Středa 12. 12. 2018

Lego otevřelo v Šanghaji svůj největší obchod na světě

12.05.2016

Dánský výrobce hraček Lego otevřel v Šanghaji svůj největší obchod na světě. Obchod je vyzdobený draky, mrakodrapy a dalšími stavbami vytvořenými z oblíbených barevných umělohmotných kostek. Dvoupatrový obchod o rozloze 1000 metrů čtverečných se nachází blízko šanghajského zábavního parku firmy Disney, který se otevře příští měsíc a bude prvním tematickým parkem Disney na čínské pevnině.

zpráva Lego otevřelo v Šanghaji svůj největší obchod na světě

Lego tvrdí, že čínský trh byl loni jedním z jeho nejvýkonnějších trhů. Stavebnice Lego se prodávají ve 140 zemích a všechny tyto země loni vykázaly růst o více než deset procent. Čína byla jedním z nejrychleji rostoucích trhů s růstem o 34 procent. Lego očekává, že Čína se brzy připojí k USA a Německu a bude patřit mezi tři největší trhy firmy.


Konzultační společnost Euromonitor International odhadla, že do roku 2017 bude hodnota čínského trhu s hračkami 100 miliard jüanů (364,2 miliardy korun) a asijsko-pacifický region překoná v tržbách Severní Ameriku, která je nyní největším trhem s hračkami na světě. Čínskému trhu hraček zatím dominují místní značky, odborníci se však domnívají, že čínští rodiče budou pravděpodobně v příštích letech více utrácet za zahraniční značky.

Zdroj: E15

 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity