Středa 12. 12. 2018

Hypotéky jsou nejlevnější v historii, sazby klesly pod dvě procenta. Využijte toho, radí odborník.

15.04.2016

Úroky hypoték jsou na svém minimu. Ten, kdo uvažuje o vlastním bydlení, by neměl dlouho váhat. S výhodnými nabídkami lze ušetřit desetitisíce.

zpráva Hypotéky jsou nejlevnější v historii, sazby klesly pod dvě procenta. Využijte toho, radí odborník.

I přes skeptická očekávání odborníků úroky hypoték neustále padají. „Strmý pád zažily úrokové sazby loňský rok, který byl pro ně přelomový. Během něj hypotéky zlevnily jako nikdy předtím a na nízkých hodnotách se drží dodnes. Je vhodná doba toho využít," radí Pavla Rýznarová, finanční specialistka z portálu Ušetřeno.cz. Lidé si dnes půjčují na bydlení za nejnižší úrok v historii, celá řada bank přišla s nabídkou nejlevnější hypotéky pod 2 %.


Za příznivou situací na trhu hypoték stojí několik příčin. Tou nejzásadnější je strmý pád úroků na globálních trzích, který bankám umožnil zlevňovat hypotéky. To rozpoutalo silný konkurenční boj mezi jednotlivými hráči na trhu, kteří bojují o klienty. Lákavých akcí tak stále přibývá.


Ideální doba na hypotéku
Ti, kteří o hypotéce uvažují, by měli nízkých úroků využít. Nejnižší sazba je určena pro zájemce o tzv. účelovou hypotéku. Jedná se o typický úvěr, určený ke koupi, výstavbě či rekonstrukci nemovitosti. I v případě neúčelové, tzv. americké hypotéky, jsou úroky výrazně nižší než v minulosti. “Doporučuji porovnat nabídky s fixací na 3, 4 a 5 let a zjistit, která je pro vás nejvýhodnější,” radí Rýznarová, jak na nejnižší úrok.


Aktuální situace na trhu by podle ní neměla nechat chladnými ani ty, kterým končí fixace úroků stávajícího úvěru. Pro ně je vhodné refinancování hypotéky, díky němuž mohou ušetřit i několik tisíc korun na měsíční splátce.


Vhodnou hypotéku najdou srovnávače
V široké nabídce bank je ale poměrně složité zjistit, která nabízí nejlevnější hypotéku. Díky tomu, že se neustále objevují nové akční nabídky, by mohl být průzkum trhu na vlastní pěst už po pár dnech neaktuální.


Daleko snazší je využít některý z online srovnávačů hypoték. Zajímavý koncept nabízí kalkulačka hypotéky na portálu Ušetřeno.cz. Ta zobrazí (na rozdíl od jiných srovnávačů) skutečnou výši úroků, které můžete dosáhnout. Jednotlivé nabídky si pak můžete zlevnit podle svého uvážení. Třeba sjednáním pojištění či aktivním používáním bankovního účtu.

Zdroj. Aktuálně.cz

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity