Pondělí 10. 12. 2018

Juncker bude s parlamentními lídry řešit brexit či budoucnost EU

08.06.2017

Vývoj jednání o odchodu Velké Británie z Evropské unie či budoucnost unijní spolupráce budou hlavními tématy dnešního jednání předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera s šéfy Senátu Milanem Štěchem a Sněmovny Janem Hamáčkem (oba ČSSD). Juncker přijíždí do Prahy kvůli páteční konferenci o obraně a bezpečnosti, nad kterou převzal spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) záštitu. Před setkáním s představiteli Parlamentu přednese Juncker projev na téma Budoucnost Evropy v historické budově pražského Karolina.

zpráva Juncker bude s parlamentními lídry řešit brexit či budoucnost EU

Juncker by podle Štěcha mohl přijít s informacemi o současném postupu jednání kolem brexitu. "Předpokládám, že se budeme zabývat také problematikou migrace a hovořit o námětech, které předložil pan Juncker k možnému vývoji EU," řekl Štěch ČTK. Šéfovi Evropské komise chce předložit zprávu o toku finančních zdrojů ze západní do střední Evropy. "Včetně naší země a odtoků dividend. Ta situace je pro střední Evropu včetně České republiky velmi nepříznivá," vysvětlil.

Konference, jejímiž hlavními tématy jsou posilování bezpečnostní a obranné spolupráce, se koná v pátek na pražském Žofíně. Mezi hlavními řečníky budou vedle Junckera či Sobotky náměstkyně generálního tajemníka NATO Rose Gottemoellerová či šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. Do Česka míří i řada ministrů obrany a zahraničí zemí EU.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity