Sobota 15. 12. 2018

Bank of China startuje v Praze. Zahájení se zúčastní i Zeman

31.08.2015

Do Česka plánuje přijít i další bankovní kolos z největší asijské země, China Construction Bank.

zpráva Bank of China startuje v Praze. Zahájení se zúčastní i Zeman

Jeden z největších čínských finančních ústavů, Bank of China, startuje svůj byznys v Česku. V pondělí 31. srpna se uskuteční na Pražském hradě setkání, na němž oficiálně zahájí činnost.
"Této slavnostní akce, která se koná u příležitosti otevření pobočky Bank of China, se zúčastní pan prezident Miloš Zeman," potvrdil TÝDNU hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Ze zápisu v českém obchodním rejstříku vyplývá, že Bank of China do něj byla zapsána na konci července letošního roku a bude zde fungovat jako pobočka maďarské centrály.

Zapsané sídlo má v prostorách pražského kancelářského centra Florentinum, které patří investiční skupině Penta miliardářů Marka Dospivy a Jaroslava Haščáka. Zde by bankéři měli mít velkorysé kanceláře a zřejmě i pobočku. Údajně si chtějí pronajmout asi 600 metrů čtverečních, podle zdroje TÝDNE ale otevření kanceláří ještě bude chvíli trvat.

Informaci, že Bank of China hodlá v Česku otevřít pobočku, oznámila prezidentská kancelář už loni na podzim, během Zemanovy návštěvy Pekingu. Bank of China je podle tržní kapitalizace pátá největší banka na světě a druhý největší poskytovatel úvěrů v Číně. Zaměstnává přes 300 tisíc lidí po celém světě.

Jde o vstup první čínské banky na tuzemský trh, později by ji mohla následovat i China Construction Bank (CCB). "Podle představitelů CCB poskytne otevření pobočky prostor pro zintenzivnění vzájemné obchodní spolupráce mezi ČR a Čínou, přilákání čínských investic do ČR a podporu českých exportérů v Číně," uvedlo v březnu tuzemské ministerstvo financí, které o zájmu další banky o vstup na český trh informovalo.

Zdroj: Týden

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity