Neděle 16. 12. 2018

Generali kupuje od UniCredit Bank její centrálu

12.04.2016

Cena za budovu na náměstí Republiky v Praze osciluje kolem 800 milionů korun. UniCredit Bank si bude prostory budovy nadále dlouhodobě pronajímat a zůstane i pobočka. Zhodnocení peněz v nemovitostech vyhledávají také vlastníci pojišťoven Kooperativa a Allianz.

zpráva Generali kupuje od UniCredit Bank její centrálu

Na pražském realitním trhu změnila vlastníka další budova za stovky milionů korun. UniCredit Bank prodala svou centrálu na náměstí Republiky v centru Prahy pojišťovně Generali. Hospodářským novinám to bez bližších podrobností potvrdila UniCredit Bank.

"Po vzájemné dohodě s kupující stranou nebudeme poskytovat bližší informace k samotnému prodeji budovy bankovního domu na náměstí Republiky v Praze," sdělil pouze mluvčí Petr Plocek.

Banka začala nemovitost nabízet potenciálním investorům loni na podzim. Tou dobou se státu podařilo ve veřejné dražbě prodat někdejší klášter, který je nedaleko centrály UniCredit Bank. Zahraniční investor za něj zaplatil 790 milionů korun − částku, jejíž výše tehdy udivila řadu realitních makléřů. Důvodem příznivé ceny bylo to, že přestavba objektu k jeho komerčnímu využití bude mít kvůli památkové ochraně značné limity.

Za podobnou částku se podle oslovených odborníků prodala i centrála UniCredit Bank, jež stojí taktéž na náměstí Republiky.

Jenže v případě bankovního domu je situace zcela odlišná. Nemovitost není památkově chráněná a UniCredit Bank se navíc smluvně zavázala si prostory po dobu nejméně 10 let pronajímat. Nový vlastník tak bude mít zaručený příjem z nájemného, který měl podle dřívějších informací činit 36 milionů korun ročně. V šestipatrové budově je k pronájmu 5500 metrů čtverečních. Stavba navíc prošla v roce 2011 modernizací.

"Klienti banky zvyklí navštěvovat pobočku na pražském náměstí Republiky změnu vlastníka nepoznají. Veškeré bankovní služby pro retailové a privátní klienty, malé a střední firmy a mezinárodní klientelu budou na pobočce poskytovány ve stejném rozsahu jako doposud," ujišťuje mluvčí Petr Plocek.

Mezi obchodníky je tato část Prahy velmi žádaná. Náměstím Republiky denně projde v průměru kolem 88 tisíc lidí. V loňském roce tu německá společnost Union Investment koupila nákupní centrum Palladium v přepočtu za více než 15 miliard korun. To z Palladia činí nejdražší nemovitost v tuzemsku.

Pojišťovny sází na nemovitosti čím dál více, protože pro ně představují stabilní zdroj příjmu. Vyhledávají především konzervativní investice − nemovitosti pronajaté zavedeným firmám, ideálně dlouhodobě a na dobrých adresách.

Generali podle realitních poradců nedávno koupila v centru Prahy budovu na Jungmannově náměstí, vlastní také Palác Křižík na Smíchově. Reality nakupují v tuzemsku také Allianz či rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (vlastník pojišťovny Kooperativa).

 

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity