Sobota 15. 12. 2018

Katarský fond koupil podíl v mrakodrapu Empire State Building

25.08.2016

Katarský státní investiční fond koupil téměř desetinový podíl ve společnosti, která vlastní věhlasný newyorský mrakodrap Empire State Building. Realitní firma Empire State Realty Trust, která budovu v New Yorku spravuje, dnes uvedla, že fond Qatar Investment Authority v ní koupil za 622 milionů dolarů (14,9 miliardy korun) podíl 9,9 procenta.

zpráva Katarský fond koupil podíl v mrakodrapu Empire State Building

Katarský fond ve Spojených státech vlastní rovněž více než desetiprocentní podíl v luxusním klenotnictví Tiffany. Letos v březnu prodal fond své akcie v americkém filmovém studiu Miramax katarské mediální skupině beIN.

Empire State Realty Trust má ve svém portfoliu dalších 18 nemovitostí, proslulý mrakodrap ale patří k nejdůležitějším. Loni měl na celkových příjmech firmy podíl 30 procent, upozornil list The Wall Street Journal. S akciemi Empire State Realty Trust se od roku 2013 obchoduje na burze.

Mrakodrap Empire State Building byl otevřen v roce 1931 v době Velké hospodářské krize. Je vysoký 381 metrů a má 102 podlaží. O titul nejvyšší budovy světa ho v roce 1972 připravily dvě věže newyorského Světového obchodního centra, které ale byly zničeny při teroristickém útoku ze září 2001. V současné době je nejvyšší budovou světa Burdž Chalífa v Dubaji, která měří 828 metrů.

Zdroj: Týden 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity