Sobota 19. 01. 2019

Akcie v USA patří k nejdražším na světě

13.07.2016

Americký index S&P 500 opět dosáhl svého maxima, v pondělí pokořil hranici 2130 bodů. Velká část výkonnosti amerických akcií je způsobena růstem optimismu investorů, nikoli růstem ziskovosti firem.

zpráva Akcie v USA patří k nejdražším na světě

Americký akciový index S&P 500 opět dosáhl svého maxima. V pondělí pokořil hranici 2130 bodů, kterou nastavil loni v květnu, přitom atakoval i hodnotu o deset bodů vyšší. Ve světle brexitu a blížících se prezidentských voleb se jedná o poměrně zajímavý vývoj.

Minulý měsíc byly trhy nervózní z nízkého počtu nově vzniklých pracovních míst v USA. Nový údaj zveřejněný v pátek však obavy investorů o sílu největší světové ekonomiky rozehnal. Pondělní růst amerických akcií má na svědomí i stažení kandidatury Andrey Leadsomové na post britské premiérky. Therese Mayové, která byla po úprku Borise Johnsona favoritkou, tak v cestě do Downing Street už nic nebrání. Její příchod přinese alespoň částečné uklidnění po šoku z referenda, po kterém se David Cameron rozhodl odstoupit.

Americké akcie tak i díky dění v Británii letos patří k nejvýkonnějším mezi vyspělými trhy. Velká část výkonnosti je ale bohužel způsobena růstem optimismu investorů, nikoli růstem ziskovosti firem. Akcie z USA tak patří mezi nejdražší na světě, což pro investory znamená více rizika. To může dále zvýšit i případné zvolení Donalda Trumpa, který je pro investory velkou neznámou, prezidentem. Otazníkem zůstává také to, zda zisky amerických firem dosáhnou odhadů analytiků.

Zdroj. Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity