Sobota 15. 12. 2018

Dolar oslabil kvůli nepříznivým údajům o ekonomice USA

20.04.2016

New York - Americký dolar dnes oslabil vůči euru i některým dalším měnám. Nepříznivé údaje o ekonomice Spojených států totiž podpořily očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb.

zpráva Dolar oslabil kvůli nepříznivým údajům o ekonomice USA

Jednotná evropská měna se vůči americkému dolaru vyšplhala až na šestidenní maximum 1,1382 USD. Později nicméně o část zisků přišla a prodávala se za 1,1369 USD. Oproti pondělnímu závěru tak vykazovala nárůst o půl procenta.

Vzhůru zamířily rovněž měny spojené s komoditami, které těžily z růstu cen ropy. Australský a novozélandský dolar tak vůči americkému dolaru vystoupily až na desetiměsíční maxima, napsala agentura Reuters.

Americký dolar nicméně pokračoval v růstu vůči japonskému jenu. Ten je považován za bezpečné útočiště v období nejistoty, takže je nyní pod tlakem kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější aktiva.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že výstavba obytných nemovitostí ve Spojených státech v březnu klesla o 8,8 procenta, tedy prudším tempem, než se očekávalo. Počet nových stavebních povolení, který je považován za dobrý ukazatel budoucí stavební aktivity, se navíc propadl o 7,7 procenta na roční minimum.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity