Úterý 11. 12. 2018

ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 mil. Kč a západoevropské akcie by dnes měly otevřít poklesem přibližně o půl procenta.

27.05.2015

Týdeník Euro včera informoval, že ČEZ požaduje po firmě Sokolovská uhelná částku v celkové výši téměř 700 mil. Kč za porušení závazku dodávek uhlí.

zpráva ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 mil. Kč a západoevropské akcie by dnes měly otevřít poklesem přibližně o půl procenta.

ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 mil. Kč a západoevropské akcie by dnes měly otevřít poklesem přibližně o půl procenta.

 

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy byly včera kvůli svátku zavřené, stejně jako např. německé nebo britské burzy. Noční obchodování na asijských trzích přineslo pokračování růstu čínských indexů. Hongkongské akcie se tak dostaly na sedmileté maximum. Japonským indexům pak k menším ziskům opět pomohlo další oslabení jenu. Akcie v Jižní Koreji naopak po včerejším svátku mírně oslabily

ČEZ

Týdeník Euro včera informoval, že ČEZ požaduje po firmě Sokolovská uhelná částku v celkové výši téměř 700 mil. Kč za porušení závazku dodávek uhlí, škodu z vynuceného hrazení nákladů na dopravu uhlí a za bezdůvodné obohacení.

Nedovedeme posoudit oprávněnost nároků ČEZ. V případě úspěchu u soudu bychom čekali jen mírně pozitivní reakci ceny akcií, protože celková požadovaná částka odpovídá přibližně 0,2 % současné hodnoty společnosti ČEZ.

Zdroj: měšec.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity