Úterý 11. 12. 2018

Akcie v eurozóně klesly kvůli Řecku, drama se však nekonalo

06.07.2015

Londýn/Atény - Ztráty na evropském akciovém trhu v reakci na výsledek nedělního referenda v Řecku byly nakonec mírnější, než mnozí očekávali. Index Euro STOXX 50, který sleduje přední akcie v eurozóně, se snížil o 2,2 procenta a uzavřel na 3365,2 bodu.

zpráva Akcie v eurozóně klesly kvůli Řecku, drama se však nekonalo

Investoři předpokládají, že Evropská centrální banka (ECB) má dostatečné kapacity na to, aby zabránila šíření řecké dluhové krize a chaosu na finančním trhu. "Trh vkládá velkou důvěru do skutečnosti, že ECB má nyní mnohem více obranných mechanismů než v letech 2011 a 2012," uvedl analytik Andrew Milligan ze společnosti Standard Life Investments.

Náladu na trhu podpořil rovněž Mezinárodní měnový fond (MMF), když oznámil, že vývoj situace v Řecku pozorně sleduje a je připraven poskytnout této silně zadlužené zemi pomoc, pokud o to bude požádán.

Na dnešním poklesu na evropských burzách se výrazně podílely akcie bankovních společností. Za celý minulý týden index Euro STOXX 50 kvůli řecké dluhové krizi oslabil o zhruba pět procent. To představovalo jeho nejprudší týdenní propad od začátku letošního roku.

Zdroj: EuroZpravy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity