Sobota 15. 12. 2018

Čedok má nového majitele, koupila jej polská cestovní kancelář Itaka

10.08.2016

Praha - Největší polská cestovní kancelář Itaka koupila od americké Odien Group cestovní kancelář Čedok. Čedok je nejstarší česká cestovní kancelář a podle loňských tržeb trojka na trhu.

zpráva Čedok má nového majitele, koupila jej polská cestovní kancelář Itaka

Obě společnosti o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Hodnotu transakce ani její další podmínky firmy nezveřejnily. Podle serveru E15.cz cena přesáhla půl miliardy korun. Když v roce 2007 Odien do Čedoku vstupoval, média informovala o částce 1,4 miliardy Kč. Obchod ještě musí schválit český antimonopolní úřad.

Prezident a spoluzakladatel polské cestovní kanceláře Itaka Mariusz Jańczuk považuje Čedok za dobrou investici a zároveň i výzvu. Poukazuje na to, že Čedok je nejznámější značkou v oblasti cestovního ruchu v České republice a že Itaka je naopak jednička v Polsku," uvedl.

Prodej Čedoku je podle Odienu součástí jeho investiční strategie. Firma opouští trh cestovních kanceláří a zaměřuje své investice v oblasti cestovního ruchu na akvizice hotelů a hotelových resortů. Holding Odien má pobočky v Praze a Istanbulu a působí mimo jiné na trhu nemovitostí, distribuce energií, řízení hotelů, médií a finančních služeb.

V Česku má Čedok 36 poboček a ročně obslouží přes 400.000 zákazníků. Podle dřívějších informací deníku E15 kancelář loni prohloubila ztrátu na 181 milionů korun, o rok předtím skončila v minusu sedm milionů korun. Celkové tržby Čedoku loni meziročně klesly o 548 milionů korun na dvě miliardy korun.

Čedok působí na trhu nepřetržitě od roku 1920. Na konci roku 2007 získala většinový podíl v kanceláři investiční skupina Odien, která jej koupila od společnosti Unimex Group.

 

Zdroj: EuroZpravy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity