Sobota 19. 01. 2019

Hodnota Amazonu překročila jeden bilion dolarů. Cena akcií společnosti se za pouhých 10 měsíců zdvojnásobila

04.09.2018

Společnost Amazon se v úterý stala druhou společností v USA, která dosáhla tržní kapitalizace ve výši jeden bilion dolarů, uvedla agentua Reuters. Překročit tento milník se jako první před měsícem podařilo společnosti Apple, která vyrábí například telefony iPhone.

zpráva Hodnota Amazonu překročila jeden bilion dolarů. Cena akcií společnosti se za pouhých 10 měsíců zdvojnásobila

Akcie největšího online maloobchodu na světě se v úterý obchodovaly na úrovni 2 050 dolarů. Cena akcií firmy překročily hranici dvou tisíc dolarů na konci srpna, když se jejich hodnota zdvojnásobila za pouhých 10 měsíců. 

Amazon je nyní za Applem druhou nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou z USA. Letos v březnu se mu podařilo překonat Alphabet, mateřskou firmu Googlu. Zakladatelem Amazonu je Jeff Bezos, který je díky úspěchu svého podniku nejbohatším člověkem světa,

Růst akcií Amazonu v posledním roce podporuje prudké zvýšení tržeb, protože stále více nákupů se uskutečňuje přes internet, a přesun počítačových aktivit podniků k technologii cloud, která poskytuje firmám software a data ze vzdálených serverů a databází.

Ačkoli telefony iPhone i další zařízení společnosti Apple zůstávají velmi populární, firma nyní v růstu tržeb nedokáže držet krok s Amazonem. Ten těží mimo jiné z růstu poptávky po cloudových službách divize Amazon Web Services.

"Amazon je o něco dynamičtější než Apple, protože iPhone je již vyzrálejší. Cloudové aktivity Amazonu představují mimořádný motor růstu, kterým Apple nedisponuje," uvedl analytik Daniel Morgan ze společnosti Synovus Trust.

Tržby Amazonu v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostly o téměř 40 procent na 52,9 miliardy dolarů a čtvrtletní zisk podniku poprvé překonal hranici dvou miliard dolarů. 

Zdroj: Hospodářské Noviny

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity