Pátek 18. 01. 2019

Do večera přišlo do systému EET více než 10 milionů účtenek

05.12.2016

Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za necelé čtyři dny fungování elektronické evidence tržeb, zhruba 10,4 milionu účtenek. ČTK o tom informovala mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

zpráva Do večera přišlo do systému EET více než 10 milionů účtenek

Do EET je zatím zapojeno podle DIČ zhruba 37.700 podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40.000 podnikatelů. Finanční správa registruje 51.332 žádostí o autentizační údaje, což se přes víkend nezměnilo.

Doba odezvy centrálního systému je v průměru pod jednou sekundou, přesně 89 milisekund. I podle serveru HlídačEET.cz, který monitoruje měření dostupnosti a rychlosti komunikace pokladen obchodníků se servery EET, je odezva systémů dobrá a systém pracuje bez problémů. Zákon stanovuje jako hraniční dobu dvě vteřiny, při delší může obchodník vystavit účtenku bez identifikačního kódu EET.

V sobotu proti elektronické evidenci tržeb demonstrovalo na Václavském náměstí v Praze několik stovek lidí. Shromáždění s názvem Za pět minut 12 pořádala Asociace podnikatelů a manažerů (APM) ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou a hnutím Radostné Česko bez EET. Předseda APM Radomil Bábek označil EET za nástroj státní zvůle a šmírování živnostníků. Ministr financí Babiš už dříve odmítl, že by zavedení EET znamenalo pro restaurace dodatečnou byrokracii.

Vláda si od evidence slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků. Po hotelech a restauracích se budou muset od března příštího roku zapojit do EET maloobchodní a velkoobchodní firmy. Následovat budou i další obory podnikání.

Zdroj: ČTK

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity