Pátek 18. 01. 2019

Ceny ropy vzrostly, přičemž cena WTI dosáhla téměř 5-měsíčních maxim

01.05.2015

Ceny ropy zaznamenaly další růst, přičemž cena WTI se dostala téměř na 5-měsíční maximum, když trhy zareagovaly na oslabení kurzu dolaru.

zpráva Ceny ropy vzrostly, přičemž cena WTI dosáhla téměř 5-měsíčních maxim

Ceny ropy zaznamenaly další růst, přičemž cena WTI se dostala téměř na 5-měsíční maximum, když trhy zareagovaly na oslabení kurzu dolaru. Informovala o tom agentura Reuters.

Kurz amerického dolaru klesl dnes oproti koši světových měn na nejnižší hodnotu od února. "Právě tento faktor byl jedním z klíčových, které ovlivnily vývoj na trhu s ropou," uvedl komoditní analytik banky SEB v Oslu Bjarne Schieldrop. Kromě toho na trhy stále působí středeční (29.4.) Zpráva amerického ministerstva energetiky, že zásoby v ropném uzlu v Cushingu zaznamenali minulý týden první pokles za pět měsíců.

Cena severomořské ropné směsi Brent vzrostla do 10:30 SELČ o 25 centů na 66,09 USD (60,07 eura) za barel (159 litrů). Ještě výraznější růst však zaznamenala cena americké lehké ropy WTI.

Ta se v průběhu dnešního dne zvýšila až na 59,40 USD za barel, což představuje nejvyšší hodnotu od 12. prosince loňského roku. Později se mírně zkorigovala a do 10:30 SELČ se pohybovala kolem 59,15 USD / barel. Na závěr středečního obchodování zaznamenala WTI hodnotu 58,58 USD / barel.

Zdroj: TASR

Autor: Redakce

Diskuze

Redakce | 2015-05-01 23:19:07

Text zprávy v textovém poli je v bloku, ale poté je stejně rozházený. Textový editor je bez ikon.


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity