Úterý 11. 12. 2018

Burza dnes posílila o 1,3 procenta a vymazala týdenní ztrátu

07.11.2015

Praha - Pražská burza dnes posílila a smazala ztráty z předchozí části týdne. Index PX stoupl o 1,3 procenta na 988,32 bodu. Akcie Erste Bank po výsledcích vzrostly o více než sedm procent. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila vůči euru, k dolaru naopak oslabila a po čtyřech měsících se dostala nad 25 Kč/USD.

zpráva Burza dnes posílila o 1,3 procenta a vymazala týdenní ztrátu

"Index PX dnešním růstem vymazal ztráty z celého týdne a míří k týdennímu zisku okolo třetiny procenta," uvedl Miroslav Frayer z investičního bankovnictví Komerční banky. Podle makléře Fio banky Pavla Hadrouška pražská burza po delší době podala lepší výkon než zahraniční trhy.

Akcie Erste Bank po oznámení výsledků za tři čtvrtletí, které překonaly očekávání, stouply o 7,21 procenta na 762,80 koruny. Skromnější pohyb podle Hadrouška předvedly cenné papíry Komerční banky, které dnes nejprve spadly pod 5000 korun, ale končily silnější o 1,52 procenta na úrovni 5079 korun.

"Akcie ČEZ naopak korigovaly krátkodobý růst z nedávných minim," podotkl Hadroušek. Cenné papíry energetické firmy dnes ubraly 2,17 procenta na 487,80 koruny. O 1,61 procenta na 750,90 koruny zlevnily akcie výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

Česká měna dnes zpevnila a přiblížila se hranici 27 Kč/EUR, nad kterou ji nechce nechat posílit Česká národní banka. Podle analytiků je možné, že centrální banka opět aktivně intervenovala proti posílení koruny. Vůči dolaru česká měna oslabila o víc než 20 haléřů a poprvé od půlky července se obchodovala nad 25 Kč/USD.

o_1a3hjuvai1tinsn658129chgua.png

 

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity