Sobota 15. 12. 2018

Čínská firma postaví v Sokolově továrnu za miliardu

29.04.2016

Čínská společnost Shijiazhuang Zhongxing Machinery investuje v Sokolově přes miliardu korun do výstavby nové továrny na disky do aut a zemědělských strojů. Ve čtvrtek podepsala smlouvu o investici se strojírnami Czech Industry Group (CIG), v jejichž areálu továrna vyroste.

zpráva Čínská firma postaví v Sokolově továrnu za miliardu

"Jde o investice přes jednu miliardu korun do výstavby továrny v Sokolově v našem areálu, kde bude používána nejnovější technologie na výrobu disků do automobilů. Naším partnerem je největší čínský holding na výrobu disků pro auta a zemědělské stroje," řekl ve čtvrtek předseda správní rady CIG Miroslav Ivan.

Společnost Czech Industry Group vznikla přejmenováním někdejších Sokolovských strojíren. Loni společnost získala nového vlastníka, kterým je VAL Invest.

Memorandum o této investici podepsali letos v lednu v Číně zástupci Karlovarského kraje, nepatří tedy do balíku investic v udávané hodnotě až čtvrt biliónu korun, představené po březnové návštěvě ČR čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na webu Pražského hradu. [celá zpráva]

Sokolovsko trápí vyšší nezaměstnanost
Podle starosty Sokolova Jana Picky (ČSSD) je dohoda o investici pro město velkým přínosem. "Mělo by tam vzniknout 100, postupně až 200 pracovních míst. Navíc ve firmě, která byla vždy strojařská. Pro Sokolov a okolí je každé pracovní místo přínosem," uvedl.

V Karlovarském kraji byla na konci března míra nezaměstnanosti 6,9 procenta, na Sokolovsku je to ale 8,6 procenta. Do budoucna navíc postupně utlumuje své provozy největší zaměstnavatel v regionu, Sokolovsku uhelná.

Další čínská továrna vyrůstá u Chebu, budou

Zdroj: Novinky

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity