Úterý 11. 12. 2018

Americké akcie zažily nejhorší čtvrtletí za čtyři roky, ztratily sedm procent

01.10.2015

Akciový trh ve Spojených státech zažil navzdory středečnímu růstu nejhorší čtvrtletí za čtyři roky. Dow Jonesův index se v období od července do září propadl o 7,6 procenta. Akcie byly v uplynulých měsících pod tlakem zejména kvůli obavám ze zpomalování růstu čínské ekonomiky a nejistotě kolem úrokových sazeb ve Spojených státech.

zpráva Americké akcie zažily nejhorší čtvrtletí za čtyři roky, ztratily sedm procent

Ve středu nicméně akciové trhy rostly, protože investoři využívali dřívějšího poklesu k výhodným nákupům. Dow Jonesův index tak stoupl o 1,47 procenta na 16.284,70 bodu.


Širší index S&P 500 si ve středu připsal 1,91 procenta a uzavřel na 1920,03 bodu, za celé třetí čtvrtletí však přišel o 6,9 procenta. Index technologického trhu Nasdaq Composite ve středu stoupl o 2,28 procenta na 4620,16 bodu, zatímco jeho čtvrtletní ztráta dosáhla 7,4 procenta. 

Ke středečnímu oživení přispěly například akcie biotechnologických společností, které v předchozích dnech prudce oslabovaly kvůli obavám z regulace cen léků. Náladu na trhu podpořily rovněž překvapivě příznivé údaje o trhu práce.


Zveřejňování výsledků
Podle analytiků zatím nelze předpokládat, že středeční oživení bude udržitelné. Obchodník Brian Fenske ze společnosti ITG očekává, že pozornost trhu se nyní zaměří na ekonomické údaje a na čtvrtletní výsledky, které začnou příští týden zveřejňovat americké firmy.


Na devizovém trhu dolar ve středu posílil a zaznamenal mírný nárůst také za celé třetí čtvrtletí. Příznivé údaje o trhu práce podpořily očekávání, že americká centrální banka (Fed) ještě v letošním roce přikročí k prvnímu zvýšení úrokových sazeb za téměř deset let. Nárůst úroků by posílil atraktivitu americké měny.


V závěru středečního obchodování v New Yorku vykazovalo euro vůči dolaru pokles o 0,75 procenta na 1,1166 amerického dolaru. Jednotnou evropskou měnu tlačila dolů zpráva o návratu eurozóny do deflace, která posílila spekulace o rozšíření nákupů dluhopisů Evropskou centrální bankou. 

Zdroj: E15

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity