Sobota 15. 12. 2018

Britská měna zareagovala na Mayovou. Okamžitě posílila

18.04.2017

Britská měna v reakci na oznámení premiérky Theresy Mayové o předčasných volbách posílila na 1,2593 USD. Opačným směrem zamířily akcie.

zpráva Britská měna zareagovala na Mayovou. Okamžitě posílila

Libra dopoledne vůči dolaru zpevnila na třítýdenní maximum 1,2608 USD, po avizování tiskové konference britské premiérky pak oslabila téměř o jeden cent. Na její prohlášení však zareagovala růstem na 1,2593 USD a kolem 13.00 SELČ už kurz činil 1,2650 USD.

Britská premiérka v úterý oznámila, že chce 8. června uspořádat předčasné volby. Šéfka vlády svůj krok na mimořádném tiskovém brífinku zdůvodnila nejednotou současného britského parlamentu v otázkách chystaného odchodu Británie z EU.

"V tomto okamžiku není premiérčin krok vnímán jako negativní," uvedl představitel Bank of New York Mellon Simon Derrick. Veřejnost je toho názoru, že postavení Theresy Mayové ve volbách posílí. "Je to politicky prozíravý krok a mohl by přispět k uklidnění situace po vystoupení Británie z Evropské unie," dodal Derrick. Nicméně nejistota z výsledku voleb podle jeho mínění zřejmě zabrání libře v dalším růstu.

Akciová burza v úterý naopak zažila nejhorší den od 27. června 2016, index FTSE, v němž řada titulů profituje právě ze slabší libry, klesl o 1,6 procenta a až na jednu výjimku se propadly všechny akcie.

Zdroj: Týden

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity