Pátek 18. 01. 2019

Dolar vůči euru ve čtvrtek posílil

11.04.2015

Světové devizové trhy - euro, dolar, jen, česká koruna, polský zlotý, maďarský forint

Zpráva "FINANCE: Dolar vůči euru ve čtvrtek posílil" rozšířená o informace o vývoji na středoevropském devizovém trhu ve třetím odstavci

LONDÝN 9. dubna (ČTK) - Dolar ve čtvrtek posílil. Reagoval tak na středeční zveřejnění záznamu z ostatního zasedání amerického Federálního rezervního systému (Fed), který ukázal, že část představitelů centrální banky USA už chce začít zvyšovat úroky. Navíc analytici nevidí náznaky toho, že by se na půdě Fedu zvětšili obavy z růstu hodnoty americké měny.

Dolarový index, který měří jeho hodnotu vůči koši jiných hlavních světových měn, v úvodu evropského obchodování stoupl o 0,4% na týdenní maximum 98,189 bodu, ale později ustoupil na 98,183 bodu. Oproti společné evropské měně dolar vzrostl o 0,1% na 1,0771 USD/EUR. Trendu posilování dolaru pomáhá rozšiřování rozdílu mezi výnosy z amerických státních cenných papírů a výnosy z německých dluhopisů, které jsou na rekordním minimu. Vůči jenu dolar mírně oslabil, a to na 119,98 JPY/USD.

Středoevropské měny ve čtvrtek oproti euru mírně oslabily. V uplynulých týdnech totiž posilovaly a dostaly se na úroveň, které by mohly centrální banky podnítit k omezení jejich síly. Polský zlotý do 15:33 SELČ klesl o 0,24% na 4,024 PLN / EUR a maďarský forint oslabil o 0,17% na 297,700 HUF/EUR. Česká koruna však posílila o 0,07% na 27,385 CZK/EUR.

Zdroj: SITA

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity