Pátek 20. 07. 2018

IBM dál klesají tržby. Ve druhém čtvrtletí firma utržila 20 miliard dolarů

21.07.2015

Společnost IBM pokračuje v poklesu tržeb i ve druhém kvartále. Příjmy snižuje zejména silný dolar. Tržby firmy klesly meziročně o 13,5 procenta na 20,8 miliardy dolarů. Tržby IBM klesají už tři roky kvůli snaze přesunout svůj zájem od počítačového hardwaru k lukrativnějším službám a softwaru.

zpráva IBM dál klesají tržby. Ve druhém čtvrtletí firma utržila 20 miliard dolarů

IBM už tři roky klesají tržby. Na vině je mimo jiné i silný dolar - Ilustrační foto.
autor: ČTK

 

Americká počítačová firma International Business Machines (IBM) v pondělí oznámila další pokles tržeb, které se ve druhém čtvrtletí letošního roku snížily o 13,5 procenta z loňských 24 miliard na 20,8 miliard dolarů (521 miliard korun).

V druhém kvartále klesl i čistý zisk IBM, který se snížil oproti stejnému období loňského roku z 4,14 na 3,45 miliard dolarů, tedy v přepočtu zisku na akcii z 4,12 dolaru za akcii na 3,50.

Tržby firmy klesly i v minulém čtvrtletí. Přední světová technologická společnost tehdy zaznamenala 12procentní pokles tržeb. Na vině je prý mimo jiné silný dolar.

Tržby IBM klesají už tři roky, protože firma se snaží zbavit zátěže staré produkce a přesouvá se od počítačového hardwaru k lukrativnějším službám a softwaru.

Své produkty prodává především podnikům a velkým organizacím a je považována za dobrý ukazatel zdraví celosvětového technologického sektoru. Reforma IBM ale zatím nepřinesla tržby potřebné ke krytí způsobených ztrát.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity