Sobota 19. 01. 2019

Ceny ropy se pohybují v úzkém rozpětí

09.03.2017

Ceny ropy dnes nepatrně zpevnily, pohybují se však v úzkém rozpětí, jelikož investoři čekají na údaje o zásobách suroviny i na komentáře přestavitelů ropného průmyslu k situaci na trhu. Rostoucí produkce ropy z břidlicových ložisek v USA v poslední době podkopává snahy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů omezit dodávky.

zpráva Ceny ropy se pohybují v úzkém rozpětí

Kolem 19:30 SEČ se barel severomořské ropy Brent prodával za 56,06 USD a americké lehké ropy WTI za 53,34 USD, což je o 0,05, respektive 0,13 USD dráž. Ceny ropy se od února drží v třídolarovém rozpětí. Nečekaně důsledné dodržování dohody OPEC a dalších producentů o omezení dodávek je totiž kompenzováno zvyšováním těžby z břidlic v USA.

Náladu na trhu podle agentury Reuters nahlodal také laxní přístup Ruska k dodržování dohody a známky toho, že státy OPEC po lednové redukci v únoru vývoz ropy zvýšily.

Představitelé ropných společností i producentských zemí, včetně Ruska a Saúdské Arábie, se tento týden sejdou na energetické konferenci CERAWeek v Houstonu. Pozorovatelé čekají na jakékoli známky toho, zda OPEC prodlouží dohodu o omezení těžby. Rusko a Irák nicméně prohlásily, že na diskusi na toto téma je zatím příliš brzy.

Vývoj ceny ropy Brent (1hodinový graf – H1):

o_1bapcabu81dmv1gpg11epi6h1hqca.png

Vývoj ceny ropy WTI (1hodinový graf – H1):

o_1bapcafrdqk817dg99o1fifqq1c.png

Zdroj: FXstreet

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity