Pátek 18. 01. 2019

Apple se přizpůsobil čínským zákonům o kyberbezpečnosti, v zemi postavil první datacentrum

13.07.2017

Americká společnost Apple Inc. zřídila své první datové centrum v Číně ve spolupráci s místní společností poskytující internetové služby Guizhou-Cloud Big Data Industry Co Ltd (GCBD). Ke zřízení datového centra americkou firmu přiměly přísnější zákony o kybernetické bezpečnosti, které Peking představil minulý měsíc.

zpráva Apple se přizpůsobil čínským zákonům o kyberbezpečnosti, v zemi postavil první datacentrum

Mluvčí Applu řekl, že zřízení centra je součástí plánované investice firmy ve výši jedné miliardy dolarů (23 miliard korun) v jihočínském regionu Kuej-čou, kde se centrum nachází.

"Zřízení tohoto datového centra nám umožní nejen zlepšit rychlost a spolehlivost našich produktů a služeb, ale současně také vyhovět nově přijatým předpisům," uvedla firma v prohlášení. "Tyto předpisy vyžadují, aby cloudové služby provozovaly čínské společnosti, takže jsme se pro nabídku iCloud spojili s GCBD."

V Číně začal v červnu platit nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který nařizuje přísnější kontrolu dat, než jaká existuje v Evropě a ve Spojených státech. Mimo jiné stanoví, že firmy musejí uchovávat veškeré údaje v Číně a provádět přezkoumání bezpečnosti.

Zdroj: E15

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity