Pondělí 21. 01. 2019

Atény se chystají na jednání s věřiteli a na otevření burzy

27.07.2015

Atény - V Aténách dnes vrcholí přípravy na očekávaná jednání Řeků s mezinárodními věřiteli, která by měla začít v úterý. Vládní úřady by dnes také měly rozhodnout, kdy se otevře aténská burza, kterou zavřely 29. června.

zpráva Atény se chystají na jednání s věřiteli a na otevření burzy

Od úterka, podle některých zdrojů už dnes, mají začít jednat s řeckými představiteli o novém záchranném programu expertní týmy "trojky" věřitelů. Vedoucí misí EU, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu přiletí do Řecka v dalších dnech, nejpozději ve čtvrtek.

Jednání měla původně začít minulý týden v pátek, ale byla opakovaně z nejasných důvodů odložena.

Atény se nedávno dohodly s eurozónou na zahájení rozhovorů o třetím záchranném programu v objemu až 86 miliard eur (2,3 bilionu Kč) v případě, že budou schváleny určité reformy. V noci na čtvrtek odhlasoval druhý balík reformních opatření řecký parlament, čímž se otevřela cesta k vyjednávání s věřiteli. Rozhovory by měly být uzavřeny do 20. srpna, kdy musí Řecko splatit dluh zhruba 3,4 miliardy eur Evropské centrální bance.

Řecký akciový trh dnes zůstane uzavřený, ale možná se otevře v úterý, sdělila v neděli mluvčí aténské burzy. Řecká vláda burzu zavřela, aby zabránila kolapsu finančního systému. Spolu s burzou zavřela vláda koncem června i banky, ale ty už se 20. července otevřely.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity