Sobota 15. 12. 2018

Dolar po projevu šéfky Fedu výrazně oslabil

30.03.2016

New York - Kurz dolaru po dnešním vystoupení šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové výrazně oslabil a proti euru sestoupil na minimum za více než týden. Yellenová mimo jiné řekla, že další zvyšování úrokových sazeb v USA bude opatrné.

zpráva Dolar po projevu šéfky Fedu výrazně oslabil

Dolar během dne ztrácel počáteční mírné zisky a po projevu Yellenové euro k dolaru zpevnilo o 0,6 procenta na osmidenní maximum 1,1269 USD. Vůči jenu americká měna oslabila o 0,5 procenta na 112,88 JPY a sestoupila z počátečního takřka dvoutýdenního maxima 113,80 JPY.

Yellenová uvedla, že Fed bude kvůli přetrvávajícím rizikům v globální ekonomice postupovat v dalším zvyšování úrokových sazeb opatrně. Řekla tím zhruba totéž, co Fed sdělil po svém posledním zasedání v polovině března. Tehdy předpověděl, že letos zvýší rozpětí základní mezibankovní sazby jen dvakrát po čtvrtině procentního bodu, namísto dříve předpokládaných čtyř kroků.

Pro trh byla slova Yellenové signálem dalšího možného odsunu příštího zvýšení úroků. Pravděpodobnost zvýšení sazby na červencovém zasedání Fedu se podle vývoje na termínovém trhu úrokových sazeb snížila na 43 procent z předešlých 51 procent, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity