Čtvrtek 13. 12. 2018

Akcie společnosti PayPal při návratu na burzu výrazně zpevňují

21.07.2015

New York - Akcie společnosti PayPal Holding první obchodní den na burze výrazně zpevňují, krátce po zahájení přidávaly až 11 procent. PayPal minulý týden dokončil proces oddělení od společnosti eBay do samostatné firmy a dnes se s jeho akciemi začalo opět obchodovat na burze. Tržní kapitalizace firmy je podle současné ceny akcií zhruba 52 miliard USD (1,3 bilionu Kč).

zpráva Akcie společnosti PayPal při návratu na burzu výrazně zpevňují

Ilustrační foto - Sídlo internetových společností eBay a PayPal v kalifornském San José. ČTK/AP Paul Sakuma

 

Americké internetové tržiště eBay oznámilo vyčlenění své divize elektronických plateb PayPal do samostatné firmy před deseti měsíci. Podle eBay je oddělení obou společností nejlepší cestou k dalšímu růstu a je prý i výhodné pro akcionáře.

Akcie PayPal na počátku dnešního obchodování v New Yorku vystoupily na 42,55 dolaru. V pátek, kdy byl proces oddělení od firmy eBay dokončen, cena akcií činila 38,35 USD. Akcie eBay dnes naopak oslabují, po zahájení obchodování ztrácely zhruba pět procent a tržní kapitalizace firmy činila 32 miliard USD.

PayPal vznikl na konci 90. let a jeho akcie vstoupily na veřejný trh v roce 2002. Brzy poté jej za 1,5 miliardy dolarů koupil právě eBay. Na konci druhého čtvrtletí letošního roku měl PayPal 169 milionů aktivních uživatelů ve 203 zemích světa a zpracoval 1,1 miliardy transakcí. Tržby firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy USD, objem plateb vzrostl o 26 procent na 235 miliard USD.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity