Čtvrtek 13. 12. 2018

Evropské akcie mírně posilují, v centru pozornosti je Řecko

07.07.2015

Londýn - Evropské akcie zahájily dnešní obchodování mírným růstem, pozornost investorů se soustředí na jednání o řešení řecké dluhové krize. Index Euro STOXX 50, který sleduje přední akcie v eurozóně, vykazoval krátce po 09:00 SELČ nárůst 0,2 procenta. V pondělí se v reakci na výsledek nedělního referenda v Řecku propadl o více než dvě procenta.

zpráva Evropské akcie mírně posilují, v centru pozornosti je Řecko

Londýnská burza - ilustrační foto. ČTK/AP

 

Řekové v referendu odmítli podmínky mezinárodních věřitelů pro poskytnutí finanční pomoci. Řecký premiér Alexis Tsipras v pondělí slíbil, že na dnešním mimořádném summitu eurozóny představí nový návrh řešení řecké dluhové krize.

Řecké banky dnes zůstávají zavřené a Řekové tak mohou nadále vybírat peníze pouze z bankomatů. Denní limit pro jednu kartu zůstává 60 eur (zhruba 1600 Kč).

Evropská centrální banka se v pondělí rozhodla znovu ponechat objem nouzového financování řeckých bank beze změny na zhruba 89 miliardách eur (2,4 bilionu Kč). Zároveň zpřísnila podmínky pro záruky požadované od řeckých bank za nouzové úvěry; podle zdroje agentury Reuters obeznámeného se situací však tento krok nebude mít na fungování bank žádný dopad.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity