Pátek 18. 01. 2019

Čtvrtletní zisk Daimleru díky Evropě a Číně stoupl o 31 procent

23.10.2015

Frankfurt nad Mohanem - Provozní zisk německé automobilky Daimler ve třetím čtvrtletí stoupl o 31 procent na 3,66 miliardy eur (99,1 miliardy Kč). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky vysoké poptávce po osobních autech v Evropě a Číně a rekordnímu prodeji luxusních vozů, uvedla dnes společnost.

zpráva Čtvrtletní zisk Daimleru díky Evropě a Číně stoupl o 31 procent

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali zisk pouze 3,39 miliardy eur. Čistý zisk se však snížil o 14 procent na 2,4 miliardy eur, protože firma v loňském roce zaúčtovala mimořádný zisk z prodeje podílu v Rolls-Royce Power Systems Holdings. Příjmy se zvýšily o 13 procent na 37,3 miliardy eur.

Daimler prodává nákladní a osobní vozy pod značkou Mercedes-Benz. Celkový prodej aut automobilky stoupl ve čtvrtletí o 13 procent na rekordních 720.000.

Prodej osobních aut ve čtvrtletí stoupl o 16 procent na rekordních 478.000 vozů. Očekává se, že Mercedes v letošním roce překoná v prodeji Audi a stane se druhým největším výrobcem luxusních aut na světě. Do konce desetiletí chce Daimler v prodeji luxusních aut předběhnout i jedničku na trhu, BMW.

Daimler potvrdil, že za celý letošní rok čeká růst příjmů, provozního zisku i dodávek aut na trhy. Firma těží hlavně z vysokého počtu nových modelů. Mírně však zhoršila výhled prodeje nákladních aut, hlavně kvůli zpomalení v Brazílii. Nově čeká Daimler mírný růst dodávek, dříve firma uváděla, že čeká výrazný růst.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity