Pondělí 10. 12. 2018

ČEZ na tříměsíčních maximech, pražská burza maže zisky z úvodu týdne

24.02.2017

Pražská burza otevírá mírným poklesem o 0,2 %, a tak maže zisky z úvodu týdne. Na tříměsíčních maximech se octnul ČEZ. Západoevropské burzy otevírají jen zanedbatelným růstem při vrcholící výsledkové sezoně. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 klesá o 0,1 %, maďarský BUX ztrácí dokonce 1 %, zatímco rakouský ATX roste o 0,3 %.

zpráva ČEZ na tříměsíčních maximech, pražská burza maže zisky z úvodu týdne

V solidních výkonech pokračují akcie ČEZ, které rostou o 0,4 % na 448 Kč, co představuje nejvyšší cenu od listopadu 2016. Akcie ČEZ si připisují již sedmý růst během posledních devíti dní. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce roste na německé burze o 0,8 % na 31,15 EUR/MWh.

Energetická společnost ČEZ bude podle dnešních zpráv žalovat firmu Škoda JS o další peníze v souvislosti s chybnými kontrolami potrubí v Jaderné elektrárně Dukovany. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. ČEZ už loni v listopadu podal na Škodu JS žalobu o náhradu škody 611 milionů korun.

Pražskou burzu však stahují dolů bankovní tituly, když akcie Erste Bank, Komerční banky a Monety klesají alespoň o 0,5 %. Akcie Erste Bank pokračují ve slabých výkonech, když oslabují již popáté během posledních šesti dní, a tak se propadají na dvoutýdenní minimum. Index evropských bank Stoxx 600 Banks přitom spíše přešlapuje na místě, když ztrácí jen 0,1 %.

Zdroj: Patria

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity