Pondělí 10. 12. 2018

Bitcoiny a další kryptoměny zakázali i ve Vietnamu

01.11.2017

Virtuální měna bitcoin dostala další velkou ránu. Poté, co bylo obchodování s ní zakázáno v Číně, přistoupili ke stejnému kroku také zákonodárci ve Vietnamu. A obchodování postavili mimo zákon nejen s bitcoiny, ale také s dalšími kryptoměnami, jako je například ethereum.

zpráva Bitcoiny a další kryptoměny zakázali i ve Vietnamu

Ve Vietnamu je tak nyní zakázáno nejen kupovat, ale také prodávat jakékoli kybernetické měny. A to pod pokutou 9000 dolarů, tedy v přepočtu bezmála 200 tisíc korun. Platí to přitom nejen pro tamní obyvatele, ale také pro turisty.

Přesný důvod zákazu bitcoinů a dalších kryproměn tamní zákonodárci neuvedli. Podle zpravodajského webu The Register jde ale pravděpodobně o to, že virtuální mince představují velké investiční riziko a že finanční transakce nemůže stát prakticky nijak kontrolovat.

Vydělávají tak i počítačoví piráti
Zároveň se na virtuální měny zaměřují stále častěji počítačoví piráti. Ti stále častěji instalují software na těžbu kyberměn do cizích počítačů místo klasických virů. Podobně zotročené stroje pak kyberzločincům vydělávají peníze, aniž by o tom majitelé počítačů měli ponětí.

A rozhodně nejde o nějaký zanedbatelný počet počítačů. Podle analýzy společnosti AdGuard totiž podvodníci takovýmto způsobem infikovali více než 500 miliónů PC. Tyto stroje generují útočníkům nemalé peníze. 

Zakázat stránky k obchodování s kybernetickými měnami se údajně ze stejných důvodů rozhodlo v minulosti například i Rusko.

Hodnota neustále roste
Virtuální mince lákají uživatele navzdory všem zmiňovaným rizikům především proto, že jejich hodnota neustále stoupá. Například v případě nejpopulárnějšího bitcoinu se aktuálně kurz drží nad hranicí 6000 dolarů, tedy v přepočtu více než 132 tisíc korun.

Ještě na konci loňského roku se přitom jedna virtuální mince prodávala za částky okolo 900 dolarů (19 800 Kč).

Zdroj: Novinky 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity