Sobota 15. 12. 2018

Americký dolar dnes díky oživení cen ropy posiluje

14.04.2016

Londýn - Americký dolar dnes oživuje a vzdálil se z více než sedmiměsíčního minima vůči koši předních světových měn. Mezi investory vzrostl zájem o investice s vyšší výnosností, kam se řadí právě dolar, díky růstu cen ropy.

zpráva Americký dolar dnes díky oživení cen ropy posiluje

Kolem 17:20 SELČ euro vůči dolaru oslabilo o 0,1 procenta na 1,1387 USD a k jenu stouplo o 0,5 procenta na 123,71 JPY. Dolar vůči jenu posílil o 0,6 procenta na 108,63 JPY. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvýšil o 0,2 procenta na 94,16 bodu.

Investoři upozorňují, že další výhled vývoje kurzu dolaru zůstává spojený s očekávaným vývojem úrokových sazeb v USA. Dolar posledních několik týdnů oslaboval a dolarový index od počátku letošního roku ztratil téměř pět procent, protože investoři posunuli na pozdější dobu svá očekávání dalšího zvyšování úrokových sazeb v USA.

Japonský jen v prvním čtvrtletí zaznamenal vůči dolaru nejvyšší růst od konce roku 2009. Japonsko kvůli vysokým ziskům domácí měny v pondělí varovalo, že současný vývoj kurzu je jednostranný a spekulativní, a vláda je proto připravena intervenovat na trhu, aby jen oslabila. Díky růstu cen ropy a zvýšení zájmu o i rizikovější investice však zřejmě nebudou intervence potřebné, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity