Sobota 15. 12. 2018

Kryptoměnový pionýr představil nové platidlo. Má být tisíckrát rychlejší než bitcoin

27.09.2018

David Chaum, jeden ze zakladatelů anonymních plateb, představil novou kryptoměnu Elixxir. Ta má odbourat nedostatky nejrozšířenější digitální měny bitcoin. Zejména ověřování digitálního podpisu by mělo být tisíckrát rychlejší, než je tomu u bitcoinu.

zpráva Kryptoměnový pionýr představil nové platidlo. Má být tisíckrát rychlejší než bitcoin

Nová kryptoměna Elixxir má být nástupcem bitcoinu. Věří tomu kryptograf a programátor David Chaum. Jeden z pionýrů v oboru virtuálních měn a otec anonymního zápisu měny Ecash z roku 1982, hodlá projektem Elixxir odstranit nedostatky předchozích kryptoměn, zejména nejpoužívanějšího bitcoinu.

Především se má jednat o rychlost ověřování transakcí bitcoinu v databázi blockchain. „Myslím, že problémy (bitcoinu) můžeme vyřešit,“ řekl Chaum pro Coindesk.

Ověřit to, že někdo kryptoměnu vlastní, zejména u bitcoinu, nyní trvá i několik hodin. Je to podle Chauma zbytečně zdlouhavé a datově náročné. Při ověřování transakcí by se mohlo trochu „podvádět“. Nová kryptoměna Elixxir je podle něj až tisíckrát rychlejší než bitcoin, protože transakci může ověřovat v předstihu. „To je průlomové, nikdo jiný to takto nedělá,“ dodal.

Nová kryptoměna je také připravena na příchod kvantových počítačů. Ani výkonné počítače by neměly bezpečnost měny ohrozit. Chaum slibuje rovněž větší anonymitu měny díky propracovanému systému promíchání výpočtu kryptoměny.

Chaum hodlá novým projektem obnovit důvěru v kryptoměny. Mnoho dosavadních projektů zamlčovalo technické problémy a zranitelnost digitálních měn. Tvrdí, že pouze kryptografie může vyřešit současné problémy digitálních měn, kterým stále většina společnosti nevěří.

Zdroj: euro

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity