Sobota 19. 01. 2019

Koruna zůstala bez podstatných změn, burza mírně rostla

15.10.2018

Praha - Kurz koruny se na začátku nového týdne příliš neměnil. Ve srovnání s pátečním závěrem dnes česká měna oslabila k euru o dva haléře na 25,81 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak zpevnila o čtyři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,28 Kč/USD. Pražská burza dnes mírně rostla, index PX posílil o 0,14 procenta na 1081,07 bodu. Nahoru ho táhly akcie technologické firmy Avast.

zpráva Koruna zůstala bez podstatných změn, burza mírně rostla

Nejistota na světových trzích, kterou působí například výsledky bavorských voleb, jednání o brexitu a rozpočtu v Itálii nebo zhoršení vztahů USA a Saudské Arábie, pomáhá švýcarskému franku a zlatu. "Čím bude hůř, tím lépe na tom zlato bude. Nejistota nahrála i euru. Zatímco ráno se za euro platilo 1,154 dolaru, odpoledne to bylo už 1,160 USD/EUR," uvedl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora.

Pražská burza dnes mírně rostla, dařilo se akciím Avastu
Pražská burza dnes mírně rostla, index PX posílil o 0,14 procenta na 1081,07 bodu. Nahoru ho táhly akcie technologické firmy Avast. Zisk zaznamenaly pouze tři z hlavních titulů. Nejvíce naopak ztrácela Moneta Money Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

"Obchodování celkově postrádalo nové impulsy, což se projevilo na podprůměrné obchodní aktivitě. Tu by ale mohly podpořit ve čtvrtek oznamované výsledky hospodaření za třetí kvartál společností Avast a CME," uvedl analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

Cenné papíry Avast dnes zdražily o 3,66 procenta na 85 korun. Rostly také Erste Bank, a to o 1,21 procenta na 938 a pojišťovna VIG o 0,9 procenta na 617,50 Kč. Komerční banka stagnovala na 895,50 Kč.

Moneta Money Bank odepsala 2,54 procenta na 76,80 Kč. Ztráty vyšší než jedno procento zaznamenaly také textilní společnost Pegas Nonwovens a nápojářská Kofola. Nejobchodovanějším titulem dne se staly akcie elektrárenské společnosti ČEZ, které klesly o 0,81 procenta na 552,50 Kč.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity