Sobota 15. 12. 2018

Americké Cisco plánuje kvůli změnám ve firmě propustit až 14 tisíc zaměstnanců

17.08.2016

Cisco propustí až pětinu svých zaměstnanců. Firma dlouhodobě přechází od výroby hardwaru k softwarových technologiím. Akcie společnosti v poslední době posilují.

zpráva Americké Cisco plánuje kvůli změnám ve firmě propustit až 14 tisíc zaměstnanců

Technologická společnost Cisco údajně propustí zhruba 14 tisíc svých zaměstnanců, tedy asi pětinu z celkem 73 tisíc lidí, kteří pro firmu pracují po celém světě. Informaci s odvoláním na zdroje blízké společnosti přinesl server CRN. Firma už nabídla některým zaměstnancům podmínky pro předčasný odchod do důchodu. 

Firma odmítla propouštění komentovat. "Cisco jako veřejně obchodovaná společnost dodržuje tzv. tiché období před vyhlášením hospodářských výsledků a nebude komentovat žádné spekulace."

Kalifornská společnost by měla své plány oficiálně oznámit během několika týdnů. Změna vyplývá z proměny společnosti z výrobce hardwaru na softwarovou firmu. Firma bude tedy potřebovat zaměstnance s jinými schopnostmi. Akcie společnosti na newyorské burze za poslední rok posílily o osm procent. V pondělí dosáhly ceny 31,19 dolaru, což je nejvíce od podzimu roku 2007.

Kromě Cisca oznámily propouštění další technologické giganty jako Microsoft, Intel nebo Hewlett-Packard. Intel oznámil v dubnu, že propustí 12 tisíc svých zaměstnanců. Hewlett-Packard oznámil v září 2015 zrušení dokonce 33 tisíc pracovních míst po celém světě. Microsoft provedl jedno z největších propuštění v historii IT v roce 2014, kdy oznámil propouštění 18 tisíc zaměstnanců. Od té doby navíc oznámil rušení dalších tisíců pracovních míst převážně v souvislosti s ústupem od výroby mobilních telefonů.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity