Úterý 11. 12. 2018

Evropské akcie v obavách o globální ekonomiku prudce klesly

21.08.2015

Londýn/Frankfurt - Západoevropské akcie dnes dál výrazně klesly a indexy burz ve Frankfurtu a Londýně sestoupily na sedmiměsíční minima. Evropské trhy srážejí obavy z útlumu globální ekonomiky a další propad čínských akcií.

zpráva Evropské akcie v obavách o globální ekonomiku prudce klesly

Širší západoevropský index FTSEurofirst 300 uzavřel den poklesem o 1,9 procenta na 1477,35 bodu a ztrácí druhý týden po sobě. Minulý týden odepsal tři procenta, což byla jeho nejhlubší ztráta od počátku července.

Frankfurtský index DAX klesl o 2,3 procenta a je na minimu od ledna a asi 16 procent pod dubnovým rekordním maximem. Londýnský FTSE 100 oslabil o 0,6 procenta.

Čínské akcie dnes obnovily pokles a jejich hlavní indexy ztratily více než tři procenta pod tlakem obav ze zpomalování růstu čínské ekonomiky. Americká banka Citigroup snížila odhad světového ekonomického růstu na 3,1 procenta z dosavadní předpovědi 3,3 procenta a zhoršila prognózy především pro eurozónu a Čínu.

Index aténské burzy se propadl o 3,5 procenta. Řecký premiér Alexis Tsipras se chystá vyhlásit na 20. září předčasné parlamentní volby. Toto rozhodnutí se všeobecně očekávalo poté, co ministři financí eurozóny a němečtí poslanci schválili další záchranný program pro Řecko.

Zdroj: ČTK, Finanční Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity