2017

Asi 100 kilometrů od Berlína staví Agrofert obří pekárnu, která vyjde na 8,5 miliardy korun. Agrofert má pekárnu v areálu své nejdůležitější chemičky, slibuje si od toho, že ušetří společným nákupem energií. Firma investuje dalších 1,5 miliardy korun do českých pekáren, část starých továren zavře.

zpráva Agrofert buduje jednoho z největších hráčů v evropském pekárenství. Postaví obří provoz v Německu za 8,5 miliardy

Chemický a potravinářský koncern Agrofert buduje největší středoevropskou pekárenskou skupinu. Do svých pekáren během tří let nalije 10 miliard korun, aby je výrazně zmodernizoval a rozšířil. Už nyní tržby všech pekáren v koncernu přesahují 20 miliard korun a zaměstnávají přes čtyři tisíce lidí.

"Obor pekařiny nyní hodláme nejvíc rozvíjet a budeme do něj masivně investovat," říká Zbyněk Průša, předseda představenstva Agrofertu. Podnik na začátku února převedl ministr financí a jediný majitel Andrej Babiš (ANO) do svěřenského fondu, aby mohl čerpat nenárokové dotace během svého působení ve vládě. I nadále však zůstává tím, komu bude případně plynout vyplácený zisk.

Velké plány v Německu
Agrofert léta pekl v Česku, na Slovensku a v Maďarsku, před čtyřmi roky přikoupil přední německou pekárenskou síť Lieken od italského potravinářského kolosu Barilla. A právě do Liekenu poputuje nejvíc peněz. Agrofert se už několik let snaží německé pekárny zefektivnit, řadu starších zavřel a propustil stovky lidí.

Zároveň se ale Agrofert rozhodl pro druhou největší investici ve své historii − výstavbu obří pekárny za 8,5 miliardy korun. Část linek má být v provozu už na podzim letošního roku a pro německý trh bude vyrábět balené i předpečené pečivo.

Továrna roste asi 100 kilometrů jižně od Berlína, v areálu nejdůležitější Babišovy chemičky SKW Piesteritz, která pravidelně tvoří zhruba pětinu zisku celé skupiny s více než 250 firmami. Babiš a jeho lidé počítají s tím, že díky tomuto místu pekárna výrazně ušetří na nákladech. Agrofert staví na svých pozemcích, navíc pekárna bude využívat jednak odpadní teplo z chemičky, ale hlavně nakupovat energie, zejména plyn, společně s chemičkou. To má být pro odvětví s nízkými maržemi, jakým je pekařina, výraznou výhodou oproti konkurenci.

Zásadní rozmach čeká pekaře Agrofertu i v Česku. Penam zde buduje moderní velké pekárny, na které má rozpočet přibližně 1,5 miliardy korun. "Pekařskou páteř" tvoří nově postavená továrna v Rosicích u Brna. Pro Prahu peče Zelená Louka, kde Penam ještě letos postaví novou halu na toustový chléb. Na předměstí metropole se díky tomu přesune část výroby z Maďarska. Třetí a poslední důležitá velkopekárna stojí v Olomouci. I tu čekají zásadní opravy.

"Pro investice do páteřních pekáren jsme se rozhodli po neúspěšné akvizici s United Bakeries," uvádí ředitel Penamu Jaroslav Kurčík. Získat hlavního konkurenta Penamu, společnost United Bakeries, se Andrej Babiš snažil od roku 2010. V té době ji prodávali tehdejší majitelé, bratři Paříkové. Fúze pokračovala do července 2012, kdy slovenský antimonopolní úřad transakci zamítl, přestože český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže jí o tři měsíce dřív dal svolení. Obchod nakonec padl, ale Agrofert pak přes prostředníky koupil slovenské pekárny konkurenta.

Agrofert do pekařství investuje v době, kdy obor posledních několik let stagnuje. Podle českého statistického úřadu průměrný Čech spotřebuje ročně 48 kg pšeničného pečiva a tato hodnota se posledních deset let prakticky nemění. Různí se pouze preference − roste zájem například o celozrnné pečivo. Přesto podle Kurčíka z Penamu mezi lidmi stále nejvíc boduje rohlík a chléb typu Šumava. "Možná tady do budoucna nebude tolik pekařů, jako je dnes, ale určitě někteří zbudou. A my tady chceme zůstat," tvrdí Kurčík. Cesta podle něj vede přes moderní technologie.

Postavit nové, zavřít staré
"Stavění nových pekáren dává smysl, jen pokud se uzavřou staré nevyhovující provozy a vzniknou moderní na čerstvé pečivo bez navýšení kapacity," hodnotí plán Agrofertu předseda Svazu pekařů a cukrářů Jaromír Dřízal. S tím skupina počítá − zavře tři stávající pekárny. V poslední době se v Česku podle Dřízala stavěly hlavně provozy na dopékání zmrazených polotovarů v obchodních řetězcích, které odebraly klasickým pekařům zhruba čtvrtinu výroby.

Po revoluci v Česku vzniklo jen několik velkopekáren. Mezi nimi byly například Delta pekárny nebo Odkolek, které se později sloučily do United Bakeries. "Naopak řemeslných pekáren byly obnoveny stovky. Struktura výrobců je u nás dnes podobná jako v Německu či Rakousku, vhodně se doplňují," dodává Dřízal.

Zdroj: Hospoářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity