Sobota 15. 12. 2018

Černý pátek na Wall Street končí v zeleném

25.11.2017

Wall Street po jednodenní přestávce otevřel v zeleném teritoriu, které udržel až do svého předčasného závěru. Nic na tom nezměnil ani teroristický útok v Egyptě, při kterém přišlo o život podle dostupných informací dvěstě lidí. Technologický sektor reprezentovaný indexem NASDAQ dnes přidal přes tři desetiny. V závěsu za ním širší index S&P 500 a nakonec hlavní index Dow Jones , který nakonec uzavřel na zelené nule.

zpráva Černý pátek na Wall Street končí v zeleném

Dnešní den byl na makroekonomická data velmi chudý, čehož využilo euro a na páru s dolarem si připsalo další nemalé zisky. Euro tak dál čerpá z dobré kondice EU a dolar doplácí na pochyby členů Fedu ohledně vývoje inflace. I přes blížící se prosincové zvyšování sazeb v Americe, které je dle agentury Reuters jisté na 96 %, dolar nenachází pevnou půdu pod nohama a pomalu se blíží k úrovni 1,20 EURUSD.

Komodity citlivé na pohyb dolaru, jako ropa či zlato, těžili s dnešního poklesu tak na půl. Lehká americká ropa si sice připsala 1,5 %, nicméně zlato tuto výhodu nevyužilo a klesá o 0,25 %.

Zdroj: Kurzy.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity