Čtvrtek 19. 07. 2018

ČSA zahájí nové linky do Polska a Skotska

16.06.2015

ČSA chystají tři nové linky - všechny je během jednoho dne obslouží jedno letadlo. Linka mimo jiné sází na silnou polskou komunitu v okolí Edinburghu, která by měla vytvořit dostatečnou poptávku.

zpráva ČSA zahájí nové linky do Polska a Skotska

Letadlo ČSA. Autor: HN - Lukáš Bíba

 

Tři nové linky zavedou od poloviny července České aerolinie. Všechny je dvakrát týdně obslouží jedno letadlo. Airbus A319 vzlétne ráno z Prahy do Lodže, tam má půlhodinové mezipřistání a pokračuje do skotského Edinburghu. Odtud po čtyřiceti minutách odstartuje do Řešova na jihovýchodě Polska, kde opět jen nabere cestující a vrací se do Edinburghu. Odtud pak opět do Lodže a z té následně večer do Prahy.

Pro ČSA je důležité to, že díky tomu budou mít jedno letadlo ve vzduchu od půl sedmé ráno do půl jedenácté večer, a náklady na něj se tak rozpočtou na více letů.

"Polsko je jedním z největších a nejrychleji se rozvíjejících trhů Evropské unie," vysvětluje, proč právě Polsko, Ján Tóth, obchodní ředitel Českých aerolinií.

Linka sází na silnou polskou komunitu v okolí Edinburghu, která by měla vytvořit dostatečnou poptávku. Český zákazník získá rychlé spojení s Lodží a do Skotska se s přestupem dostane za 3,5 hodiny. Cena letenky má začínat na 1575 korunách za jednosměrný let.

Firma ale naopak odložila linku spojující Prahu s Gdaňskem a Poznaní, tu plánuje zahájit až příští rok.

Zdroj: Hospodářské Noviny

 

 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity