Sobota 19. 01. 2019

Kellnerova PPF plánuje prodat zbylý podíl v těžaři zlata Polymetal, píše ruský tisk

10.11.2016

Kellnerova skupina údajně chce prodat zbývající podíl v ruském těžaři zlata. PPF již letos prodala v Polymetalu pětiprocentní podíl. Stále ve firmě drží podíl zhruba 13 procent v hodnotě 600 milionů dolarů.

zpráva Kellnerova PPF plánuje prodat zbylý podíl v těžaři zlata Polymetal, píše ruský tisk

Společnost PPF Group nejbohatšího Čecha Petra Kellnera podle ruského hospodářského listu Kommersant hledá zájemce o koupi svého akciového balíku (12,92 procenta), který ještě drží ve společnosti Polymetal. Ta je druhým největším producentem zlata v Rusku. Hodnota tohoto podílu se odhaduje na více než 600 milionů dolarů.

PPF Group už na počátku letošního roku prodala pět procent akcií Polymetalu. Ostatní významní akcionáři společnosti o koupi Kellnerova podílu podle "pěti zdrojů obeznámených se situací" zájem nejeví.

Největšími podílníky Polymetalu (kromě PPF Group) jsou skupina IST Alexandra Něsise (26,87 procenta), rodina Alexandra Mamuta (10,12 procenta) a Otkrytije Holding (7,04 procenta), uvádí dále Kommersant v článku, v němž se odvolává na anonymní zdroje.  

Proč chce PPF z Polymetalu odejít, není podle nich známo. Možná je důvodem potřeba zajistit si prodejem větší hotovost nebo záměr omezit aktivity v Rusku. Hlavní akcionáři se ke zprávě listu odmítli vyjádřit. Zdroj "blízký PPF" informaci označil za "naprostý nesmysl".

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity