Neděle 16. 12. 2018

Čínský akciový trh se zotavil. Na burzu již mohou vstupovat nové firmy

07.11.2015

Čínský akciový trh se po turbuencích vyvolaných srpnovými propady stabilizoval. Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, tento týden vykázal nejvyšší růst od června a objem transakcí se zvýšil. Čína se tak rozhodla povolit vstup na burzu novým společnostem.

zpráva Čínský akciový trh se zotavil. Na burzu již mohou vstupovat nové firmy

Čína opět umožní společnostem uskutečnit primární nabídky akcií na čínských trzích. Zruší tak zákaz zavedený v červenci kvůli prudkému propadu akciových trhů. Oznámil to v pátek čínský úřad pro regulaci trhu s cennými papíry (CSRC).

Podle úřadu bylo od července zatím zastaveno 28 předtím schválených primárních nabídek. Ty budou nyní jako první na řadě. Firmy mají dva týdny na přípravu obnovení vstupu na burzu a první série nabídky zhruba desítky firem by se mohla uskutečnit po 20. listopadu.

Zpráva přichází poté, co všechny signály ukazují, že akciové trhy v Číně se konečně stabilizovaly. Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, tento týden vykázal nejvyšší růst od června a objem transakcí se zvýšil. Ze svého srpnového minima již akciové indexy v pevninské Číně stouply o více než 20 procent a objem obchodů tento týden byl nejvyšší za tři měsíce.

Právě vysoký počet primárních nabídek akcií byl považován za jeden z důvodů letního propadu akciového trhu. Od ledna do poloviny června získaly firmy z pevninské Číny při primárních nabídkách 23,4 miliardy dolarů (589,3 miliardy Kč). To bylo mnohem více než za celý loňský rok, kdy podle údajů agentury Reuters získaly firmy z nabídek 13,2 miliardy USD. V jednu chvíli CSRC umožnil vstup na burzu až 40 firmám týdně.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity