Pondělí 10. 12. 2018

Drahé kovy jsou lepší než virtuální měny

17.10.2017

Podle analytiků Godlman Sachs mají zlato a drahé kovy obecně ve věku virtuálních měn investorům stále co nabídnout, zůstávají relevantní třídou aktiv a neměly by chybět v žádném seriózním portfoliu.

zpráva Drahé kovy jsou lepší než virtuální měny

Bitcoin sice letos posílil již pětinásobně a zlato pouze o 12%, ale i tak zůstává mnoho důvodů či argumentů hovořících stále spíše pro staré dobré drahé kovy.

Jedním z nich je durabilita. Obě třídy aktiv vyžadují poměrně sofistikovaný přístup k dlouhodobému uložení, ale virtuální měny jsou a stále budou velmi náchylné a rizikové z pohledu možného hackerského útoku na majitelův elektronické skladovací zařízení.

Omezené množství. Množství drahých kovů dostupných pro těžbu je relativně omezené. U jednotlivých virtuálních měn je to podobné, ale vždy bude hrozit velice jednoduchý přechod či přesun popularity a tím i hodnoty k jiné právě populární nebo vznikající měně.

Likvidita zlata a drahých kovů obecně je stále výrazně vyšší, než likvidita virtuálních měn. Volatilita zlata je přitom zhruba 7krát menší než u bitcoinu.

Jednou z mála výhod virtuálních měn je jejich relativně jednoduchá a rychlá přenositelnost zvláště ve větších objemech.

Zdroj: Kurzy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity