Sobota 19. 01. 2019

Cena zlata po zasedání FEDU vystřelila vzhůru

27.03.2018

Naše předpoklady se vyplnily. Bezprostředně po dvoudenním zasedání FEDu prudce rostla cena jak zlata tak stříbra. Více grafy zdroje: Bloomberg.com (graf ukazuje vývoj ceny zlata od počátku března.) Tento trend předpokládáme až do konce března.

zpráva Cena zlata po zasedání FEDU vystřelila vzhůru

FED splnil očekávání trhu, když na zasedání zvýšil úrokové sazby o 25 bazických bodů. Souběžně s tím v rámci své aktualizované prognózy potvrdil pozitivní naladění, a to prostřednictvím zlepšení výhledu HDP i míry nezaměstnanosti. Rychlejší by mělo být i zvyšování sazeb. Měnový výbor se však stále snaží držet zlaté střední cesty, řekl během tiskové konference guvernér Powell. 
Dolar zřejmě pod vahou toho, že FED ponechal prognózu úroků pro letošní rok beze měny (i bez ohledu na zvýšení výhledu pro další roky), oslabil o více než 0,7 %.

Zlato v poslední době nakupují také slavní američtí miliardáři. Chtějí se tak chránit před experimenty centrálních bank s nízkými úroky tištěním peněz. Nejznámějším je asi Lord Jacob Rothschild, který nedávno přehodnotil složení portfolia rodinné společnosti a navýšil objem zlata na úkor akcií a národních měn. Vidí v něm tedy skvělou investiční příležitost do příštích let.

Zdroj: kurzy.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity