Úterý 11. 12. 2018

Akcie v USA ztratily kvůli hrozbě útoku v Německu všechny zisky

18.11.2015

New York - Americké akciové trhy ztratily v úterý pod vlivem hrozby pumového útoku v Německu takřka všechny denní přírůstky a hlavní indexy zakončily obchodování takřka beze změn. Předtím akcie solidně rostly, zejména díky nečekaně lepším výsledkům předních maloobchodních řetězců.

zpráva Akcie v USA ztratily kvůli hrozbě útoku v Německu všechny zisky

V závěru newyorského obchodování Dow Jonesův index stoupl o 0,04 procenta na 17.489,50 bodu. Širší index S&P 500 oslabil o 0,13 procenta na 2050,44 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq skončil se ziskem 0,03 procenta na 4986,02 bodu.

Německá policie kvůli informacím o plánu islamistického útoku zrušila večer na poslední chvíli zápas Německa s Nizozemskem v Hannoveru. To na trzích zvýšilo nejistotu zasetou pátečními teroristickými útoky v Paříži. "Takové situace vytvářejí nejistotu a v nejistých dobách jde každý do hotovosti," řekl Mohannad Aama z newyorské investiční firmy Beam Capital Management.

Akcie amerických maloobchodních řetězců Wal-Mart Stores a Home Depot si přesto i v závěru udržely silné přírůstky a posílily o více než tři respektive čtyři procenta. Firmy zveřejnily zisky, které překonaly očekávání, a oborový index maloobchodu díky tomu posílil o jedno procento.

Na devizových trzích americký dolar vystoupil na sedmiměsíční maximum. Údaje o říjnovém růstu spotřebitelských cen v USA posílily očekávání, že americká centrální banka (Fed) příští měsíc zahájí zvyšování úrokových sazeb.

Dolar proti euru v závěru obchodování stoupl o 0,4 procenta na 1,0643 USD. Americká měna k jenu zpevnila o 0,2 procenta na 123,40. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti dalších světových měn, vzrostl o 0,2 procenta a během dne vystoupil až na 99,745 bodu, což byla jeho nejvyšší hodnota od poloviny dubna.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity