Pátek 18. 01. 2019

ČNB podala trestní oznámení na ruskou ERB bank. Zmizely z ní peníze

22.07.2016

Česká národní banka podala trestní oznámení na ERB bank, kterou vlastní ruský podnikatel Roman Popov. Ten měl podle všeho připravit svou banku o část prostředků, které patrně skončily v daňových rájích. Případem se již zabývá protikorupční policie.

zpráva ČNB podala trestní oznámení na ruskou ERB bank. Zmizely z ní peníze

Informoval o tom deník Mladá fronta Dnes. Podle deníku peníze z banky zmizely pomocí dluhopisů, z nichž část měla být dokonce fiktivní. Než skončily v daňovém ráji, protekly peníze přes Rakousko.

Celý případ odmítla komentovat jak protikorupční jednotka, tak i guvernér České národní banky Jiří Rusnok. „Dohledové individuální informace nikdy nekomentujeme,“ uvedl pro MfD Rusnok.


ERB bank se zaměřuje hlavně na financování českého exportu do Ruska, ale poskytuje i běžné bankovní služby. V České republice má pobočky v Praze a v Karlových Varech.


V současnosti se nenachází v dobré finanční situaci. Například v roce 2014 měli klienti v České republice u banky uloženo celkem 4,6 miliardy korun, tentýž rok přitom banka hospodařila se ztrátou 63 milionů korun.


Již v březnu pak vydala ČNB rozhodnutí, že ERB nesmí přijímat vklady. Zakázala bance rovněž poskytovat úvěry. Další Popovově bance pak byla v Rusku dokonce odebrána licence.

Zdroj: Lidovky

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity