Čtvrtek 13. 12. 2018

Americké akcie před Fedem a výsledky Applu mírně klesly

27.10.2015

New York - Americké akcie zahájily týden mírným poklesem. Investoři čekají na středeční výsledek dvoudenního zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed) a čtvrtletní výsledky přední technologické společnosti Apple, které firma zveřejní v úterý.

zpráva Americké akcie před Fedem a výsledky Applu mírně klesly

V závěru dne Dow Jonesův index klesl o 0,13 procenta na 17.623,05 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,19 procenta na 2071,18 bodu a index technologického trhu Nasdaq skončil s nepatrným ziskem na 5034,70 bodu.

Minulý týden indexy posílily o dvě až tři procenta a v pátek uzavřely na dvouměsíčních maximech. V říjnu akcie po poklesu ve třetím čtvrtletí zřetelně rostou a index S&P 500 získává od počátku měsíce asi osm procent.

Od Fedu se tento týden zvýšení úrokových sazeb nečeká. Investoři ale budou pečlivě zkoumat sdělení ze schůzky, aby odhadli, kdy se sazby začnou zvyšovat, uvedla agentura Reuters.

Investoři v opatrnosti před zveřejněním výsledků prodávali akcie Applu. Jejich kurz ztratil 3,25 procenta a byl největší brzdou všech tří indexů. Wall Street také oslaboval pokles cen ropy, který srážel akcie ropných koncernů Exxon Mobil a Chevron.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity