Sobota 15. 12. 2018

Dolar umazává své nedávné ztráty

19.08.2015

Dolar včera na trhu s eurem pokračoval v umazávání ztrát z minulého týdne. Proti společné evropské měně si připsal půl procenta a dostal se pod úroveň 1,11 USD/EUR. Situace v Číně se (alespoň prozatím) stabilizuje, což by mohlo uvolnit ruce Fedu ke zvýšení měnověpolitické sazby už v září v reakci na silná americká data.

zpráva Dolar umazává své nedávné ztráty

Euro ztrácí navzdory postupujícímu schvalování nové dohody s Řeckem. Na finální podobě třetího kola pomoci pro Athény se už shodla euroskupina (ministři financí zemí eurozóny). Nyní přijdou na řadu národní parlamenty zemí EMU, kde by se mělo hlasovat během středy. Klidná situace na trzích na začátku tohoto týdne napovídá tomu, že investoři očekávají schválení dohody.   

Kalendář makroekonomických údajů bude dnes poloprázdný. Pouze v USA budou zveřejněny statistiky z trhu nemovitostí. Na první pohled zarazí očekávaný prudký pokles u počtu stavebních povolní, který je ale způsoben jednorázovými položkami (koncem daňových úlev v New Yorku). Obchodování by mohlo být nadále poklidné, když budou investoři vyčkávat na středeční americkou inflaci. Ta by podle konsenzu analytiků měla navzdory nedávnému propadu cen ropy mírně zrychlit na 0,2 % y/y.       

Zdroj: Kurzy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity