Pátek 18. 01. 2019

Amazon otevře první obchod s potravinami bez pokladenN

07.12.2016

Největší internetový obchod světa Amazon rozšiřuje byznys o kamenné prodejny. Vedle prodeje knih otevře i obchody s potravinami a občerstvením. V těch budou chybět klasické pokladny. Informoval o tom server BBC.

zpráva Amazon otevře první obchod s potravinami bez pokladenN

První obchod s potravinami Amazon Go otevře pro veřejnost začátkem příštího roku v Seattlu, již nyní zde mohou nakupovat zaměstnanci firmy.

Co si zákazník koupí, budou hlídat technologie podobné těm u samořízených aut, tedy soustava kamer a senzorů pohybu, píše BBC. Nakupující při vstupu naskenují aplikaci Amazonu a zboží se mu při odchodu připíše na účet, který má u firmy.

Kromě základních potravin, jako je chléb nebo mléko, nabízí obchod i hotová jídla k snídani, obědu a večeři. Kuchaři je připravují čerstvá na místě. V nabídce je i produkce místní kuchyně a pekárny.

„Sektor maloobchodního prodeje potravin je již velmi obsazený. Pokud chtějí přitáhnout zákazníky, musí se něčím odlišit, což dělají odstraněním klasických pokladen a problémů s dlouhými frontami,“ řekla BBC analytička Planet Retail Natalie Bergová.

Amazon už v USA provozuje také kamenné obchody s knihami.

Zdroj: Novinky

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity