Sobota 19. 01. 2019

Ceny ropy zastavily propad, přispěla k tomu ECB

22.01.2016

Londýn/New York - Ceny ropy se dnes odpoutaly od dvanáctiletého minima a poměrně výrazně se zotavily. Přispěl k tomu zejména komentář prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, který nevyloučil další opatření na podporu ekonomiky. Jen málo analytiků ale věří, že letošní turbulence na trhu jsou u konce. Ropa od začátku roku ztratila asi 25 procent hodnoty.

zpráva Ceny ropy zastavily propad, přispěla k tomu ECB

Kolem 17:30 SEČ cena severomořské ropy Brent s dodáním v březnu přidávala 2,7 procenta na zhruba 28,65 USD za barel. Barel americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) si připisoval 2,9 procenta a nacházel se na 29,15 USD.

Draghi po dnešním zasedání bankovní rady ECB řekl, že bude nutné v březnu přehodnotit postoj banky k měnové politice. Podpořil tak naději, že by ECB mohla přistoupit k dalšímu uvolnění měnové politiky.

Nálada na trhu však zůstává pesimistická, protože celková produkce ropy ve světě možná až o dva miliony barelů denně převyšuje poptávku. Nadbytek ropy se zřejmě ještě zvýší, protože na trh se vrací Írán, jemuž vývoz ropy v posledních letech znemožňovaly mezinárodní sankce.

o_1a9l092ajgp2auc1b0v1gebf82c.png

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity