Sobota 15. 12. 2018

Euro posílilo po další dohodě s Řeckem

13.08.2015

Včerejší vývoj na devizových trzích ovlivnily dvě důležité události. Pro euro byla zásadní další dohoda mezi Evropskou unií a Řeckem o záchranném balíku ve výši 85 mld. EUR. Tato zpráva přebila i nečekané znehodnocení čínského RMB. K tomu čínská centrální banka přistoupila již včera v ranních hodinách. Vzhledem k tomu, že takový krok čínští představitelé neučinili ani v průběhu krize v roce 2009, dává to jasný signál o jejich obavách o ekonomický růst. V důsledku tento krok také ohrožuje zářijový růst amerických úrokových sazeb. Američtí centrální bankéři by mohli mít obavy kvůli poklesu dovážené inflace z asijských zemí. Kurz eura proti dolaru reagoval hlavně na dohodu s Řeckem a společná evropská měna tak posílila až na 1,108 USD/EUR.

zpráva Euro posílilo po další dohodě s Řeckem

Z evropských dat byl včera nejdůležitější ZEW index, který sice překvapil ve své složce hodnocení současné situace, na druhé straně výrazněji zklamal ve složce očekávání. Mohly by se tak projevovat obavy, které souvisejí s problémy v čínské ekonomice. Zdá se ale, že ty nijak nepodryly důvěru malých podnikatelů v USA, která v červenci mírně vzrostla. 

Ve Spojených státech dnes bude zveřejněn počet volných pracovních míst (JOLTs) za červen. V tomto měsíci klesnul počet online zveřejněných inzerátů, a proto ekonomové SG očekávají také pokles tohoto indikátoru. V Evropě bude pozornost směřovat k průmyslu. Bude zveřejněn odhad průmyslové výroby za celou eurozónu. Ta by podle ekonomů SG měla za červen vzrůst o pouhou 0,1 %, nicméně do tohoto odhadu ještě není započítán velmi špatný výsledek německého průmyslu, a tak by výsledné číslo za celou eurozónu mohlo být ještě o něco horší. 

Zdroj: Kurzy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity