Pondělí 21. 01. 2019

Česká spořitelna chce poplatek 20 Kč za platby kartou u porna a hazardu

22.04.2016

Česká spořitelna jako první banka v České republice zavádí poplatek za platby kartou za hazardní hry, loterii, sázení či za pornografické stránky. Za tyto transkace budou klienti nově platit 20 Kč. "Tyto transakce jsou obvykle rizikovější,“ řekla portálu iDnes mluvčí banky Kristýna Havlingerová. Podobné poplatky jsou v zahraničí běžné.

zpráva Česká spořitelna chce poplatek 20 Kč za platby kartou u porna a hazardu

Konkurenční banky se podobné poplatky zavádět nechystají. "Komerční banka v nejbližší době nic podobného nechystá,“ řekl tn.cz Pavel Zúbek z Komerční banky. "V současné době o zavedení poplatku za hazard neuvažujeme,“ řekla tisková mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

Česká spořitelna nově také zavádí poplatek za zaslání PIN k platební kartě poštou. Největší česká banka se totiž snaží přimět své zákazníky, aby více používali elektronické formy komunikace s bankou. Proto ke všem zdraženým papírovým službám existuje alternativní elektronická služba zdarma.


Tento trend je stejný i u ostatních bank v České republice. Papírové výpisy z účtu mají zpoplatněny všechny. Průměrně stojí 30 Kč.


Proto také banka zpoplatnila vkládání peněz na vlastní účet pro podnikatele. Ti však můžou zdarma využít „vkladomaty“. Nově již nebudou majitelé kreditních karet dostávat zpět peníze za její použití a zdraženy budou taky výběry z bankomatů pomocí kreditní karty, které jsou určené především k placení.

Zdroj: Kurzy.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity